Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hangoskodó szomszédokkal mit...

Hangoskodó szomszédokkal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Közvetlen mellettünk lévő családról van szó. "Kedves nagymama" neveli a két unokáját. Trágár szavakkal és tettlegességgel bántja a két kiskorú gyermeket, aminek sajnos mindennap fül tanúi vagyunk :/ Az összes ablakuk nyitva éjjel-nappal, így elég erőteljes a hangzavar, de ez akkor is érvényes sajnos, amikor be van csukva nekik. Hozzáteszem, hogy a család minden tagja dolgozik, igazából nekünk nincs bajunk velük. De nem is vagyunk nagy barátságban :) A két gyereket sajnálom, de sajnos amilyen "nevelést" kapnak, olyanok is, ami miatt egyáltalán nem csodálkozom. :( Már gondolkodtam, hogy jelentem ezt valakiknek, de nem szeretnék bajba keveredni miattuk :/ A kérdés az lenne, hogy aki ezt egy kicsit is át tudja érezni, mit tenne a probléma megoldása érdekében? Napi szinten megy a "harc", amit akarva-akaratlanul is hallok :( Még akkor is, ha zárva minden ajtó, ablak. Ordítani szokott, mint a fába szorult féreg szegény gyerekekkel :(

A másik gond az, hogy amikor zenélni szoktak jó hangosan, sajnos azt késő estig nyúló éjszakába is, ami miatt nem lehet pihenni, mert az egész ház zeng tőlük. Eddig még nem hívtam a rend őreit, de ha előfordul még egyszer, akkor fogok kérni segítséget! Sajnos egyáltalán nincsenek tekintettel a másikra :(

Kinek mi a véleménye erről? Ti mit tennétek? Köszönöm a válaszokat előre is!


2018. jún. 13. 09:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%
sose mutasd ki hogy zavar téged, de titokban hivd rá a rendőrt névtelenül. így rád nem gyanakszik majd. én ezt tenném.
2018. jún. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Csendháborításért be lehet jelenteni, vagy a jegyzőnél birtokvédelmet kérni és ezzel elkezdeni pokollá tenni az életeteket, valamint megkezdeni új otthonotok keresését.
2018. jún. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%
Esetleg mint felnött, probaltal.már velük beszelni? Mert ezt nem irtad...
2018. jún. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Először: át kell menni, és szólni. Nem utólag, akkor, amikor történik. 2-3 alkalommal. Ha semmi hatás, utána lehet tovább lépni.
2018. jún. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem ilyen egyszerű egyik sem... Roma család a szomszéd :/ Bár a másik oldalon lévő szomszédok magyarok ugyan, de rosszabbak, mint a cigányok :O

Egyszer beszéltem a nővel,-akik hangoskodni szoktak- hogyha legközelebb ilyet akarnak, akkor szépen kérve őket, szóljanak előtte, mert akkor elmegyünk itthonról. Mi is dolgozunk, éjjel-nappal, így muszáj pihennünk! Akkor sokáig nem volt zenebona, de aztán újra :/ Akkor már nem szóltam. Nem akarok velük viszályban lenni. Szerintem érthető, ugye? Nem félek tőlük, csak azért itt vannak mellettünk...Nem könnyű így együtt élni velük :/ Vannak nagyon rendes cigány családok, akikkel beszélünk, nagyon szívesen megyünk hozzájuk alkalomadtán, és ez ugyanúgy érvényes a magyar családokra is. Nyilván több a magyar ismerősünk, akiket nagyon szeretünk, jó barátságban vagyunk egymással...de ez már sok, ami itt mellettünk történik :/

2018. jún. 13. 09:59
 6/14 A kérdező kommentje:

4-es válaszoló: Nem szívesen mennék át szólni nekik, főleg amikor összejönnek 20-an :/ Hiába szóltam már a "nagymamának" másfél éve, ugyanúgy zajonganak. Nem tudom Te mit tennél a helyemben...Tényleg nem könnyű...


Egyébként gondolkodtunk azon, hogy elköltözünk innen, de egyelőre csak gondolatban. Ez sem egyszerű megoldás lenne, mert az olyan, mintha a probléma elől menekülnénk :/ Később lehet rosszabb lenne a helyzet, ezt nem tudhatjuk... Ezért keresem, keressük a megoldást.

2018. jún. 13. 10:03
 7/14 anonim ***** válasza:
21%

Hát ha ilyenek a szomszédok.. kedvességgel lehet célt lehet érni. Ha épp sütsz egy kis sütit átadsz egy kis kóstolót és finoman megemlíted,hogy sajnos vékonyak a falak

... polgárőrségnek is szólhatsz menjenek többször arra...

2018. jún. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
14%

Hmm,ezek a roma/cigány előitéletek!

Akkor én és párom "fajfehérbörűként" hogy élhetünk romákkal tele utcábba,(fél éve költöztünk).

Ez nem bőrszinről szól!

2018. jún. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Moebiusy


Valamit félreértettél...Nem, egyik roma családdal sincs semmi gondunk. Minket a zaj zavar, ahogy viselkednek, amikor itthon van minden tag. Figyelj, sok magyar ember példát vehet róluk, és most gondolok itt azokra a roma családokra, akik békében, tisztességben, és nem utolsó sorban szeretetben élnek! Mert van ilyen. A romák között is van másik véglet, ahogy a magyar emberek között is! Nem a rasszizmusról szól a kérdés, hanem arról, hogy miként tudnám ezt a problémát orvosolni, mint közvetlen szomszéd,és éppen ezért tettem fel a kérdést, hogy hátha valaki tud ihletet adni. Szóval nyugodj meg, nem vagyok fajgyűlölő (ha ez jött le neked), sőt! Mint említettem, vannak roma barátaink,akiket nagyon szeretünk, és viszont is! És ezek a romák sem szeretik a hangoskodó más roma családokat.

De amikor a nagymama üvölt torka szakadtából az unokáival, az már igencsak "lázító", ugyanakkor tehetetlen vagy, mert ugyan mit tennél? Átmész szólni, hogy ezt hagyja abba, mert mi nem vagyunk ilyenre kíváncsiak? Mi nyugodtan élünk, és nem szeretnénk azonosulni ezzel? Hidd el, nem egyszerű.

2018. jún. 13. 10:20
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

“ A két gyereket sajnálom, de sajnos amilyen "nevelést" kapnak, olyanok is, ami miatt egyáltalán nem csodálkozom. :( Már gondolkodtam, hogy jelentem ezt valakiknek, de nem szeretnék bajba keveredni miattuk :/ ”


A sok meggyilkolt, megkínzott, megerőszakolt, lelki terrorban tartott gyerekek szomszédai is mind így gondolták

2018. jún. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!