Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jobb egy megyeszékhely szintű...

Jobb egy megyeszékhely szintű városban lakni, mint egy 3000 fős kisvárosban?

Figyelt kérdés
38 éves vagyok a feleségem 35 és egy kisvárosban lakunk amit a nagyszüleimtől örököltünk. Felújítottuk a ház rendbe is van. Viszont rájöttünk,hogy maga a kisváros nem nyújt semmi előnyt nekünk. 15 km-re járok dolgozni és még egy nagyobb bevásárlás alkalmával is oda kell eljárni. Egy nagyobb városban sokkal több bevásárlási,szórakozási lehetőség van mint itt. Meg a kisgyermek is jobban tud fejlődni szerintem egy nagyobb városi közegben. Kiválaszthatja a magának megfelelő sport és kultúrális lehetőségeket,iskolákat. Nagyobb korban jobban válogathat partnert barátokat.
2018. jún. 16. 19:00
 1/8 radioheadyendremény ***** válasza:

Attól függ, kinek, mik az illető ember prioritásai. Van, aki utálja a közepes vagy nagyobb városokat, más (például én) egy faluban vagy egy kisvárosban nem bírna eltölteni egy hónapnál többet.


De igen, azokból a szempontokból, amiket leírtál, jobb.

2018. jún. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Én simán ellennék a szüleimtől örökölt kisvárosban. Az is lehet, hogy csak a fő utcát tartanám meg,a többit meg eladnám
2018. jún. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp a legjobb valamilyen közepes-kis városban lakni egy főváros mellet. Akkor a legtöbb az opció.
2018. jún. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"15 km-re járok dolgozni és még egy nagyobb bevásárlás alkalmával is oda kell eljárni."

Egy megyeszékhelyen belül is kéne utaznod mondjuk 3-8 km-t munkába és 5-15 km-t a városszéli bevásárlóközponthoz.

Egyébként pedig most ugye családi házban laktok. Megyeszékhelyen a belvároshoz közeli családi házak (ha vannak egyáltalán) iszonyatos drágák. Családi házat a peremkerületben tudsz venni, ott is jóval többért, mint amennyiért a tiéteket el lehetne adni. Vagy pedig a családi házból lakásba költözöl - amit azért én nem szívesen tennék meg.

A gyerekedből meg ott is lehet értelmes és okos gyerek sok baráttal. Ha bekerül egy nagyvárosba idegenként, mitől lenne neki könnyebb?

2018. jún. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem 1632-ben vagyunk, hogy 15 km problémát jelentsen! :D Kocsival 60-as átlaggal 15 perc.
2018. jún. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én a várostól 15 percre lakom, érdekes, mindent meg tudok venni itt is, mert nem zsákfalu, ahol egy ABC-n kívül semmi nincs :D


Azért már otthon is a legtöbb kisvárosban van Spar vagy Tacskó, esetleg Auchan a közelben, és 15 km nem sok, kb. 10 perc kocsival.

2018. jún. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A felújított kisvárosi házatokat árának 4-5x-öse egy nagyvárosi ház, egy család lakhatására alkalmas lakás pedig 2-3x-osa legalább +garázs/garázsok.


"Bevásárlás, szórakozás"

Mennyit akarsz vásárolgatni? Minden nap? Mert ez a vásárolgatás eléggé egy mű és proli dolog, ha ilyen nagy időtöltés. Félre ne érts, úgy értem, ha minden nap vásárolgatnál és az a programod, az örömöd, h naponta, kétnaponta mehetsz vásárolgatni az elég buta dolog.

Mondjuk hétvégente nagyobb vásárlás, étel nagybevásárlás, ruha, ezaz vásárlás egy hétvégi napon pár óra, az úgy oké.

De hát bármelyik hétvégén eltudtok menni így vásárolni, plázázni kocsival, ahoz nem kell ott lakni a bevásárló központnál.


Szórakozás. Hát így családosként nemtudom mennyit akartok szórakozni.

Szeritnem a legfontosabb úgy, ha a család együtt tölt időt. Vannak természeti programok, túra, kirándulás-

Ezek miatt nem kell nagyvárosba lakni.

A mozi, étterem is jó, uszodázás, painball, kalandpark stb. De ezek megint úgy jók, ha kipihenten megy az ember, nem pl. munka után. Ezt is lehet szabadidőben és el lehet utazni ide-oda ilyen időtöltésekre.


Ez inkább ilyen sznobság, meg ez a kapitalista mű dolog, úgy érezhetitek kiamradtok valamiből. Alacsonyabb szintű életet éltek, mert nem Debrecenben, Szegeden vagy Sopronban esetleg Budapesten laktok.


Nagyvárosba, megyeszékhelyen van egy csomó kocsma/pub, de hát van 1-2 amit szeret az ember, meg úgy korosztályban is magáénak érzi, meg hangulatban is. Meg max hetente-kéthetente 1x elmegy.

vagy minden nap menni kéne? Be a jó zajos belvárosba, tömegbe, tömni a vendéglátósok zsebét. meginni 800Ft-ért azt a sört ami a Tescoba 220Ft.

Ez unalmas nagyon. Még a tinik is elunják a mindennapos belvárosi létet. Aztán menni ki a vízpartra, meg ilyen eldugott helyekre iszogatni, füvezni.


Nem az tök jó, h lehet menni ide-oda. Vannak ingyenes Jazz koncertek hetente-kéthetente 1x. Néha jönnek nagyobb előadók is a nagyvárosokba.

Esetleg van önismereti kúrzus vagy hangverseny. Színházi előadás.

Ha olyan valaki, h minden programra megy és ez élteti. Mindig a nagy társaság, a programok, az összejövetelek. van ilyen. Ha iylenek vagytok akkor nem értem egyáltalán mit kerestek ksivárosba, minek újítottak fel egy házat? Ha ennyire kozmopolita, belvárosi polgári, világi emberek vagytok. Vagy most jöttetek rá, valami impulzus alapján egy tv sorozat vagy film vagy valami élmény, h azok vagytok?

Vannak ilyen emberek, akkor ott kell élni.


De aki meg olyan, h szeret néha elmenni színházba, moziba, különleges étterembe, koncertre, táncolni.

De mondjuk nem minden nap, hanem havonta 1-2-3 alkalommal. Az tökéletes megoldható még akár úgy is, h 1 órát kell utazni.

Gondolom felnőtt, családos fejjel már nem a piálás a lényeg, h akkor nem lehet kocsit vezetni. Tehát el lehet menni akármilyen eseményre, akár minden hétvégén, ha éjfélig tart és még 1 órát is kell kocsikázni, akkor is az simán beleférhet.


Így az ilyen populárisabb élmények is megvannak.

Viszont nincs az a gond, h össze kell szedni plussz 35-40 milliót egy nagyvárosi/megyeszékhelyi családi legaláb viszonylag normális családi házra.

Vagy jó kertes házból lakásba kell költözni, de hát még egy normálisabb lakás is 74-82m2, azért családnak minimum a 82 kéne... az is 28-30milliónál kezdődik, de kell hozzá garázs, meg akármit vesz az ember úgyis alakítani kell, az is milliók.


Megyeszékhelyen tényleg több a tanulási, sportolási lehetőség. Igazából a gyereknek mindegy, mármint alapból a gyerekbe nincs benne az a sznobság, h akkor most ez a suli hanyadik az országos listán.

Ha jó a közösség, meg normálisak a tanárok az már jó.

Ha meg valami területre rápörög, akár tudomány vagy művészet, akkor azt bárhol lehet fejleszteni egy szintig. Aztán meg már ott az egyetem, ott már úgyis önállóan akarnak lenni.


A sportra is igaz lehet ez. Bár olyan is van, h a sok lehetőség miatt, mindenbe belekezd a gyerek, semmit se értékel, aztán semmibe se mélyed el.


Előnyt meg ne a kisváros nyújtson.

hanem Ti tudatilag hangolódjatok a környezetetekre. Elmélyedés, olvasás, festés, meditáció, horgászat, esetleg csónakázás, kertészkedés, túrák, kirándulások.


Aztán néha el kell menni valahova komolyan egy jót mulatni. Aztán megint jól fog esni a nyugi.

2018. jún. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
"egy kisvárosban lakunk amit a nagyszüleimtől örököltünk" - az azért komoly, én örülnék, ha egy házat tudnék hagyni az unokáimra
2018. jún. 20. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!