Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Metrópótlón újra lyukasztani...

Metrópótlón újra lyukasztani kell, ha már metrón lyukasztottam?

Figyelt kérdés
Alapvetően nem használok metrót, meg tömegközlekedést se nagyon, így nem vagyok túlságosan képben, hogy pontosan hogy is van ez. Ha most a Ferenciek terénél felszállok a metróra, lyukasztok jegyet, majd elmegyek a Lehet térig, ahol át kell szállni a metrópótlóra, akkor ott új jegyet kell kezelni arra a 4 megállóra, amit még menni akarok, vagy oda érvényes az a jegy is, amit már előtte kilyukasztottam?
2018. júl. 23. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel a metró helyett van a busz, és 1 útvonalon utazol, ezért nem kell 2x lyukasztanod.
2018. júl. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem annó évekkel ezelőtt egy jegyellenőr azt az instrukciót adta, hogy ha pótlójárműre szállok át, akkor azon lyukasszam ki ugyanannak a jegynek a másik végét.
2018. júl. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a jegy másik oldalát ki kell lyukasztani a buszon. Gyakorlatilag mivel ott van a jegyen a fémcsík ezèrt szinte lehetetlen beletuszkolni a kezelőbe. Fordítva viszont müködik: a buszon kezeled a jegyed és a metron a másik fele simán befér a kezelőbe. Egyèbként a buszon soha nem láttam még ellenőrt, ezèrt olyat sem, hogy valakit megbüntettek volna ezért. A BKK sem kommnikálja megfelelően ezt a jegyes dolgot, de a honlapjukon megtalálható.
2018. júl. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha van jegyed és az utazás megkezdésekor kezelted, átszálláskor ha kezeled újra, ha nem, de előre köszönsz az ellenőrnek tuti nem fog szívózni...
2018. júl. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!