Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni, ha a szomszéd...

Mit lehet tenni, ha a szomszéd bolt reggel 5 helyett 4-kor nyit ki és óriási hangzavar van?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kertes házban lakunk és velünk szemben van egy Reál, aminek a nyitvatartási ideje hivatalosan reggel 5 és este 7 óra. Sajnos eleve forgalmas az utca és a bolthoz érkezők mindig előttünk állnak meg autóval, ez napközben még elviselhető, de hajnalban igen kellemetlen. Feltűnt, hogy mostanában 5 helyett 4-kor már kinyitnak és mindenféle munkás, buliból hazafelé tartók bömböltetik az autórádiót, a ház előtt cigiznek és dumálnak, amire minden egyes hajnalban felkelünk. Nem tudom, mit tegyünk, nem szeretünk veszekedni, de ez most már nem állapot, az ember nem tud pihenni egyáltalán. Van bármilyen törvény, ami minket, mint lakókat védhet? A tulajjal még anno anyukám próbált beszélni, de megfenyegette..sajnos az a nő még a saját férjét is megverte, beszámíthatatlan. Emiatt el akarjuk adni a házat, de nagyon nehéz..most már mindennap füldugóval alszunk.
2018. júl. 23. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
too bad
2018. júl. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Önkormányzatnál lehet panaszt tenni.
2018. júl. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Birtokvédelmet kérjetek az önkormányzattól.
2018. júl. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
22.00-06.00 csendrendelet van,mindenhol.
2018. júl. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem a kiírt nyitva tartáson belül vannak nyitva mindenképp büntethetők. Én is kereskedelekben dolgozom és én így tudom. Mindenképp jelezzétek az önkormányzatnak meg ahova csak tudjátok.
2018. júl. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
#5-nek igaza van, NAV-nál lehet feljelentést tenni, nem nyithatnak ki korábban. A kassza minden nyitáskor küldi az infót nekik, tehát reggelente nem hivatalosan árulnak. Kemény bünti jár érte. Zárás ugyanez. A csendháborítás miatt ki lehet hívni a rendőröket.
2018. júl. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!