Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek hol jobb lakni?...

Szerintetek hol jobb lakni? Nagymama vagy kollégium?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, az édesapám akivel eddig éltem nem rég meghalt.

Az anyukám egy nagyon rossz ember és nagyon sok fájdalmat okozott nekem az életem során, határozottan közölte is, hogy nem érdeklem, nagyjából 3 havonta találkozunk és akkor is ordibálással ér véget.

Most és majd a nyáron is a nagymamámnál fogok lakni, ő Pest egyik külső kerületében lakik (Pestre járok suliba és bár Pest másik részén, de azért ebben a városban nőttem fel és szeretnék is itt maradni), viszont azon gondolkodom, hogy lehet, hogy kollégiumba költöznék. A nagymamámat szeretem, de nem tudom, mennyire szeretnék vele élni (sokat káromkodik, non stop nézi a sorozatait, iszik, nem a legjobb környéken lakik stb.)

Anyukám kizárt lehetőség, a többi rokonom/családtagom nem igazán akar segíteni. Igazából sosem volt szoros viszonyom az apukámon kívül senkivel sem a családban, mindig kilógtunk apuval (mi ketten vagyunk í8vagyis volt...), akik szeretnek olvasni, tanulni, erős gimnáziumba járok, kicsit ilyen elvontabbak vagyunk (nem mimóza mert amúgy nyitott vagyok, de a lényeg, hogy más mint a legtöbben a családból)).

Mit csináljak? Nem tudom milyen lehetőségeim vannak. Egyenlőre a gyámság anyámnál van, de gyakorlatilag a nagyimnál élek most, és igazából nincsen senki aki vállalná értem a felelősséget vagy segítene feldolgozni ami apámmal történt. Mamám nem akar kirúgni mert tudja, hogy nincs hova mennem, de gyakran megjegyzi, hogy ő terhére vagyok és nem akarok úgy élni, hogy minden nap ezt hallgatom.



2018. máj. 27. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Kolesz. Nem kérdés ezek után.
2018. máj. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
Maradj csak a nagymamádnál, ha tudod kezelni és ki tudsz vele jönni! Nem olyan jó hely a koli... Sőt...
2018. máj. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Metionin ***** válasza:
100%
Menj koliba és nyáron legyél a mamánál. Akkor év közben nem lennél "terhére".
2018. máj. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
Részvétem! A kolira szavazok én is.
2018. máj. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem édesapádért.

Ha jó gimibe jársz, annak valószínűleg normális kollégiuma is van. Ha a nagyid lesz a gyámod, biztosan meg tudtok egyezni, hogy koliba költözhess. A hivatalos ügyeket jó lenne mielőbb rendezni, édesapád után árvaellátásra vagy jogosult, és jár édesanyádtól a gyermektartás, ha a nagyid lesz a gyámod. Családi pótlékot a nagyid kap, de hivatalossá kell tenni, hogy ő nevel, amíg nagykorú nem leszel. A hagyatéki eljárásban is szükséged lesz törvényes képviselőre.

Azt javaslom, menj be a gyámhivatalba, mondd el pontosan, mi a helyzet. Számomra nem világos, hogy a szüleid együtt éltek-e, és kinél laktál, mindenesetre a gyámság ügyében lehetnek még cirkuszok. A gyámhivatalban elmondják a lehetőségeket. A gyász feldolgozásában kevésbé tudnak segíteni, de ha ilyen a családi háttér, gondolnod kell a gyakorlati dolgokra, a jövőd érdekében is.

2018. máj. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Ha találsz barátokat, akkor a kollégium a jobb hely számodra.
2018. máj. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindegyikre ment a zöld kéz!

5-ös: A szüleim kis koromban elváltak. A helyzet az, hogy a nagymamám nem szeretne a gyámom lenni, neki az már sok is és klasszikus felfogása van arról, hogy az a "szülő dolga", amit amúgy valahol meg is értek.

2018. máj. 27. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!