Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A rossz szomszéd ellen mit...

A rossz szomszéd ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Mellettünk lakik 10 éve egy more familia eddig semmi gond nem volt velük viszont most egyfolytába mulatnak énekelnek a kölkök egész nap dobálnak át köveket meg mindent ami a kezükbe kerül,tiszta szemét náluk minden amit átfúj nálunk a szél(a multkor még kotont is találtam,de a tű se ritka),de a legutóbbi idegesítő húzása az volt,hogy ajtót vágott a háza elejére és mindent lát ami az udvaron történik.Valamit lehet velük csinálni?sajnos a rendrőr nem csinál velük semmit,és a szép szó se használ.A válaszokat köszönöm.

2018. jún. 21. 00:21
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

A kérdést úgy kellett volna feltenned, hogy specifikusan egy cigány családdal mit lehet kezdeni. Egészen másképpen működnek ugyanis, mint a fehérek. Nekem volt részem mindkettőben, és mind a kettőt sikerült elüldöznöm, de a cigányhoz teljesen más megközelítésre van szükség. A cigány ugyanis ösztönösen áldozatszerepbe vágja magát, ha valami nem stimmel a környezetében, és ha a szándékosság leghalványabb gyanúja is felmerül, azonnal őrjöngve ront rá a feltételezett elkövetőre, "csak ő lehetett" alapon.


A legcélszerűbb megoldás egyben a legbonyolultabb is, mert lángszórós harckocsikat ma már nemigen gyártanak, és nehéz is őket elrejteni, pláne egy oltári nagy tűzvész után.


Mondok viszont jobbat. A cigány retteg a sötétségtől. Lehet akármilyen csóró, de a putriban mindig ég a villany. A villanyszámlát akkor is befizeti, ha nem marad kristályra, az mindennél fontosabb. Ha ezt elveszed tőlük, nem lesz ott több dajdajozás.


Ha hozzá tudsz férni a lakásba bemenő hálózati vezetékhez, szerelj rá egy rádiós távkapcsolót. Kemény 5 dollár szállítással, ilyen ni:


[link]


Ha legközelebb hangoskodnak, gomb megnyom, magnó leáll, és lőn sötétség. Idegbajt fognak kapni, hogy mi történik, és soha nem jönnek rá.


Ha nehézséget okoz a beszerelés, akkor öltöztesd be egy villanyszerelő haverodat ELMÜ-s szerelőnek. Kezeslábast a munkavédelmi boltban kapsz, szitázd rá az áramszolgáltató logóját, esetleg csinálj egy laminált "igazolványt" is neki. Bemegy a cigányokhoz, előadja, hogy a mérőórákat jött ellenőrizni. Tizenöt perc alatt felteszi és kész. Csak ne azonnal kezdd őket szopatni, hanem várj egy-két hónapot, míg elfelejtik a szerelőt.


Hasonló módszerrel költöztettem ki három egyetemista libát a szomszéd lakásból, akik éjjel-nappal buliztak.

2018. jún. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ha esetleg a kocsijának kiszúrnám a kerekét? Vagy összekarcolnám?azt valaki ki tudná nyomozni,hogy én voltam? Sajnos más dolgukhoz nem igazán férek hozzá,és nincs olyan ismerősöm aki be tudna náluk menni villanyt bütykölni...
2018. jún. 21. 00:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz tenni. a házad jelenleg a felét éri eredeti árának a szomszédod miatt. Még elköltözni sem tudsz...
2018. jún. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#2 ez teljesen így van,de elköltözni el tudnék csak az a baj nem tudom hova,mert a száz kilométeres körzetembe mindenhol ez van...
2018. jún. 21. 01:03
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
Vásárold ki a házukat. Dúrasd le és parkosíts. Én ezt csináltam. Imadják a kp-t. Meglátják és lehet velük alkudozni.
2018. jún. 21. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát ezek már azért se adnák el a házat,hogy szavukkal élve a retkes parasztnak,nehogy jobb legyen,próbálkoztam már ezzel a megközelítéssel is,sőt egyszer felajánlottam nekik egy sokkal jobb házat,mint az övék,de nem kellett...
2018. jún. 21. 03:44
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

3 méter magas betonkerítést javasolnék szögesdróttal a tetején, hangszigeteléssel, vagy költözzetek egy bunkerbe.

Én simán megtenném azt is, hogy felteszek az udvar azon részébe egy kamerát, aztán ha van felvétel róla, hgy a szomszédod átszemetel, birtokháborításért indulhat valami, esetleg a drog miatt is lehet szólni, ha nagy náluk a kupi, akkor jegyző, hogy közegészségügyi szempontból tegyenek valamit.

Sajnos a retkekkel nem igazán lehet szót érteni.

2018. jún. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2018. jún. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!