Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tényleg olyan nehéz eladni...

Tényleg olyan nehéz eladni egy házat ha a szomszédok romák?

Figyelt kérdés

Elgondolkoztam msot ezen mivel mi Miskolc mellett lakunk egy faluba és nekünk mind a 2 szomszédunk roma származásu.

De tényleg full normálisak ,az egyikben egy idősebb házaspár lakik , a másikba meg egy család(2gyerek2felnőtt)

Nekünk elég nagy és szép házunk van nagy kerttel szóval elgondolkoztam hogy így már else lehetne adni? Megjegyzem nem akarjuk eladni. És olyat lehet hogy a hátra felveszek hitelt ,majd nem fizetem és a bank elveszi a házat ,de nálam marad a pénz? :D


2018. máj. 25. 15:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%

Tényleg olyan nehéz.

Olyant nem lehet, amit írtál.

Elmúltál 12 éves?

2018. máj. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%

"És olyat lehet hogy a hátra felveszek hitelt ,majd nem fizetem és a bank elveszi a házat ,de nálam marad a pénz? :D"


Szerintem te is roma vagy, ha ilyesmi eszedbe jut. Ezért is érzed jól magadat közöttük.

Azt azért elmesélném neked, hogy általában a ház 40-50%-át adják meg hitelben. Ha neked megéri ennyiért elpotyázni, akkor hajrá!

2018. máj. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Engem biztosan nem tudnál meggyőzni, hogy a szomszédaid full normálisak, mert sajnos nem ez a jellemző. Nyilván vannak kivételek, de én személy szerint nem kockáztatnék és szerintem sokan gondolják még így. Hát ezért nehéz egy házat vagy lakást eladni ha roma a szomszéd.

A bankok úgy adnak hitelt fedezetre, hogy jól be legyenek biztosítva, vagyis a házadra nem fogsz annyi hitelt kapni, hogy jól járj. Meg nem is biztos, hogy kaphatsz hitelt. Ha a bank nehezen értékesíthetőnek vagy csekély értékűnek találja az ingatlant akkor szóba sem állnak veled.

2018. máj. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor haljanak meg 😂😂😂😂
2018. máj. 25. 19:02
 5/13 anonim ***** válasza:
36%
Egyik ismerősöm a budai lakását volt kénytelen eladni, mert állítólag Sarka Kata tulajdonában volt a szomszéd lakás, nem ott lakott csak a bulikat szervezte oda rendszeresen, ami állandó éjszakai hangzavarral járt. Azt mondta kibírhatatlan volt. Persze a lakást könnyen el tudta adni, már akkoriban is rohadt drágán. Nem biztos, hogy a gazdag fehérek mellett könnyebb megmaradni.
2018. máj. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
10%

Kérdés:

"Tényleg olyan nehéz eladni egy házat ha a szomszédok romák?"


Válaszod:


"...Persze a lakást könnyen el tudta adni, már akkoriban is rohadt drágán..."


Hol válasz ez, hogy romák mellett lehetetlen eladni lakást?

Nem az volt a kérdés, hogy ki mellett szar lakni.

Egy süket öregasszony mellett sem ideális panelban.

2018. máj. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
#6 Igazad van. Nem találok mostanában olyan témát ami érdekelne, aztán hozzászólok mindenféléhez. Itt előtted írták, hogy nem vállalnák a kockázatot ami a roma szomszédokkal jár. Erre írtam, hogy a nem roma szomszéd sem garancia semmire. Persze ez még mindig nem válasz a kérdésre. Nem tudom van-e lehetőség minden esetben lecsekkolni a szomszédság egészét. Aztán meg mi van akkor, ha a fehér szomszéd később romáknak adja el a házat? Inkább a környék számít szerintem, meg a szomszéd házak és kertek állapota. Akármilyen fehér valaki, ha szemétdombon él, annak nem örül a szomszéd. Mint ahogy a sok állatosnak sem szoktak. Kecske, póni, tehén, ló, meg a szamár a kis kertben. De tudom a kérdés! Nem vagyok jó ebben az a helyzet, nehezen ismerem fel hova tartoznak az emberek. Állítólag laktam olyan helyen ahol az alattunk lévők romák voltak, hát lehet... részben, talán az anyuka volt az és a két gyerekük így félig szintén. Azt se tudom, hogy ez egyáltalán érdekelt-e valakit, azt se tudom, hogy a vevőnk foglalkozott-e ezzel, de normál piaci áron ment el a lakás.
2018. máj. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#7

Na látod, ez már egy klassz kis válasz volt!:)

2018. máj. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%

én ház vásárlás előtt elmentem egy magánnyomozóhoz és teljes körű lekérdezést kértem a két oldali és a szembe szomszédról.

hogy kik ők,mivel foglalkoznak,miféle emberek.

szóval eleve kizárt,hogy romák legyenek a szomszédságomban,mert ilyen helyre nem költözöm,mert általában igénytelen mocskos,balhés,zajos népség.

2018. máj. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi falun adtuk el úgy, hogy volt az utcában két roma család (az egyik a közvetlen szomszéd), de tiszta, rendes, dolgos népek. Nem nehéz, látszik, ha valaki kultúrember. Fehér ember mellé se költöznék, ha egy trágyadomb az udvara.
2018. máj. 26. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!