Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Állandóan ráérő, beszélgetni...

Állandóan ráérő, beszélgetni vágyó szomszéddal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk. Van egy idős bácsi a szomszédunkban. Most, hogy itt a jó idő, folyton kint van az udvarán és amint kiteszem a lábamat a saját kertembe, már jön oda a kerítéshez, mert beszélgetni akar. Ha megyünk valahová, akkor is "elkap" az utcán...Már alig merem kitenni a lábam, szinte menekülök, nagyon lefáraszt. Nem szeretnék vele haragot, hogyan építhetném le anélkül, hogy megbántanám?

2018. jún. 6. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
"- Ne haragudjon Pista bácsi, de nekem most nincs kedvem beszélgetni. A metszésre szeretnék koncentrálni, vagy rohanok a buszhoz. Önnek szép napot, viszlát!" Ezek után feléje se nézni, mintha ott sem lenne. Egy ideig még beszélni fog, de ha semmit nem reagálsz rá, akkor majd megunja. Nagyon fontos, hogy SEMMIT nem szabad reagálni! Sem egy bólogatás, sem egy ühüm. Semmi.
2018. jún. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Első alkalommal megmodom, hogy nem akarok beszélgetni, mert dolgom van.


Vagy nincs dolgom, de akkor sem szeretnék, és hagyjon békén.


hülyét kapok az ilyen emberektől, hogy kimegyek a kertbe, de már órákig mondja az agymenését, mintha érdekelne bárkit is.

2018. jún. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen közlöd vele, hogy most nem érsz rá beszélgetni, mert sietsz/dolgod van/rossz passzban vagy/nincs kedved/stb. és kész, mész tovább vagy nem figyelsz rá többet. Nem vagy köteles végighallgatni a mondókáját, és elhiszem, hogy lefáraszt meg nem érdekel. Ha normális, akkor egy idő után vagy nem jön oda, mert látja, hogy nem érsz rá, vagy megkérdezi, hogy van-e kedved beszélgetni.

Sajnos vannak ilyen idősebb nyugdíjasok, akik imádják a fél életüket mindenkinek elmesélni órákon keresztül, tudom mennyire fárasztó ez. Viszont ha ő ezen megsértődik, az őt minősíti és nem téged. Sok az olyan idős, aki személyes sértésnek veszi, ha valaki nem akar minden alkalommal órákig diskurálni vele, vagy hallóközönséget játszani. Ez viszont nem a te hibád. Az ilyen időseknek is meg kell egyszer érteniük, hogy nem terhelhetnek mindenkit mindig a szövegelésükkel, vagy nem mindig alkalmas az időpont a beszélgetésre, mert attól, hogy nekik semmi dolguk sincs egész nap, más még dolgozik/siet/stb.

2018. jún. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A mi alsó szomszédunk is ilyen volt. Panellakás, alattunk lakik egy kb 75 éves öregasszony, aki ugyan kedves, meg minden, de eszméletlenül sokat beszél, és állandóan fenntartott a mondókájával. Amikor már kétszer elkéstem miatta, a harmadik alkalomkor megmondtam neki, hogy ne haragudjon, de nem érdekel, nem érek rá, és nincs kedvem órákig beszélgetni szó szerint a semmiről, mert dolgom van, legyen szíves mással próbáljon beszélgetni.

Azóta még csak nem is köszön, meg van sértődve. Őszintén szólva nem hat meg. Ha ő ennyire megharagszik azért, mert valakinek nincs kedve minimum 40-50 perceket beszélgetni vele, az az ő baja.


Ismerősömék még ennyire se voltak "könyörületesek", mivel a szomszéd házaspár (szintén idősek, kertváros, telekszomszéd) állandóan odajött a kerítéshez és feltartotta őket meg kérdezgettek olyan dolgokról, amihez semmi közük sincs. Megmondták nekik párszor, hogy hagyják békén őket, de nem értették meg. Így ismerősömék egyik napról a másikra vettek kerítés megnagyobbítót meg magas bokrokat, és végigcsinálták az egész telekhatárt. Azóta nyugtuk van, a házaspárnak meg végre leesett, hogy senki sem kíváncsi az idióta agymenésükre meg zaklatásukra. Azóta még a fejüket is elfordítják, ha meglátják ismerősöméket. Sajnos vannak olyanok, akik nem értenek a szép szóból, erre készülj fel.

2018. jún. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2018. jún. 6. 21:21
 6/9 anonim ***** válasza:
26%

Keressetek neki Társat! Nem túl magányos? Ez is lehetne egy "elfoglaltság".


Nyugdíjas klubokba nem jár véletlenül?

2018. jún. 7. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az a poén, hogy van egy nagyon aranyos felesége, együtt is élnek, csak szerintem már ismeri a bácsi összes sztoriját:) Van két felnőtt lányuk, akik gyakran jönnek hozzájuk látogatóba. Mikor ideköltöztünk, az egyikkel beszélgettünk egy kicsit, aki hangosan megjegyezte közben a bácsinak: "Na papa, mostmár lesz kivel beszélgetned!" A mama valószínűleg már le tudja szerelni az öreget, ha rájön a szófosás...Nekem még gyakorolni kell.
2018. jún. 7. 12:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Pár éve nekem volt három oldalról 3 idős kertszomszéd bácsi, kettőnek volt felesége, egynek nem.Jó nagy kertünk volt, időm kevés 3 gyerektől.Bevetettük, és ugye nyáron lejártam kapálni, locsolni, stb.Hol egyik, hol másik bácsika mindig odajött kerítéshez és egyfolytában beszélt, kérdezett.Komolyan, már nem mertem kapálni lemenni, mert ha nem álltam is meg, ők folyton dumáltak.Remélem én nem leszek ilyen idősen! Vagy ki tudja?
2018. jún. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sherencsere ilyen nincs egy budapesti belvarosi berhazban.
2018. aug. 6. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!