Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Társasházi lakásban mennyire...

Társasházi lakásban mennyire lehet házibulit tartani?

Figyelt kérdés

21 éven át falu végén kertes házban laktam, sosem volt gond belőle, amikor haverok átjöttek nyáron sütögetni, télen pedig forraltborozni, az éjszaka pedig hangos de kulturált ivászatba torkollt. Néhány szomszéd még meg is jegyezte utólag, hogy legközelebb őket is hívjam, jónak tűnt a hangulat.

Ősszel 20 lakásos, öt szintes társasházi lakásba költözöm és nem tudom elképzelni, mennyire elfogadott az ilyesmi ott. A lakás a legfelső emeleten van, így igazán csak a két falszomszédot és az alattam lakót zavarhatom. (Alattam önkormányzati lakásban egy zárkózott nyugger házaspár él, mellettem albérletben putri van, a másik szomszédommal pedig meg tudom beszélni. Az ablakok többrétegű műanyagkeretesek, a bejárati ajtó is új lesz addigra.)

Kb. kéthavonta egyszer ti elnéznétek a veletek egy házban lakónak, hogy 8-10 személyes házibulit tartson egyetemistaként, vagy nem tartjátok elfogadottnak az ilyesmit?

Köszönöm válaszaitokat!



2018. jún. 1. 15:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Én simán feljelentenélek. Minek költözöl egyáltalán társasházba?
2018. jún. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Szó sincs róla, hogy én munka után, pihenés helyett a szomszéd tivornyáit hallgassam rendszeresen. Este tíz után minden alkalommal feljelenteném csendháborításért. Arra vannak a jó kis szórakozóhelyek, hogy ott lehet tobzódni.
2018. jún. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Ahaha... attól még, hogy a legfelső emeleten laksz, a zene is, a dübörgés is végigzeng az egész házon. Ember, a vécé lehúzását hallani, a köhögést, egy ajtó becsapódását, a hangot, ahogy kihúzod a széket és az megcsikordul a padlón... nem fogják neked hagyni, abban biztos lehetsz.
2018. jún. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

Úgyis rádhívják a zsarukat.

Fiatal vagyok, de k.ra nem viselem el a bulit, ordítást a szomszédtól.

Legutóbb hajnal háromkor, szerdán kezdtek bulizni. Hát baccák meg, mi meg megyünk dolgozni.

2018. jún. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Mi házibuliztunk már többször is társasházban vagy lakótelepi panelban. Ilyenkor amúgy sem vagyunk hangosak, de legkésőbb este tízkor véget ér a dolog, mert tudjuk, hogy nem lehet hangoskodni - így elindulunk a városba valahová bulizni. Aki pedig akar, hazamegy.
2018. jún. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
21%

Mennyi besavanyodott idiota ember van ezen az oldalon.

Konyorgom...1 alkalom 2 havonta/havonta.

Nem igaz hogy ennyit nem birtok ki :D

Miert nem lehet minimalis kompromisszumot kotni basszus...

Engem nem zavarna ha nem lenne rendszeres hanem tenyleg max havi 1x buliznatok igy.

2018. jún. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Besavanyodni a tej szokott, az idióta meg te vagy.


“Miert nem lehet minimalis kompromisszumot kotni basszus...”

Kötöttünk: nem zajongunk, és cserébe ugyanezt várjuk el.

2018. jún. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Épp ezért tettem fel a kérdést.

"Ember", nem laktam még társasházban, nem tudhatom, mi mennyire hallatszik le.

Köszönöm a válaszokat, ezek szerint a házibuli felejtős.

2018. jún. 1. 16:30
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsd el a kéthavonkénti bulit, nem fogják tolerálni. Iszonyúan áthallatszik minden.

Én nem értem, miért hagyod ott a jó kis házikódat, de hidd el, vissza fogod sírni.

2018. jún. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem büdös nagy bunkóság.


Persze lehet azzal jönni, hogy csak 1-2 alkalom, de az pont elég ahhoz, hogy elszard egy másik ember pihenését és egész napját.


Én például futottam bele olyan szomszédba, aki rendszeresen vasárnap tivornyázott pár haverjával, én meg marhára örültem, hogy a hétfőm rögtön 2 óra alvással indul, rögtön hulla vagyok, egész nap nem tudok mit csinálni és az elvégzendő munka is másnapra marad így szépen elcsúszom. Mindez azért mert más épp jól érezte magát.


Vagy jártam szintén úgy, hogy túrázásra készültem. Egész héten azt vártam, hogy kimozdulhassak a gép előtt rohadásból, bevásároltam kaját, elterveztem az útvonalat, indulást. 40-50 km gyaloglás volt a terv a természetben, egyedül. Aztán jött a szomszéd hajnalig tartó vergődése elaludtam hajnal 3-4-kor, keltem délben és el volt szarva az egész napom amit kikapcsolódásra terveztem.


Vannak szórakozóhelyek, parkok, szabad területek ahol kiélhetik magukat az emberek.

2018. jún. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!