Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet kezdeni az ilyen...

Mit lehet kezdeni az ilyen szomszédokkal?

Figyelt kérdés

Az egyik szomszéd idevette CSOK-ra a lakást felettünk, amit két részre osztott. Az egyik felén a mama él, aki minden nap hajnali 6-kor kezd, 8-ra kész a lakás klopfolással, bútorhuzigálással, minket felébresztve. Heti 2-3 nap nem tudunk aludni miatta, mert iszonyatosan hangos. Mintha egy mamutcsorsa élne felettünk, ami hajnalban aktív. Már finoman szóltunk neki, de nem hatott, letagadta, hogy ő lenne.

A lakás másik felét kiadták (kb. 30m2!) egy kétgyerekes nőnek. A gyerekei rendszeresen lemászkálnak és a kocsik közt fociznak. Előbb-utóbb kárt tesznek egy autóban, akár a miénkben is. Plusz az udvarunkon is mászkálnak és belesegetnek az ablakon. Nem szeretném, ha mondjuk mesztelenül lesegetnének.

Valamit tenni akarok ellenük, ti mit csinálnátok ebben az esetben?


2018. máj. 29. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
Kamera, mikrofon. Rögzits mindent. Amikor úgy érzed, van elég bizonyitékod, elkezdheted nyaggatni a többi lakót, közös képviselőt és a hivatalokat. Nem lesz egyszerű.
2018. máj. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csoknál úgy tudom, kitétel hogy életvitelszerűen az ingatlanban kell lakni... ezen keresztül megfogható esetleg.
2018. máj. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, ha már képes a tulaj ideengedni 30 m2-re egy kétgyermekes családot, amibe egyébként a családsegítő szolgálat is beleköthetne, ráadásul feketén, miközben hivatalosan ők laknak itt...
2018. máj. 29. 19:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Mesztelenül?


Az udvar a saját tulajdonod? Ha igen, kerítsd el.

2018. máj. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Családsegítő vagyok, a négyzetméterbe nem szoktunk belekötni, ha a gyerek amúgy megfelelően el van látva, és legalább a maga kis "kuckója" (saját íróasztal, saját ágy, játszósarok) megvan. Többen is élnek kisebb helyen bizonyos körökben sajnos.

Az szerintem aggályosabb, hogy miképp lett a lakás leválasztva, feltételezem, nem épített még egy konyhát, még egy fürdőt... hacsak nem olyan nagy lakásról van szó? De nem feltételezem. Plusz a jogcímnélküliség, ezen keresztül mind a bérlő, mind a tulaj megütheti magát.

Ha a gyerekes nő normális esetleg, vele meg lehet beszélni, hogy fogja rövidebb pórázra a gyerekeket, hiszen neki az az érdeke, hogy sokáig ott maradjanak.


Ami még eszembe jutott, a társasházi szabályzat, mifelénk pl. van benne olyan, hogy az albérlők kilétébe beleszólhatnak az ott lakók, ha nem tartják be az együttélés feltételeit... alapító okiratot nyálazd át, hogy van e vonatkozó rendelkezés nálatok.

2018. máj. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!