Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Izland vagy Norvégia?

Izland vagy Norvégia?

Figyelt kérdés
Hol élnétek szívesebben?

2018. júl. 21. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Izlandon, mert szeretem az ízeket.
2018. júl. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Én Izlandot választanám, bár még sosem jártam ott (bakancslistás), egy külön kis világ.
2018. júl. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Nehéz választás lenne számomra, gyönyörű természeti adottságokkal rendelkezik mindkettő, és nagyon fejlett, demokratikus és békés országok. De talán én is Izlandot választanám, nagyon szeretnék egyszer eljutni oda. Habár a nyelvük nem tűnik egyszerűnek számomra, de ennek ellenére tetszik.
2018. júl. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Az Izlandiak nagyon ragaszkodnak saját kultúrájukhoz. Például a nyelvükbe, ha jövevényszó jönne, kitalálnak helyette valami mást, vagy elővesznek egy régi szót. Nem hinném, hogy örülnének a migránsoknak, szerencséjükre ez a veszély nem fenyegeti őket. Amúgy hideg van, meg sötét, nem EU-tagok, szigetország, szóval én biztos nem mennék oda!

Norvégia közelebbi kapcsolatban áll az EU-val, befogadó ország (bár mostanában szigorítottak), az életszínvonal nagyon magas, a nyelvük is egyszerűbb az izlandinál, és nem sziget. De uú. hideg van meg sötét...

Szóval inkább Norvégia, ha muszáj választani.

2018. júl. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Izlandon is vannak bevándorlók. Azt hiszem a legtöbben lengyelek, de én magyart is ismerek, aki kiment, és pozitív tapasztalatai vannak nagyrészt.
2018. júl. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Izlandon, mert nehezen megközelíthető.
2018. júl. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
Mind a két országot kedvelem, nagyon szépek, de inkább Izland vonz, és az izlandi nyelv. (:
2018. júl. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%

Norvégia is gyönyörű lehet, de számomra Izland különlegesebb, ezért Izlandot választanám.


Mondjuk azt hallottam Izlandról, hogy csak olyan embernek érdemes kimenni oda, aki bírja a magányt és a monotonitást, mert nincs sok ember, nincs igazán pezsgő társasági élet, ráadásul még az idő is eléggé szürke, esős, ami a kimozdulásoknak nem igazán kedvez.


Nem tudom mennyi igaz ebből, nincs gyakorlati tapasztalatom, csak a lexikális ismereteim és más emberek beszámolói alapján hoztam össze ezt a választ. :D

2018. júl. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!