Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Idegesítő szomszéd ellen mit...

Idegesítő szomszéd ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés
Próbálom normálisan megfogalmazni. Panelről, illetve a mellettem lévő szomszédól lenne szo. A mi ajtónk elott van rács, az övé elott is, ezzel nincs semmi baj, viszont a probléma ott kezdődik, hogy az ő ajtó előtti rácsa a miénkre nyílik. Rendszeresen nyitva hagyja, naponta többször jár haza es akkor is mindig nyitva hagyja, rahajtva a mienkre, ami megnehezíti a kijutást, illetve a bejutást is, hisz először az övet kell behajtanom aztán férek a miénkhez. Volt mar hogy szóltunk neki, volt mar hogy direkt hangosan becsaptuk, hogy térjen mar észhez, akkor ideig óráig behajtja, de aztán megint visszatér. Állítása szerint, mikor sok csomaggal jon haza nehézkes neki behúzni maga utan es aztán ugy felejti. Ez mind rendben is van, de mi van akkor ha mi megyünk haza sok csomaggal es akkor meg az ő ajtajaval is en foglalkozzak, en csukogassam. Mit lehetne meg tenni? Nagyon idegesítő. Többen ajánlottak, hogy mindig mikor nyitva hagyja írjam ki egy papírra az ajtajára, hogy csukja be, vagy epp mindig kopogjak be es beszéljek vele, de volt aki azt mondta hogy a saját rácsunkat hajtsam rá az övére és észreveszi magát. Nem tudom, nektek van valami ötleteket? Nagyon az agyamra megy mar, hogy ennyire nem lehet tekintettel lenni a másikra.

2018. jún. 7. 10:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Ha nyitva hagyja, akkor valószínűleg le lehet akasztani a zsanérról. Emeld le, vidd el, és pár utcával arrébb támaszd le. A többiről a város természetes anyagkörforgása (a lomizó cigányok) gondoskodnak. Több gond nem lesz.
2018. jún. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Én egyszerűen fognám, és kikötném a rácsát az enyémhez. Ha jól képzelem el, hogyha mindkettőtöké ki van nyitva, összeérnek. Na, összekötném, és tennék rá egy üzenetet, hogy "jónapot kívánok, leveszem a bicikli lakatot a rácsról, ha többet nem hajtogatjuk egymásra."
2018. jún. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Leakasztani nem lehet sajnos, nem olyan es összekötni se lenne jo otlet, mert akkor o kitud menni a lakásból en viszont pont nem :D De azert koszi a valaszokat, most annyit tettem hogy becsuktam az övet es az enyémet hagytam nyitva, csak sajnos igy sem elég hatásos, mert az enyém pont nem az overe nyílik ra... De azert hatha észre veszi magát. Mostantol meg szerintem igy hagyom hogy lassa, milyen is ez az egesz. Azert meg varok ötleteket hatha van valakinek valami jo :D
2018. jún. 7. 10:26
 4/19 anonim ***** válasza:
66%

Egyetértek azzal, hogy a szomszédod nincs tekintettel rád, de .... érdemes emiatt háborút indítani?

Lehet, hogy nagyon békés természetű vagyok, de én elnéző mosollyal egy életen át visszahajtogatnám.

Ha egyébként nem zajongós, nem csinál durva dolgokat, akkor arra gondolnék, hogy kifoghatok még ezerszer rosszabb szomszédot, és akkor visszakívánnám a mostanit ezzel az apró hibájával együtt.

2018. jún. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem szeretnek en sem háborút indítani, csak annyit szeretnek, hogy jöjjön végre ra, hogy amit csinál az bunkosag. Egy másodperc neki behajtani, egyszerűen nem hiszem el, hogy képtelenség. Es igen tudom, nekem is egy másodperc, de egyáltalán nem kellemes azzal szembesülni, hogy mikor meg a fuleden is szatyor lóg es mennel be a házba, meg az o racsaval is te foglalkozz, vagy mikor hulla fáradtan munka utan esel haza akkor is. Vagy epp mikor rohansz a buszhoz es nem tudsz kijutni a lakasbol normálisan... Amugy igen, lehet te vagy tul elnéző, egy ideig en is elnéztem ezt, de azert ami sok az sok. Szerencsére rosszabb szomszédokkal nincs tapasztalatom, a társasházban mindneki nyugis, azon kívül hogy néha visszahallom ki mikor jött hozzam es mennyi ideig volt itt es vajon ki lehet az, azon kívül nincs problémám, szerencsére. Viszont ez nagyon zavar, konkretan a világból is ki lehet ezzel kergetni, hogy valaki hogy lehet direkt ekkora bunko :D Úgyhogy remelem most azert o nem veszi ezt a háború indításnak, en csak figyelmeztetni szeretnem arra, hogy amit csinál nem szep dolog, es ha en csinálnám valószínű o se örülne neki, úgyhogy kicsit vegye észre magát.
2018. jún. 7. 11:04
 6/19 A kérdező kommentje:
Na azt hiszem sikerült a rossz viszonyt elkezdeni... :D Egyszercsak kijött a lakasbol, becsapta a rácsot amit kinyitottam, de jo hangosan, es aztán megint rám nyitotta a sajátját, visszament a lakasba es ugy hagyta. Szep is ez az óvodás szint... mindegy, nekem ugyanez volt a reakcióm. Komolyan nem hiszem el, hogy ilyen bunko emberek léteznek, ráadásul o az idősebb es igy viselkedik... nevetséges.
2018. jún. 7. 14:11
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
fogj egy flexet aztán ess neki!
2018. jún. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Tűzvédelmi törvényben ez büntetendő, nalunk virág sem lehet a lepcsohazban. Szoval jelentsd a katasztrofavédelmiseknek hogy akadályoz a kijutásban
2018. jún. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A padlóra erősíts egy éket, ami max. derékszögben engedi nyílni a rácsát.
2018. jún. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%

Kopogj be hozzá:

"Figyusz, legközelebb így rámb_aszod, én fogok a fejedre ráb_aszni egyet, kö_csög."

Ha már ovis szint, de ettől lehet berezel kicsit. :]

2018. jún. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!