Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Gyékényesen milyen élni?

Gyékényesen milyen élni?

Figyelt kérdés
Ajánlanátok olyasvalakinek, aki természetközeli, nyugodt helyre kíván visszavonulni, és lelni nyugdíjas éveit? Nem magam miatt kérdem. A család fiatalabb tagjai Nagykanizsán élnének tovább, ezért ahhoz közeli, békés települést keresünk, lehetőleg vízparttal, fürdőzési vagy horgászási lehetőséggel. És baráti ingatlan árakkal, ezért a Balaton kilőve.

2018. aug. 3. 05:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Mátránál nincs szebb hely Magyarországon. Nagykanizsa koszos büdös város. A környéke nagyon elmegy kategória.
2018. aug. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Nyugis hely es a Kotró tó nagyon nagyon gyönyörű. Van ott egy hangulatos kis étterem is, tiszta tenger feeling.
2018. aug. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
84%
Én nagyon ajánlom.
2018. aug. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ha tehetném az ország keleti részére mennék, ha nyugalmas és szép tájat akarok. Eger, Szeged, Nyíregyháza környéke. A Balaton alatt DNY-on sajnos semmi nincs, akárhová megy az ember. :\ Gyékényesen is csak egyedül a tó van, amiért érdemes odamenni, de ott lakni nem sok értelme van.
2018. aug. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"A család fiatalabb tagjai Nagykanizsán élnének tovább, ezért ahhoz közeli, békés települést keresünk, lehetőleg vízparttal, fürdőzési vagy horgászási lehetőséggel."


Nagykanizsán a csónakázó tó környéke gyönyörű. Sánc, Palin is nagyon jó hely. Érdemes megnézni Nagykanizsán a köztemető környékét is, az régen az olajbányász lakótelep volt és nagyon szép, csendes, rendezett hely. A keleti városrészt viszont érdemes elkerülni, ott van a legtöbb bunkó ember.

2018. aug. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.

Első: A Mátra tényleg gyönyörű, csak az a baj, hogy drágább, és munkalehetőség kevesebb van. Melyik települést ajánlanád?

Nagy a család, persze nem mindenki együtt fog élni, de próbáltunk olyan helyet keresni, ahol mindenkinek jó lenne. Mivel ketten már találtunk munkát Nagykanizsán, és azért a környék nem olyan rossz, e mellett döntöttünk. Van, aki Veszprém közeléből költözik, van aki Szabolcsból, van aki külföldről. Elsődleges szempontok a munkalehetőség, és a viszonylag olcsó ingatlanárak voltak. Na, most az idősebb generációnak keresünk falut a fenti paraméterekkel.

Négyes: Nyíregyháza környékén mi van, amiért érdemes odamenni? A másik kettővel egyetértek, csakhát a munkalehetőség inkább kevesebb, az ingatlanárak pedig drágábbak azokon a helyeken. Bár Szeged környékét annyira nem ismerem, de pl Eger közelében a szóba jöhető települések mindegyike iszonyatosan drága.

Ötös: A tó valóban gyönyörű, és Palin nekünk is tetszett, viszont Sánctól óva intettek bennünket. Mi egyébként belváros közeli lakást veszünk ki. És mi a helyzet Nagyrécsével? Hiszen az is szinte érinti a tavat, míg Palin kicsit kiesik. Bár Gyékényeshez képest közelinek számít, de ott helyben lenne a tó

2018. aug. 4. 01:49
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Sánc van a legközelebb a csónakázó tóhoz, illetve a nagy bevásárlóközpontokhoz, ezért említettem meg. Ha nem jó, akkor esetleg ott van rögtön előtte a Katonarét, az is korrekt hely, ha számít a tó közelsége. De ezt úgy mondom, hogy az ingatlan árakkal nem vagyok teljesen tisztában, csak jól ismerem Nagykanizsát.

Egy helyesbítés: Korábban amit Olajbányász-telepnek mondtam az valójában a MAORT-telep, így érdemes rákeresni, csak nem jutott hirtelen eszembe akkor. Amit esetleg érdemes még tudni erről a telepről és kizáró ok lehet, hogy rendeletileg korlátozva van, hogy a házak udvarát nem lehet telibe betonozni meg ilyenek, hogy fenntartsák a hely autentikusságát (régen a MAORT munkásai laktak a telepen, majd később privatizálták a területet és úgy döntöttek, hogy meg kell tartani a terület szépségét), de szerintem ez az ésszerű korlátozás keretein belül van. Google Mapsen talán a Tripammer vagy Olaj utcából érdemes kiindulni, nem tudom a MAORT-telep elnevezést ismeri-e a Google.


Nagyrécsét passzolom, de ha lehet hinni a híreknek, akkor az utóbbi években fejlődésnek indult.

2018. aug. 4. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Most megnéztem az árakat, hát Palin szóba sem jöhet sajnos. A Katonaréten van egy-két megfizethető, és Sáncon is, de felújítandóak. Mindenképpen kertes családi házat néznénk, ahova mi is kijárhatunk hétvégén. Nagyrécsén is van egy szép, lehet, hogy megnézzük. Ezen kívül még Kiskanizsán találtunk néhányat a pénztárcánknak megfelelően, de nem muszáj hogy ennyire közel legyen. Olyan 25-30 km bőven beleférne. Meg egyébként is inkább a falura szavaznak az idősebbek. Galambokot vagy Bajcsát ismered esetleg?
2018. aug. 4. 05:23
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem éltem ott, edzőtáborban voltam, nekem nagyon tetszett
2018. aug. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Noha már nem aktuális a kérdés ,legalábbis az azóta eltelt idő miatt, de én azt mondanám ez a hely- Gyékényes- tökéletes hely megpihenni, nyugdíjas éveket élvezni. A kotró nemzetközi hírű,ezt nem is propagálnám, de ott van még az egyszerű falusi emberek közvetlensége, nyíltsága. Jókat lehet sétálni, a körülölelő erdőkben gombászni,vagy csak egyszerűen nyugodtan élni. Ha valaki elakarna bújni a világ zajától, annak ez a falu tökéletes hely. Persze mint mindenhol itt is vannak idióták, de ezek kevesen vannak és kezelhetőek :D
2020. máj. 22. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!