Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nem gondolkodtatok el azon,...

Nem gondolkodtatok el azon, hogy érdemes lenne elhagyni az országot?

Figyelt kérdés
Nem érzem magam igazán boldognak magyarországon,dolgozt már ausztriában és ott jól éreztem magam motiváltabban végeztem a munkámat,az emberekkel is kijöttem. Itt becsülezesen dolgozom és csak éppen elvegetálok és az adómból eltartjuk a sok ingyenélő kissebbségit.
2018. aug. 1. 10:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%
Inkább tanulj meg helyesen írni, mielőtt a kisebbségieket szídod a rossz életedért. A szüleim évek óta Németországban élnek, én pedig a párommal itthon. Nekünk jó itt, bár keményen kell dolgoznunk, de mindenünk megvan, semmiben nem szenvedünk hiányt.
2018. aug. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
10%
Te valahol nagyon el vagy tévedve nyuszikám, jobb ha tudod, hogy a te adóforintjaidból a kisebbségiek egy lyukas garast nem kapnak, ha zsebre teszi mindent az a szűk dúsgazdag réteg aki zsarnokként uralkodnak rajtunk. Igen, szerintem menj el innen, de ne Ausztriában, hanem egy venezuelai börtönbe, ott jól fogod érezni magad.
2018. aug. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Minden nap. De ahoz is tőke kell. Jelenleg meg fizutól fizuig élek. Kb reménytelennek látom a helyzetet. De nem tudok jobbat. Csinálom, azt csak lesz valami.
2018. aug. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Engem az sokkol időnként, hogy mennyire nem toleráljuk a különbözőséget - és itt nem csak a melegekre gondolok, hanem bármire, ami kicsit is eltér az átlagtól. A "normális" élet = középiskola, egyetem, egyetemi évek alatt már pártalálás, eljegyzés, kertes ház megvásárlása, autó megvásárlása, házasság, két gyerek, golden retriever megvásárlása, gyerekkel történő vagizás, átlagos állás megtartása, évi egy nyaralás sok fotóval dokumentálva. Ha ebből valamit alul- vagy túlteljesítesz, esetleg ki sem pipálsz, mert te meleg vagy, nem szeretsz vezetni, inkább macskapárti vagy, nem vállalsz gyereket, vagy panellakást vásárolsz és oda szülsz, esetleg el se mész egyetemre, mert autodidakta módon képzed magad, akkor már kapod a savat azoktól a nyomorultaktól, akik kétségbeesetten próbálják fenntartani az ideális élet látszatát.

Ha én valami miatt elmennék innen egyszer, az ez a mentalitás lenne.

2018. aug. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%

Mi jól megvagyunk itt, így nem gondolkozunk azon, hogy elmegyünk.

Köszönhető ez amúgy azoknak is, akik elmentek, hisz így több lehetőség jut nekünk, válogathatunk.

Itt van a családom, a barátaink, mindenki. Nem érné meg elmennünk azért, hogy néhány százezerrel többet kapjunk.

Amiért néha elgondolkozunk ezen (de inkább csak komolytalanul), az a hazai mentalitás.

2018. aug. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Igen, de már nem érzek erőt magamban 48 évesen az újrakezdéshez.
2018. aug. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
57%

De igen, és el is hagyjuk hamarosan a párommal. Sok barátom, ismerősöm kinn van már, egyik legjobb barátnőm most költözik.

Már szervezzük az utat, a szállást, a munkát, ezért most többet beszélek a kint élő ismerőseimmel. Semelyikük nem kíván hazajönni, ami azért árulkodó.

2018. aug. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Visszatérő fantáziám...

Nem szeretem sem a magyarok mentalitását, sem azt, amerre halad ez az ország.

2018. aug. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
2es szerinted ki tartja el ezt a sok ingyenélő kisebbségit meg hozzájuk hasonló egyént?( kapják a segélyt ingyen lakást.. azt nem csinálnak semmit csak sajnáltatják magukat meg kötözködnek mindenkivel). Én aki becsületes egyszerű munkás ember vagyok én meg alig élek meg a fizetésemből pedig túlórázni is szoktam és a párom is dolgozik. Nemhogy külföldi nyaralásra nem telik,örülünk ha a Balatonra el tudok menni 1-1 napra.
2018. aug. 1. 19:26
 10/16 anonim ***** válasza:

Ilyen alapon mindenhol a te adódból tartják el a munkanélkülieket. Nézd meg Angliát, mennyit kap ott egy egyedül álló anya aki mondjuk nem tud dolgozni a gyereknevelés mellett. Gondja nincs a megélhetéssel, elhiheted. Mégsem robbantják fel az utcákat az elégedetlenkedők, pedig akad még jónéhány millió migráncs is, akik szintén az állam csecsén élnek.


Szerintem most épp érdemes hazaköltözni, de ez csak az én véleményem

2018. aug. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!