Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Albérletben élők! Nem érzitek...

Albérletben élők! Nem érzitek "kidobott pénznek" a díjat?

Figyelt kérdés

Nem azokhoz szólnék, akik "tudatos albérlők", tehát egyetemisták, vagy néhány évet egy adott városban dolgozók.

Kérdésem azokat szólítaná meg, akik hosszú távon, régóta élnek albérletben, s a (közel)jövőjüket is az adott településen képzelik el.


Nem éreznétek logikusabbnak, hogy akár csak 1-2 évet még otthon lakjatok?

Onnantól lenne önerőtök egy saját ingatlanhoz, s a törlesztő még annyi sem lenne, mint az albérleti díj.


2018. jún. 6. 12:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%
Nem. A függetlenségem minden pénzt megér számomra, az is előny, hogy így elég mobilis vagyok, 3x váltottam eddig országot (maximum 2 hónapos felkészülési idővel), úgyhogy nem árt. Egyelőre itt képtelem el az életem, ahol most vagyok (Írországban), de a jelenlegi horror ingatlanpiacon ostobaság lenne most saját lakást venni, pedig meglenne az önerő. Esetleg ha a piac stabilizálódik pár éven belül és még mindig itt akarok élni, akkor bevállalom, addig viszont tökéletes az albérlet is, azzal szerencsénk volt, bőven a piaci ár alatt béreljük a lakást. Magyarorszőágon már két házat is tudnék venni, ha akarnék, de nem tervezek visszaköltözni se a közeli, se a távoli jövőben, itt viszont többszázezer euró egy normális ingatlan, szóval várunk. Legalább ha valami elromlik a lakásban, azt nem zsebből kell fizetni :)
2018. jún. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
Mi rákényszerūltūnk az albérletre, ahol éltünk a szülőkkel nem sok lehetőség volt munka szempontjából. És hát az elején nem volt annyi pénzük, hogy saját házát, lakást vegyünk. De amúgy hosszútávon én is kidobott pénznek tartom. Főleg hogy most milyen drágák lettek. Ezért végre mi is belevágtunk saját lakás vásárlásba.
2018. jún. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Otthon maradás azért nem feltétlenül jelent sokkal nagyobb bevételt. Ráadásul 1-2 év alatt is maximum akkor van meg az önerő, ha relatív magas a fizetésed, vagy vidéken akarsz házat, esetleg párod van.
2018. jún. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Régóta albiban élek. Én nagyon annak érzem, de nem tudok mit tenni. Gyűjteni ilyen fizetések mellett nagyon hosszú ideig tartana (nekem). Nekem csak az lenne megoldás, hogy ha külföldre mennék dolgozni.


És most költözök le Budapestről Agárdra, mert így olyan árban kapok kertes picike (jó, tényleg kicsi, de hangulatos) házat amiért Pesten... Hát na... :)

Munkahelyemre most egy picit km-ben több lesz (Pest megye meló*), de az üzemanyag többletet kompenzálják hivatalosan (persze az sem 100%). És azt nézem, hogy időben még talán hamarébb is érek be (M7)


Ezzel biztatom magamat: nyáron, nyaralás, kis séta a tó. :D


*Két site-unk van, egy Pest megye, másik Fejér megye... Szal lehet átkérem magamat idővel. :P


Szóval a döntés nálam tudatos volt, hogy oda költözök. :)

2018. jún. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
31%
Vannak albérlőink. És tényleg hülyének tartom őket. Le vannak horgonyozva, nem kell nekik a mobilitás. 8 éve laknak már nálunk, és nem is fognak elmenni. Hitelre alig kellene többet fizetniük, mint most az albérletár. Már lenne egy fél lakásuk. De nem baj, mert nekünk meg van szép nyaralónk 😉
2018. jún. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
De igen, kidobott penznek ereznem, ha nem a munkahelyem fizetne...
2018. jún. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ugyanis sokkal felszabadultabb így élni, önállóan, magadnak elszámolva, mint az ostoba, mindenbe beleugató családoddal egy fedél alatt.


Inkább "kidobok" rá x összeget, minthogy el kelljen viselnem a mostohám kioktatásást, hisztijét, rendmániáját, az öcséim ordibálását, apám hülyeségét (bár ő az egyetlen értelmes ember közöttük) :S

2018. jún. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
45%

#5#

Te nagyon buta vagy!

2018. jún. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%
Miert is? Igaza van az #5-nek, bar kicsit nyersen fogalmazott. Hiaba pontozzatok le.
2018. jún. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%

Nem feltétlenül van igaza.


Mindig szokás jönni azzal, hogy olcsóbb hitelt fizetni mint albérletet. Hónapra bontva lehet. Viszont ha felveszel 20-30 éves futamidőkre 10-15 millió forintokat, akkor utána több millió kamatot is meg kell fizetned. Ami hosszú távon 3-5 évnyi albérlet havi díja is lehet. Persze hosszabb távon már kifizetődő, csak pont az első évek a legnehezebbek, amíg nincsen semmi kezdő tőke.

2018. jún. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!