Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Lakóhely, szomszédok

A kérdés

Fákat ültettem a társasház elé, az egyik lakó nyavalygott. Hogy oltsam le?

Van egy nagy füves placc a ház elott a parkoló elott. Ki ültettem Ida a 6 virágcserepnyi saját nevelésű fűzfamat, hogy majd ha megnőnek árnyékot adjanak az autóknak. Többen is üdvözölték ezt a fejleményt, az egyik lakó azonban fanyalgott nagyon amikor azt válaszoltam neki hogy ezek fűzfák.

Ti mit reagálnatok erre, vélemény ?

2018. máj. 29. 15:09  Privát üzenet  

A válaszok
Ez tök jófej dolog tőled, viszont engedélyt kellett volna hozzá, hogy közterületre fát ültethess.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2018. máj. 29. 15:14 Privát üzenet
hát de há' e'vöszi a kilátást :D

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont 2018. máj. 29. 15:21 Privát üzenet

Lepontozhatsz, de engem irritálna ha a fáktól nem látnék ki az utcára. Továbbá ha kinyitnám az ablakot tele lenne pollennel, levéllel a szoba.

Miért nem a saját ablakod elé ültetted?

A válasz 59%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 2018. máj. 29. 15:27 Privát üzenet
Ráadásul ha tűz van nehezebben férnek oda a tűzoltók és akadályozza a mentést.

A válasz 39%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2018. máj. 29. 15:30 Privát üzenet
Meg kéne tudni, hogy mi volt az oka. Esetleg allergiás a fűzfára? Sokan allergiásak rá. Akkor kezdett fanyalogni, mikor megmondtad a fajtáját? Ha még nem öltél bele sok pénzt, akár esetleg le is cserélheted olyan fákra, amire nem allergiás (meg kellene beszélni vele). De az is elképzelhető, hogy más miatt (kilátás, napfény) miatt zavarná vagy egyszerűen rosszindulatú. Tisztázni kéne vele.

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont 2018. máj. 29. 20:23 Privát üzenet
Szerintem is allergiás, én is az vagyok mégpedig elég súlyosan, bár én megmondanám, hogy ez a bajom vele. Kérdezz rá, hogy miért zavarja az ötleted.

A válasz 67%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont 2018. máj. 30. 20:50 Privát üzenet
Szerintem aláírást kellett volna gyűjtened, hogy mindenki beleegyezik e. Ha egyetlen lakó is pattogna, akkor nem ültethetsz sajnos.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont 2018. júl. 25. 15:03 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Közgyűlési határozat megtámadása a bíróságon pénzbe kerül a lakó részéről?
Egy lakóközösség beruházási hozzájárulásával kapcsolatban melyik jogszabály rendelkezik?
Egy tásasházban minden lakó köteles bezárni a kaput, vagy nem?
A fölöttem egyedül lakó öreg néni folyton hajnalig üvölteti a TV-t mit tehetnék?
Üdv! Panelben lakom, és a felettem lakó "idős hölgy", aki nem mellesleg a közös képviselő is, reggel negyed 7-kor fa partvissal sepri a lépcsőház egy részét, gondosan odafigyelve...
Mit tegyek, ha felső szomszéd kutyája az erkélyünkre vizel?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések a Lakóhely, szomszédok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!