Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szomszédom direkt provokál,...

Szomszédom direkt provokál, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Családi házba költöztünk. Miután szomszédomnak (szépen, normális hangnemben) szóvá tettem a 4-5 hétvége után, hogy túl hangosak, s nem-e lehetne a minden hétvégés bulikat, sütögetéses üvöltözéseket amik reggeltől estig tartanak ritkábbra fogni, azóta szándékosan rátett még egy lapáttal, csak rosszabb lett. Azt a választ kaptam, hogy ők eddig is így éltek, nem fognak változtatni. Egy 40es házaspárról van szó pár gyerekkel (magyarok). Próbálkoztam 2-3 ilyen kérés után a jegyzőtől birtokvédelmet kérni, de elutasított, mert előre közölt időpontban szemlét tartva ők otthon sem voltak, így persze csend volt aznap. Csinált egy elkerített részt a kutyának az ablakomhoz közel 2-3 méterre, s esténként bezárja oda a kutyáját szándékosan, ami ott kapar, nyüszít és sír egész éjjel. Így már se nappal sem éjszaka nem lehet tőlük így nyugodtan élni. Többi szomszéd távolabb van tőlük, így őket annyira nem zavarja a probléma, de ennek ellenére mindenkivel volt összezörrenésük már a füst és a zaj miatt. Ezután próbálkoztam a jegyzőnél a kutyára is megoldást találni, de ismét sikertelenül, hisz megint előre közölt időpontban jött, s akkor persze szabadon volt. Hiába rögzítem az eseményeket, nem veszik figyelembe. A tartása szerinte megfelelő. Nem akarom bántani a kutyát, mert nekem is van, s félő hogy megbosszulná, de törvényileg nem tudok tenni semmit. Mit tennétek? Megérem türtőztetni a férjem, hogy ne szedje darabokra a családot a szándékos szivatás miatt, de akkor meg őt veszik elő ha valamit csinál az élhetőség érdekében. köszönöm a választ

2018. jún. 6. 13:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
61%

Amikor ÉPPEN ZAJT csinálnak, AKKOR szólni a rendöségnek, és ezt akár 8-10-szer megtenni egy nap, akkor hidd el, a többedik alkalom után már a rendörök is elég komolyan állnak hozzá.

Ugyanez érvényes a kutya miatt is, az állatvédöket hívd ki, amikor a kuzya be van zárva.


A "rögzítés" eleve nem megoldás, mert ezzel csak te leszen büntethetö, ugyanis másról SEMMIFÈLE felvételt nem készíthetsz a beleegyezése nélkül.

2018. jún. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
próbáltam több állatvédő szervezetet is, azt mondták nem foglalkoznak ilyennel, vagy nincs kapacitásuk.
2018. jún. 6. 13:54
 3/24 A kérdező kommentje:
ebben az esetben a kutyára is kilehet hívni a rendőröket, mint "csendháborítás" ?
2018. jún. 6. 13:55
 4/24 anonim ***** válasza:
47%

Bocs, hogy más oldalról közelítem meg a dolgot, de miért kéne a szomszédnak X év után változtatni a szokásain csak mert te odaköltöztél? Egyébként elárulom neked, hogy a rendőröknek is meg a jegyzőknek is tele van a himbilimbijük az olyan emberekkel, akik 0-24 rá vannak állva a szomszédra és folyamatosan bejelentgetnek mindent.


Én nem ugatok be a szomszédnak amiért hetente 3x bulit tart, ők sem ugatnak be nekünk, amikor 20-an sütögetünk meg iszogatunk kint. Én is naponta kb 20x fel tudnám jelenteni a szomszédokat (átlóg a faág, füst, zaj, vinnyogás) de nem teszem, viszont cserébe én is elvárom, hogy ő se tegye. 20 eve remekül működik.


Nyilván mindenki legyen tekintettel a másikra a lehetőségeihez mérten, de te vagy az új szomszéd, neked kell alkalmazkodni.

2018. jún. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
53%
Egyébként mire hívtad ki az állatvédőket? Mert estére kennelben van a kutya? Körberöhögnek. Nyilvánvaló, hogy mindenbe bele akarsz kötni és minden felületen próbálsz fogást találni a szomszédon.
2018. jún. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
50%
figyu, ha atlatszo a kerites kezdj el nudizni a kertben, wsetleg a kocsmabol par alkesznak adhatsz egy ezrest, hogy mikor naluk buli van vetkozzenek le mwztelenre es rohangaljanak a kertben. A masik megoldás ha nagy a kerítés akkor mivel vannak gyerekeik kezdj el iszonyat Rondan karomkodni, de a legalparabb modon mintha relwfonalnal, vagy vannak ilyen zenék is, azokat is nyomathatod. Megoldás még a hajnali zenebömböltetés illetve hozathatsz egy kevés trágyát a keritesed mellé, majd a szag bezavarja őket. Van még pár ötletem, voltak hasonlo szomszédaim...
2018. jún. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Gondolom nálatok ha pl lakásban a szomszéd folyamatosan az erkélyre hamuzna felülről az rendben van, szólni nem szabad érte, mert akkor az egész hamutál nálatok köt ki, ezt is támogatjátok, vagy mindennapos bulizás, üvöltözés az is rendben van, ti pedig ha nem tudtok aludni valakik miatt, akkor akasszátok fel magatokat, vagy mennyetek tanyára megoldást részesítitek előnyben. Ilyenkor alkalmazkodtok, hogy akkor mostantól ti nem alszotok és nem dolgoztok. Egy családi házat sem azért vesz valaki, hogy ne tudjon telefonálni a kertben, mert valakik üvöltöznek reggeltől estig, gyerekestül, haverokkal, kis kutyavonyítással füszerezve minden nap és közben a szátokba eresztik a füstöt napi 5-6x grillezés címszóval. Érdekesnek találom, hogy ezt így rendben találjátok.
2018. jún. 6. 16:14
 8/24 A kérdező kommentje:
köszi #6-os, nálad mi vezetett eredményre végső soron? én füstbombára gondoltam, ami kifüstöli őket, persze a kertemből indul a füst. Tehát nem csinálok semmit. tömör a kerítés egyébként, csak nem akartam durva eszközökhöz folyamodni.
2018. jún. 6. 16:17
 9/24 anonim ***** válasza:
6%

Nem tudom, sosem laktam lakásban és nem is tervezem.

Egy szóval nem mondtam, hogy nem szabad szólni, de megpróbálhatnál TOLERÁNSABB lenni, elvégre te vagy az új lakó.


Nekem inkább olyasvalakinek tűnsz, aki egyfolytában azt lesi, hogy mikor érheti tetten a szomszédot és zaklathatja a hatóságokat valami baromsággal.

2018. jún. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
hidd el nem az a célom, csak szeretnék végre egy kis csendet. mi nem szeretnénk a szomszédommal élni, sem a kutyájával, sem a füstjével, sem a családjával. Az elmúlt 4 hétvége őróluk szólt, nincsenek tekintetre senkire és semmire. Ez a legnagyobb baj. A többi szomszédom tud kultúráltan beszélgetni az udvaron, a fűnyíró vagy a flex hangja nem zavar, amúgy is időszakos, de igy nem tudjuk a saját életünket élni, mert folyamatosan rávagyunk kényszerítve a szomszéd akaratára.
2018. jún. 6. 16:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!