Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha nem köszön a szomszédunk...

Ha nem köszön a szomszédunk (felnőtt) nekem (gyerek) akkor továbbra is köszönnöm kellene?

Figyelt kérdés

A szomszédunk eléggé fent hordja az orrát, minket teljesen lealacsonyít, lenéz. Már kezdetektől fogva köszöntem, mivel így lettünk nevelve, viszont nemrég megelégeltem hogy nem csak hogy nem köszön, egyenesen levegőnek néz, pedig egy rossz szavam nem volt rá. Szóval abba hagytam a köszönést és én is levegőnek néztem. Anyum ezt észre vette és kissé kiakadt hogy ne neveletlenkedjek, köszönjek mert így "töröm be", viszont nem vagyok egy talpnyaló típus, nem fogok jópofizni hogy növeljem az egóját. Most ismét köszönök (néha) hogy anyum ne legyen mérges, de még mindig levegőnek néz. A férje tök jó fej, neki mindig köszönök és ő is mindig visszaköszön, vele nincs gond. Köszönnöm kéne így? Vagy nézzem levegőnek mint régebben? (Mikor nem köszöntem, csak levegőnek nézve elmentem mellette, látványosan utánam nézett és bámult, nem tudom ez számít-e)

A szomszéd kb35-40 éves, én nem rég lettem 18(L)



2018. jún. 21. 10:23
1 2
 1/13 anonim válasza:
97%
Az ilyen nem erdemli meg hogy koszonj neki(ha neki fontosabb az ego mint az IQ akkor ez van)
2018. jún. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
Én nem köszönnék, söt, ha együtt vannak a férjével akkor direkt kiemelve CSAK a férjének köszönnék hogy érezze a törödést :DD
2018. jún. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azért nem szeretnék feleslegesen feszültséget generálni és gondot okozni a szüleimnek. Akkor maradok a sima figyelmen kívül hagyással (szerencsére nem sokáig fogok itt lakni)
2018. jún. 21. 10:44
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

Így van, a férjnek köszönni, a másiknak nem.

De a legjobb az, ha ilyen "bhassz meg" szemekkel nézel a férjére, miközben köszönsz neki. Tuti felrobban az asszony. :D

2018. jún. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Mert rosszul köszönsz, az a baj. Ha megint találkoztok egészen közel kell hajolnod az arcához és jó hangosan, mosolyogva kell köszönteni. Csókolommal! Nénizheted is, az hatásos. Csak udvariasan. "Csókolom kedves szomszéd néni, örülök, hogy ma is találkoztunk!" Észre fog venni.
2018. jún. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azért nem egy 100 éves öregasszonyról beszélünk :D de ha velem lenne a gond akkor a férje és mindenki más is figyelmen kívül hagyna, ez pedig nincs így, persze értem én az iróniát
2018. jún. 21. 10:54
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Pont azt kell csinálni amit írtak,jó hangosan ráköszönni minden egyes alkalommal széles mosoly kíséretében és névvel.

'Csókolom Marika néni!'

Különösen feltűnően akkor amikor más is ott van,pl boltban,orvosnál.A többi ember is észreveszi hogy te milyen udvarias és kedves vagy,a nő meg egy bunkó.

2018. jún. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én se szoktam köszönni a bunkó szomszédoknak, egyszerűen nem tud érdekelni, mi a véleményük rólam vagy a neveltetésemről. Én tudom magamról, hogy jól nevelt vagyok, de nem fogom olyan emberekre pazarolni a kedvességemet, akik 15 év alatt egyszer sem köszöntek.
2018. jún. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem köszönj neki. Megfelelő hangerővel, határozottan a szemébe nézve, kedvesen, mosolyogva, nyílt és őszinte arckifejezéssel. Én mindig ezt csináltam és a végén mindig megtört a jég és elkezdtek visszaköszönni. Én az ilyet már csak azért sem szoktam feladni. Tanuljon meg köszönni mindenki, ha egyszer szomszédok vagyunk. Ezt kívánja az illem.
2018. jún. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez velem is előfprdult már, megelégeltem egy idő után és egyszer ráordítottam hogy JÓ NAPOT, zengett az egész lépcsőház azóta köszön.
2018. jún. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!