Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy sikerülhetett másnak,...

Hogy sikerülhetett másnak, hogy faluról elkerülhetett Pestre?

Figyelt kérdés
Nekem semmi nem valósult meg az álmomból...
2018. aug. 1. 23:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%
Én is faluban élek, igaz még csak 14 éves vagyok, de majd szeretnék Pestre költözni!
2018. aug. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
Nekem sikerült, 300 km-ről. Elvégeztem egy sulit, aztán elkezdtem jelentkezni álláshirdetésekre. Annyi pénzem sem volt, hogy újra felmenjek, ha netán nem sikerülne az első. Szerencsém volt, sikerült, felvettek. A munka közepesen jó volt, de azóta már többször is léptem előre.
2018. aug. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Pestre jártam egyetemre, most ott is keresek munkát, de amint lesz pár év tapasztalatom, haza szeretnék költözni. Sajnos itt nagyon kevés munka van, így frissdiplomásként esélytelen elhelyezkednem. Nem szeretnék Pesten élni hosszú távon, nem tudnám az életemet egy zajos kis panelban elképzelni. Szükségem van rá, hogy délután kimehessek a kertbe, játszhassak a macskáimmal. Ezzel arra akarok rávilágítani hogy Pest nem a világ közepe, nagyon jól hangzik, amíg nem kell ott élned.
2018. aug. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

Középiskola vidéki nagyvárosban, egyetem Pesten/vidéki nagyvárosban, munka az agglomerációban, lakás Budán.

Semmi extra nem volt benne.

2018. aug. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egyetemre mentem Pestre. Kollégiumba nem vettek fel, a 210 km-el és azzal, hogy az egyik szülőm munkanélküli volt, a másik meg minimálbérért dolgozott, nem voltam elég rászoruló a kollégiumra. Spórolt pénzem kb. 100 ezer volt, azzal költöztem fel úgy, hogy két másik lánnyal béreltünk egy garzon panellakást a 18. kerületben, így jött ki fejenként 25-re a lakhatás. Kb. egy hét alatt találtam munkát egy raktárban, aztán párszor még váltottam munkahelyet, és azóta többször költöztem is. Szépen, lassan, lépésenként lehet előre haladni, ha már ott vagy, de az első pár hónap cefetül nehéz.

Meg egyszerűbb a dolog, ha van diákigazolványod. Ha még nem voltál egyetemista, vetesd fel magad valami 280 pontos szakra államira, beiratkozol, aztán fél év után kiiratkozol, addig meg nem jársz be. Ha az első félévben otthagyod, akkor nem kell visszafizetni az államnak a tandíjat, viszont csomó diákmunkából választhatsz, és be lehet magad dolgozni diák munkahelyre úgy, hogy később állandóan is alkalmazzanak. Szánalom, hogy így kell trükközni, de ez van. Én mondjuk elvégeztem az egyetemet, és most már a szakmámban dolgozom, de rengeteg ismerősöm volt egy-két félévet egyetemista csak a jogviszonyigazolás miatt.

2018. aug. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Senki és semmi sem tiltja, hogy odaköltözz. Szerzel munkát, és már ott is vagy. Mondjuk jobb előtte tanulni is (amivel szintén odajuthatsz, olcsó koleszba), mert csak „éreccségivel” pont éhen tudsz halni a belvárostól 45 percnyi buszozásra valami „Rákoskutyaoooáá” nevű tizen-huszonX-edik kerületben 😃
2018. aug. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én pl autóval. Mondjuk nem faluról, hanem kisvárosból.
2018. aug. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Minden akarat kérdése, aki akar valamit és tesz és harcol is érte nem adja fel az bármire képes.

Sok olyan embert ismerek akik leginkább munka miatt mentek fel, mivel falun ugye nincs sok lehetőség, de azért ne hidd azt hogy ott annyira jó, épp a múlt héten jártam fent, stadiontól csak így el sétáltam ismerőshöz, gyorskocsi utca közel van szép és jó emberekkel találkoztam vagy is pont nem, szemetes az egész város, és ahogy észlelem egyre rosszabb színvonalon élnek az emberek.

Budapestet és Bécset össze sem lehet hasonlítani ez csak egy példa volt.

2018. aug. 3. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
Pont az ilyen általánosításokra nem kellene adni, mint a 8. válasz...
2018. aug. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
28%

Éltem Pesten.


Tudod mi van ott?

- mocsok, bűz

- húgy, az aluljárókban csövesek

- tömegnyomor, reggel-este ezer ember

- kéregetők


Pedig Óbudán laktam, hát köszi, ha fizetnének sem mennék vssza Bp-re.

2018. aug. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!