Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért gyűlöli a városi embert...

Miért gyűlöli a városi embert a tősgyökeres falusi gazda?

Figyelt kérdés

A "tősgyökeres falusi" nálam az elszigetelten élő, hetente egyszer a piacra járó, akkor is ünneplőbe öltöző, többnyire hetven feletti falusit értem, aki még mindig nagyságos úrnak/naccságának hívja a városit. Szerintük a szellemi munkát végző ember csak urizál.

Amit én gyerekkoromban megtapasztaltam faluból, az simán beleillene egy Móricz-novellába: nőket semmibe néző, városi embert lenéző, gyereket csicskának tekintő, megkeseredett, irigy emberek.

Amikor anyám leérettségizett (nagyszüleimnél ez nagy szó volt és flancolás is), egy középiskolában kapott munkát, ahol megismerkedett a tanárként dolgozó apámmal. Nagyanyámék onnantól kezdve "naccságának" meg "úrasszonynak" csúfolták, akinek bűzlött a falusi élet meg a kemény munka, ezért inkább "mgdugatta" magát.


2018. jún. 19. 10:06
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
*mert anyám hozzáment apámhoz és a városba költöztek.
2018. jún. 19. 10:08
 2/24 anonim ***** válasza:
76%

"Retteg a szegénytől a gazdag

s a gazdagtól fél a szegény.

Fortélyos félelem igazgat

minket s nem csalóka remény.


Nem adna jogot a parasztnak,

ki rág a paraszt kenyerén

s a summás sárgul, mint az asztag,

de követelni nem serény.


Ezer esztendő távolából,

hátán kis batyuval, kilábol

a népségből a nép fia.


Hol lehet altiszt, azt kutatja,

holott a sírt, hol nyugszik atyja,

kellene megbotoznia."

2018. jún. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
61%
a leírásodból adódik a következő kérdés: miért gyűlöli a faluból városba költöző ember a falusiakat? Nem kéne...
2018. jún. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Ha te egész gyerekkorodban azt hallgatnád a falusi nagyszülőknél, hogy te "csak" lány vagy, meg mindig próbálnak kölcsönkérni, merthogy a gazdagrokon segíccse a szegényrokont, mellette viszont folyton szapulnak, hogy puhány városi vagy, aki csak élősködik a falusin, te is utálnád ezt a közeget.
2018. jún. 19. 10:18
 5/24 anonim ***** válasza:
87%

Hasonló az én családom is, sőt, az én anyám története is, csak mások a szakmák...

Anyukád nem szabolcsi származású véletlenül? Az ottani rokonoknál tapasztaltam ezt a mentalitást.

2018. jún. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
zaiai
2018. jún. 19. 10:31
 7/24 anonim ***** válasza:
20%
Pontosan, ezt a közeget. Te magad írtad. Nyilván más oka is van ennek a családon belüli dolognak. Biztos múlt béli dolog. Ez olyan mintha minket kérdeznél miért döglött meg 20 éve a szomszéd Pista tehene. Nem tudatjuk. Ez nem egy általános eset amiről beszélsz. De egyébként többnyire az a gond hogy a városi nézi le a falusi embert. Több vitát hallottam erről. És a lényeg csak annyi, hogy nem tudják a másik életét elképzelni maguknak mert nem éltek benne. Ez olyan mint a generációk közti különbségek. Ott is csak az a gond hogy nem éljük meg amit a másik. Ha nagyon zavar kérdezd meg a családodat miért csinálják. Lehet csak azért mert hiányzik anyukád nekik csak nem akarják elmondani. Lehet nem annyit látják mint akarják.
2018. jún. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
74%

Laktam már városban is faluban is mindkét település fajtának megvan a maga suttyó rétege.

Ahogy tapasztaltam a városiak meg előszeretettel tartják többre magukat a falusinál. Én ez tapasztaltam.

Az meg hogy a családod hogy viselkedik azért a családodat hibáztasd ne a falut.

(személy szerint én jobban szerettem városban lakni mert tényleg kényelmesebb de ettől függetlenül azért nem hordanám le ennyire a falusiakat csak mert neked rossz tapasztalataid vannak)

2018. jún. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
73%

"Ha te egész gyerekkorodban azt hallgatnád a falusi nagyszülőknél" - a városi gyerek meg egész gyerekkorában hallgatja az autók, szirénák, és egyéb zajok káros dolgait. Kétségtelenül eltérő pszichológiailag, szociológiailag a környezet - azért mégsem mondanám általánosnak, hogy ezektől a sérülésektől szenvedve felnőve ez a gyakorlat, hogy gyűlölik egymást.

És nem is kéne, embernek lenni nagyszerű dolog, de ehhez morális alapállás és beleérző képesség kell - ezeket elvesztve gyűlölködve borzalmas embernek lenni. Tessék választani, hogy szeretnél élni!

2018. jún. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
75%
Érdekes falu lehet az amiről beszélsz, nekem eltérő tapasztlataim vannak.
2018. jún. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!