Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Lakóhely, szomszédok

A kérdés

A rossz szomszéd ellen mit lehet tenni?

Mellettünk lakik 10 éve egy more familia eddig semmi gond nem volt velük viszont most egyfolytába mulatnak énekelnek a kölkök egész nap dobálnak át köveket meg mindent ami a kezükbe kerül,tiszta szemét náluk minden amit átfúj nálunk a szél(a multkor még kotont is találtam,de a tű se ritka),de a legutóbbi idegesítő húzása az volt,hogy ajtót vágott a háza elejére és mindent lát ami az udvaron történik.Valamit lehet velük csinálni?sajnos a rendrőr nem csinál velük semmit,és a szép szó se használ.A válaszokat köszönöm.

Keress kérdéseket hasonló témákban: lakó, ember, kultúra, viselkedés, ideg, rossz, ház, udvar, szomszéd

2018. jún. 21. 00:21  Privát üzenet  

A válaszok

A kérdést úgy kellett volna feltenned, hogy specifikusan egy cigány családdal mit lehet kezdeni. Egészen másképpen működnek ugyanis, mint a fehérek. Nekem volt részem mindkettőben, és mind a kettőt sikerült elüldöznöm, de a cigányhoz teljesen más megközelítésre van szükség. A cigány ugyanis ösztönösen áldozatszerepbe vágja magát, ha valami nem stimmel a környezetében, és ha a szándékosság leghalványabb gyanúja is felmerül, azonnal őrjöngve ront rá a feltételezett elkövetőre, "csak ő lehetett" alapon.

A legcélszerűbb megoldás egyben a legbonyolultabb is, mert lángszórós harckocsikat ma már nemigen gyártanak, és nehéz is őket elrejteni, pláne egy oltári nagy tűzvész után.

Mondok viszont jobbat. A cigány retteg a sötétségtől. Lehet akármilyen csóró, de a putriban mindig ég a villany. A villanyszámlát akkor is befizeti, ha nem marad kristályra, az mindennél fontosabb. Ha ezt elveszed tőlük, nem lesz ott több dajdajozás.

Ha hozzá tudsz férni a lakásba bemenő hálózati vezetékhez, szerelj rá egy rádiós távkapcsolót. Kemény 5 dollár szállítással, ilyen ni:

[link]

Ha legközelebb hangoskodnak, gomb megnyom, magnó leáll, és lőn sötétség. Idegbajt fognak kapni, hogy mi történik, és soha nem jönnek rá.

Ha nehézséget okoz a beszerelés, akkor öltöztesd be egy villanyszerelő haverodat ELMÜ-s szerelőnek. Kezeslábast a munkavédelmi boltban kapsz, szitázd rá az áramszolgáltató logóját, esetleg csinálj egy laminált "igazolványt" is neki. Bemegy a cigányokhoz, előadja, hogy a mérőórákat jött ellenőrizni. Tizenöt perc alatt felteszi és kész. Csak ne azonnal kezdd őket szopatni, hanem várj egy-két hónapot, míg elfelejtik a szerelőt.

Hasonló módszerrel költöztettem ki három egyetemista libát a szomszéd lakásból, akik éjjel-nappal buliztak.

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont 2018. jún. 21. 00:38 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

És ha esetleg a kocsijának kiszúrnám a kerekét? Vagy összekarcolnám?azt valaki ki tudná nyomozni,hogy én voltam? Sajnos más dolgukhoz nem igazán férek hozzá,és nincs olyan ismerősöm aki be tudna náluk menni villanyt bütykölni...

# 2/8Időpont 2018. jún. 21. 00:49 Privát üzenet
Semmit nem tudsz tenni. a házad jelenleg a felét éri eredeti árának a szomszédod miatt. Még elköltözni sem tudsz...

A válasz 41%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont 2018. jún. 21. 00:57 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

#2 ez teljesen így van,de elköltözni el tudnék csak az a baj nem tudom hova,mert a száz kilométeres körzetembe mindenhol ez van...

# 4/8Időpont 2018. jún. 21. 01:03 Privát üzenet
Vásárold ki a házukat. Dúrasd le és parkosíts. Én ezt csináltam. Imadják a kp-t. Meglátják és lehet velük alkudozni.

A válasz 63%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont 2018. jún. 21. 02:47 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Hát ezek már azért se adnák el a házat,hogy szavukkal élve a retkes parasztnak,nehogy jobb legyen,próbálkoztam már ezzel a megközelítéssel is,sőt egyszer felajánlottam nekik egy sokkal jobb házat,mint az övék,de nem kellett...

# 6/8Időpont 2018. jún. 21. 03:44 Privát üzenet

3 méter magas betonkerítést javasolnék szögesdróttal a tetején, hangszigeteléssel, vagy költözzetek egy bunkerbe.

Én simán megtenném azt is, hogy felteszek az udvar azon részébe egy kamerát, aztán ha van felvétel róla, hgy a szomszédod átszemetel, birtokháborításért indulhat valami, esetleg a drog miatt is lehet szólni, ha nagy náluk a kupi, akkor jegyző, hogy közegészségügyi szempontból tegyenek valamit.

Sajnos a retkekkel nem igazán lehet szót érteni.

A válasz 47%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont 2018. jún. 21. 11:05 Privát üzenet
Rejtvényjáték 728x90
[link]

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont 2018. jún. 21. 12:45 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Jó ötlet ez? Leskelődős, intézkedős öregasszony ellen.
Idegesítő szomszéd ellen mit tegyek?
Hülye szomszéd ellen birtokvédelem?
Alsó szomszéd zajongása ellen mit lehet tenni?
Társasházban lakok és a biciklitárolóban valamelyik szomszéd állandóan elállítgatja a biciklimen a váltót. Mit lehet tenni ez ellen?
Ha bejelentést teszek emailben állattartással kapcsolatosan a szomszéd ellen, akkor kérhetem, hogy zártan kezeljék a bejelntő nevét?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések a Lakóhely, szomszédok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!