Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a velemenyetek az erdelyi...

Mi a velemenyetek az erdelyi magyarokrol, szekelyekrol?

Figyelt kérdés

Magam is szekely vagyok, de sajnos azt veszem eszre, hogy egyre tobben kezdenek megutalni minket. pl. Mikor az osztalyunk kint volt budapesten voltak akik rank orditottak, hogy "ne ezek biztos szekelyek..." Nekem nincs bajom a magyarorszagiakkal se masokkal akik a hatar tuloldalara kerultek. Csak erdekelne a velemenyetek, nagyon rosszul esik, hogy regen egy nep voltuk, egyutt harcoltunk, most meg egyre tobben utalnak meg minket, nem tudjak, hogy milyen erzes egy idegen orszagban lenni, ahol alapbol utalnak minket, ugy, hogy meg a sajat nepunkbol is egyre tobben... :(


17/F



2018. máj. 28. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

Engem "székely" "magyarok" mondom inkább ROMÁNOK loptak meg.....

ROMÁNOK szavaztak a magyar választásokon...

Itt is akik átjöttek lakni ide, azok is hergelik az ittenieket, ahelyett, hogy kussban élnék az életüket....

2018. máj. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem ismerek személyesen egy székelyt sem. Az ellenszenvet pedig a politikában szítják, és az embereknek úgy tűnik szükségük van ellenségképre.
2018. máj. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Én bírom őket. Lehet, hogy az is benne van, hogy csak jó arcokkal találkoztam közülük, hogy azok általában törnek előre, leküzdenek nagy távolságokat, távolabb otthonuktól, stb, de amúgy is.


Viszont egyre több olyan van Mo-on, akik idegenellenesek, még akkor is, ha nem túlságosan idegenek. Emellett meg a politika is eléggé hozzájárult ilyen-olyan különbségekhez egyeseknél.

2018. máj. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Én ismerek párat személyesen, munkakerülő, lusta népség, a szájuk ennek ellenére nagy.
2018. máj. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

A magyarorszagiak legtobbje mindig is utalta az erdelyieket, szekelyeket. Nem az utobbi par evben, evtizedben alakult ez ki.


Mar a monarchiaban is a szekelyek amolyan lenezett szerencsetleneknek szamitottak, Budapest szamara Erdely csak Kolozsvarig letezett, koptek mindenre ami attol keletre volt.


Nagyszuleink, dedszuleink peldaul sokat tudnak meselni arrol, hogy milyen volt az 1940-1944 kozotti "magyar vilag" Erdelyben, hogy viselkedtek velunk a magyarorszagi tisztviselok, tanarok.


Sajnalatos.

2018. máj. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Az életben az pár erdélyi akivel találkoztam, nagyon szimpatikus is jófej volt, de az sok borzasztóan gusztustalan gyűlölködő a neten, akiknek nem elég, hogy örülök, örültem, hogy az anyaország támogatja őket, nem zavar, ha szavaznak, mert ők is ugyanolyan magyarok, mint én, csak tartsák tiszteletben, hogy én a hátam közepére kívánom a Fideszt. Meg Gyurcsányt is egyébként, de mindegy. Én így egy eléggé balliberlis csajként csak gyűlölködést kaptam, azt hittem, az őszinteség, meg a határon túliak iránt érzett szeretet elég. Tényleg annyi szidalmat kaptam, tudom, hogy az erdélyiek is, a baloldaltól, de hát inkább az utálat jut eszembe, mióta féregnek neveztek.


A politikai életből is sikerült két éve elüldözni a székelyeknek az egyik tök normális, liberális román politikust, ezért talán nem elég érettek az autonómiára. Többet ilyen magyarbarát román nem lesz egész Romániában, nem csak Sepsiszentgyörgyön.


Nem akartalak a szavaimmal megbántani, lehet, hogy aranyos, jófej srác vagy.

2018. máj. 31. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bocs, az elírásokért, a látszat ellenére tudok magyarul, csak zaklatott voltam, mikor írtam, és nem olvastam át. LOL
2018. máj. 31. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%
Én három erdélyit ismerek a közvetlen környezetemben, egyiket sem bírom. Különböző társaságokban találkozom hármójukkal, és mindegyik társaságban ők azok, akiknek semmi sem felel meg, mindenen csak panaszkodnak. Nem tudom, ez mennyire általános, épp ezért ilyen "gyűlöletképem" nincs is veletek kapcsolatban.
2018. jún. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%
Hol vagy kedves kérdező? Most jut eszembe, az új főnöknőnk is Erdélyből jött, és valamiért mindig olyan szomorúnak látszik, mintha valami nyomasztaná. De olyan tisztaszívűnek tűnik.
2018. jún. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

Na, vajon mi nyomaszthatja?

Én is erdélyi vagyok, 1990 óta élek Budapesten. Nem sok barátra tettem szert, sajnos. Fura szerzetek vagyunk mi itt, székelyek, mert vannak elveink, szorgalmasak vagyunk, és nem csinálunk hülyeséget a magyarságtudatból. A magyar nyelv, a magyar identitás számunkra fontos, meghatározó eleme az életünknek, és ez így is van jól.

Ez nem jelent bezárkózottságot, a modernség elutasítását. Én például imádom a high-techet, elfogadom a homoszexuálisokat, érdekel a nagyvilág.

Nem fogadom el a trehányságot, a parazitizmust, a csináljunk-mindenből-kabarét mentalitást.

Akinek ez nem tetszik, egyet tehet: elkerül.

Velünk székelyekkel egyre inkább számolni kell az anyaországban is.

Annak, természetesen nem örülök, amikor székelyföldi embereket látok, de amúgy lusták vagy bunkók, mert ilyen is van. Egyébként, anyaországiaktól hallottam, hogy a székelyföldi cigányok is másabbak, általában rendesebbek, mint az anyaországi cigányok (leszámítva, természetesen azok elitjét, a muzsikus cigányokat).

2018. aug. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!