Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook






Kategória: Emberek » Lakóhely, szomszédok

A kérdés

A házunk elé, amit most vettünk, állandóan idegenek parkolnak, meg lehet ezt akadályozni valahogy? Illetve a zajongással mit lehet kezdeni?

Valami zeneiskola féle van szembe,minden nap d.u 6-tól este fél 9-ig trombitálnak,de kibírhatatlanul hangosan,a baba nem tud aludni. És állandóan elénk parkolnak,mi meg nem tudunk hova megállni.

 2018. júl. 17. 20:22  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Rakj ki egy táblát, hogy magánterület.

Hát szerintem mielőtt megvettétek a házat körbe járhattátok volna a környéket, vagy ha tudtátok, hogy zenesuli van ott akkor gondolhatatok volna rá.



A válasz 92%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/12Időpont 2018. júl. 17. 20:26 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?

A ház megvétele előtt ezek a paraméterek ismeretlenek voltak?



Utcai parkolás: ha tábla nem tiltja, nem tudod megakadályozni. A kapud elé viszont nem állhat senki.

Trombita: kiváló hangszigetelésű műanyag nyílászárók

Ha ettől meleg van: klímaberendezés

Ha semmi se jó: elköltözés


De hidd el a zeneiskolát miattad nem fogják bezárni.



A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/12Időpont 2018. júl. 17. 20:28 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?

1. Meg lehet kérni őket, hogy ne parkoljanak a helyetekre/a parkolóhelyetekre ki lehet tenni egy vödröt, locsoló kannás, stb.


2. Meg lehet kérni az önkormányzatot, hogy telepítsék más épületbe a zeneiskolát.


3. El lehet költözni.



A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/12Időpont 2018. júl. 17. 20:28 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
Érdeklődd meg az önkormányzatnál, hogy mit tehetsz! Ha van kocsikijáratotok, oda kitehetsz legálisan egy megállni tilos táblát, és ha valaki odaáll, legálisan rájuk hívhatod a rendőröket és elszállítathatod. A zajongással nem tudsz mit kezdeni, viszont fordulhatsz ügyvédhez, mert elvileg az adásvételtől számítva fél éven belül van lehetőséged reklamálni az eladó felé, ha az valamilyen lényeges körülményre nem hívta fel a figyelmedet, és akár el is állhatsz az adásvételtől (de lehet, hogy ez csak komolyabb műszaki hibákra vonatkozik, ezért kellene ügyvédet megkérdezni.)

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/12Időpont 2018. júl. 17. 20:30 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
Sövény/Orgona/Akác/virágoskert ültetése

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/12Időpont 2018. júl. 17. 20:33 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
Ha a ti feljárótokra parkolnak, és ettől ti nem tudtok oda beállni, akkor nyugodtan szóljatok nekik. A barátnőmék szülei mellett építkezés van, és a brigád néha hozzájuk áll oda kocsival, de mi ha nem tudunk beálni oda, akkor szólunk nekik. Az az ő családjuk bejárója, nyilván nem akarunk máshova parkolni.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/12Időpont 2018. júl. 17. 20:47 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
A kérdező kommentje:

Nem zeneiskola,könyvtár van ott,erről tudtunk. De az esti trombita órákról nem. Nehogy már este fél 9kor még trombitáljanak.

# 7/12Időpont 2018. júl. 17. 21:04 Privát üzenet
Hát, a könyvtárakban, művelődési házakban bizony előfordulhatnak zenei foglalkozások. Nézd a jó oldalát: majd a gyereked is oda fog járni zenét tanulni.

A válasz 35%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/12Időpont 2018. júl. 17. 21:05 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?

"Nehogy már este fél 9kor még trombitáljanak."


A jegyzőnél tegyetek bejelentést. Itt ezen a fórumon nem fogja tudni senki megoldani.

Melyik település?



A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/12Időpont 2018. júl. 17. 21:15 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
Az a helyzet, hogy az utca nem a tiéd. A kapud elé nem parkolhatnak, hogy ki és be tudj járni, de a házad/kerítésed előtt az út szélén bárki leparkolhat, közterület, nem tudod megtiltani.

A válasz 65%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/12Időpont 2018. júl. 18. 09:10 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése



Kapcsolódó kérdések
Állandóan ráérő, beszélgetni vágyó szomszéddal mit lehet kezdeni?
Romák költöztek a szomszédomba és zaklatnak állandóan, mit tehetnék?
Hogy pattintsunk le egy rámenös szomszédot, aki állandóan nálunk akar lógni?
A szomszéd 2 kutyája állandóan ugat. Mit tegyek?
S. O. S! Nagy házba lakunk és van egy 2éves magyar vizsla ivartalanított szukám, de állandóan szökik pedig van villanypásztor meg állandóan visszük sétálni, futni stb hogy...
Állandóan fáj a csípőcsontom mindkét oldalon. Akadályozni fog ez szülésnél? Vagy császár lesz?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések a Lakóhely, szomszédok rovatból








Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!