Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek, hogy a lakóház ne...

Mit tegyek, hogy a lakóház ne utáljon ki?

Figyelt kérdés
Két éves gyerekkel vagyok egyedül. Az apa nem érdeklődik utána. Sem a nevelésben sem anyagilag nem lehet rá számítani. Emiatt nagyon kellett hogy olyan munkám legyen ami kicsit is jobban fizet, és ehhez néha hétvégéznem is kell, meg van, hogy nagyon korán megyek hétköznap. Ilyenkor vannak bonyodalmak. Ha én már négykor elmegyek itthonról, (munkahely másik városban) akkor anyám jön fel, marad itt egy kicsit az alvó gyerekkel, majd ébreszti és viszi bölcsibe. Anyám képtelen csendesen feljönni a harmadikra. Mindig magassarkúban jár és szépen felkopog hajnali négykor, mindenki örömére. Szóltam már neki erről, de közölte, hogy csak ezért nem fog osonni és ha nem tetszik, kérjek meg mást. De nincs más! Sok mindenben nem értünk egyet, de szükségem van a segítségére. Hiába morognak a szomszédok, akkor is fel kell jönnie valakinek. Kicsit süket is, ezért ha megjön, mindig hangosan köszön. Tehát a korai reggelek ilyenek. Ha pedig hétvége és korai kezdés egyszerre, már előre félek, hogy milyen levél vár majd az ajtómon. Kaptam már eddig hármat is. Kettőt ugyanattól a lakótól és egyet mástól. De itt még nem érnek véget a zaj problémák. Sajnos, bár nem egészséges, van, hogy a bölcsiben marad a gyerek zárásig, mert kell a túlóra. Csomószor utolsóként hozom el, és ez megviseli őt. Látja, hogy mindenkit visznek haza csak érte nem jövök. Ilyenkor nagyon nehéz fegyelmezni. Minden eszközből kifogyok, mire hazaérünk. Én is fáradt vagyok, ő is kimerült, nyűgös, és kevés időt van velem a nap folyamán. Nehezebb abban a kevés kis időben erősebben fellépni, mert azt sem akarom, hogy csak a szigort lássa tőlem. Vannak hangos hisztik az esték folyamán ebből adódóan, de nem minden estén. Emiatt levelet még nem kaptam, de nagyon morognak rám a hátam mögött, amit vissza is hallottam nem egyszer. Talán már késő a kérdés is, mert már most mindenki utál, aki közelebb van hozzám a házban. De a többieknek is én vagyok a pletyka téma.
2018. jún. 17. 23:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
39%
Engem pl egyáltalán nem zavarnál és nagyon sajnállak... Lehet tényleg a munkaváltás lenne jobb ötlet vagy beszélni a sok hülye szomszéddal...23L
2018. jún. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A morgó lakók költözzenek egy hétre a mi házunkba! Hétvégén hajnali furkálás, folyosói beszélgetés jó hangosan, nyitott ablaknál üvöltő rádiózás, éjszaka pedig az utcán zajonganak a szomszéd kocsma részegei. És nem a legrosszabb környék, jónevű budai kerület. Nálunk mintalakó lennél. Amúgy édesanyádat meg kellene győzni a magassarkú mellőzéséről, nem a zaj miatt, mert az ilyesmiért pampogó szomszédokat magasról..., hanem mert nagyon egészségtelen! (Középkorú nőként mondom, munkahelyre, ünnepi alkalomra sem vagyok hajlandó felvenni. Vannak nagyon szép, egészséges lábbelik. :-))
2018. jún. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
63%

Nem értettem soha azokat akik rávannak izgulva a többi emberre , es figyelik ki mit csinal , en hajnalban alszom , jarhatnak magassarkúval salsat a fejemen , vagy ha gyereksirást halllok , abszolút nem zavar , tudom hogy emberek közt lakom, nem házban , nem dzsungelben, es ha sir a gyerek , halistennek nem az enyém hisztizik .

Szeretem hallani h nem vagyok egyedul .

Nem normalis dolog annyira összevont szemöldökkel figyelni masokat egesz nap !!!

2018. jún. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szard le! Vagy költözz mellém, amekkora ricsajt csap a 4 közvetlen szomszédomb 3 fel se tünne senkinek, hogy itt laksz, én mwg 15-16 órákat dolgozom naponta, ha véletlen itthon vagyok beájulok az ágyba
2018. jún. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

A gyereksírással nem tudsz mit kezdeni, szeretgesd és majd abbahagyja. Ezt megérthetik a szomszédok is. Nekik is volt vagy lesz kicsi gyerekük.


Anyáddal viszont ha ott laknánk, a tagbaszakadt párom igen elbeszélgetne valamelyik hajnalban, és alighanem meggyőzné arról, hogy attól, hogy ötvenévesen még húszéves nőcinek hiszi magát, nem fog annak kinézni, és ebben a korban már a viselkedése tehetné vonzóvá, de így az sem...

2018. jún. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
62%

Ahol gyerek van, ott zaj is. Nem zavarna a hiszti és a sírás. A mi házunkban is van, hogy végig üvölti a gyerek a lépcsőházat, hogy ő nem akar bölcsibe menni, hazafelé meg haza nem akar menni... Nem zavar, értem, nem lehet betömni a száját és a szülők végtelen türelemmel nevelik őket, szóval ez van. Egyszer nekem is lesz gyerekem és én is csak remélni tudom, hogy mindenki így fog hozzánk állni.

Viszont a reggeli kopogástól, felnőtt ember kiabálásától én is kibuknék. Megértem, hogy segítségre van valakinek szüksége, de ezt lehet csendben is, nem kell végigtrappolni a tömbön ezzel tutira felébresztve mindenkit.

Valószínű másik állást keresnénk én is, ha anyám menthetetlen...

Ezen felül viszont nem kell túlpörögni, mindenki idegesítő szomszéd néha. Ez van.

2018. jún. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!