Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Lakóhely, szomszédok

A kérdés

Vasárnap délben nem szabad társasházban porszívózni?

Épp most lettem kész a porszívózással, mire felcsengetett az alsó szomszéd, hogy ez illetlenség, amit csinálok. Szerinte vasárnap pihenőnap, tilos hangos tevékenységgel megzavarni mások nyugalmát. Megfenyegett, hogy szól a főbérlőnek. Én általában szombaton porszívózok, de néha átcsúszik vasárnapra. Szinte mindig 11-12 felé kezdem el, hogy ne pampogjanak, hogy túl korán van, és még aludni akarnak. Ezek szerint vasárnap abszolút nem lehet semmit.

Keress kérdéseket hasonló témákban: porszívózás, vasárnap, illem, zaj

2018. jún. 3. 12:48  Privát üzenet  

A válaszok

Kussolhat a szomszéd. A porszívózás nem elviselhetetlenül, zavaróan zajos dolog és nem órákig tart. Ilyet még nem is hallottam.

Ha pl nekiállnál fúrni az tényleg bunkóság lenne, azt hétköznap szokták.

Aludjanak éjjel, napközben 11-kor ne fetrengjen az ágyban, az már nem éjszaka.

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont 2018. jún. 3. 12:53 Privát üzenet
Pedig igaza van a szomszédnak.

A válasz 18%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont 2018. jún. 3. 12:56 Privát üzenet

Ilyet a főbérlő is páros lábbal kiröhögi. Porszívózz nyugodtan, főleg napközben.

Itt vidéken mindenki füvet nyír és flexel 8-tól kezdve de néha még korábban is, senki nem szól a másiknak.

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont 2018. jún. 3. 12:58 Privát üzenet
Én is szoktam vasárnap porszívózni, délelőtt vagy délután. Szerintem azt a 10 percet mindenki kibírja. Nem metált bőgetsz csutka hangerővel, szóval nem jogos a felháborodása. Egyébként meg nem mindenkinek a vasárnap a pihenőnap.

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont 2018. jún. 3. 13:20 Privát üzenet
Remélem, kiröhögted és a miheztartás végett nyitott ablaknál még egyszer kiporszívózt

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont 2018. jún. 3. 16:07 Privát üzenet
Nekem egy lakásom van amit kiadtam albérlőknek és szombat este hívott fel az alatta lévő lakás tulajdonosa hogy az albérlőm porszívózik azonnal állítsam le. 2 napig röhögtem rajta.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont 2018. jún. 4. 12:13 Privát üzenet
A szomszéd hülye. Még ha fúrnál... De porszívózás? És ha az ebédhez klopfolod a húst? Az még hangosabb... Vagy innál egy turmixot?

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont 2018. jún. 5. 14:36 Privát üzenet

Van, hogy én is vasárnap porszívózom. Amikor dolgozó emberként ráérek. Napközben, kit zavar? Nem éjszaka csinálod.

Én képen röhögtem volna a "kedves" szomszédot.

Egyik-másik már túlzásba viszi a hülyeségeit. Költözzenek az ilyenek az Isten háta mögé, egy tanyára.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont 2018. jún. 6. 21:53 Privát üzenet
én 23 órakkor is szoktam porszívózni, nem érdekel mit mondanak a szomszédok :D

A válaszíró 50%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont 2018. jún. 28. 15:38 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Társasházban a lakógyűlés helyszíne hogyan dönhető el? Létezik hogy olyat szavaznak meg ami másnak nem jó?
Társasházban lakunk, ma a postaládánkban volt egy névtelen levél ami eléggé rosszindulatú és negatív stílusban íródott, mit lehet ilyenkor lépni? Ti mit tennétek a helyünkben?
Mit lehet kezdeni egy, csak időszakosan zavaró falszomszéddal társasházban?
Beleszólhatnak ebbe a lakók a társasházban?
Mennyire parasztság egy társasházban most (este 10-kor) nekiállni porszívózni?
Társasházban lakók! Mikor szoktatok mosni, porszívózni? Odafigyeltek a szomszédra?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések a Lakóhely, szomszédok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!