Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csináljak, hogy a megromlo...

Mit csináljak, hogy a megromlott szomszédság, és barátság újra a régi legyen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Röviden: 7 lakásos társasházban lakunk. 30 éves felnőtt nő vagyok, a legjobb barátnőm a szomszédunkban lakik. A barátságunk akkor romlott meg vele és a szomszédokkal, mikor párommal volt egy nagyobb vitánk, és mindezt végig hallgatták, és látták. Aggódtak értem, mert féltek hogy megver. nekirántott a falnak, de véletlenül, én pedig eltörtem egy tányérat. Páromat akkor este hazacuccoltattam, aminek a szomszédok (főleg a barátnőm) nagyon örült, mert nem szerették a párom. A barátnőm mindig is mindenkit a párom ellen hangolt. Az eset után pár nappal párommal kibékültünk, és megbeszéltünk mindent, visszaköltözött, aminek senki nem örült. Mindenkihez oda ment bocsánatot kérni az akkori esti viselkedéséért. Ez volt az első ilyen nagy veszekedésünk. Azóta mindenki a házban úgy néz ránk mint a véres húsra, és van aki nem is köszön nekünk... Mit lehetne tenni a jó szomszédság visszaállításához? Vagy csak várjunk és elfelejtik? Enyhülnek? A legjobb barátnőm azóta nem beszél velem. Időközben rájöttem, h a barátnőm miért akart elválasztani a mostani páromtól. Annyit mondok erről, hogy a saját javát nézte. A barátnőm olyan mint Én, sosem volt ennyire komoly barátnője, sosem volt ennyire szoros barátsága senkivel mint velem. Köszönöm előre is a válaszokat.
2018. aug. 3. 08:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen patvargások (de jó, létrehoztam egy új szót, nyelvújító lettem 😃), dühöngések a legtöbb helyen előfordulnak; rutinosok fel sem veszik, mert egy hét múlva visszaterelődik minden az eredeti mederbe. Nálunk is volt ilyen, mi is veszekedtünk, mások is és a lépcsőházban reggel meg nevettünk egymásra, maximum egy-két gúnyos megjegyzés volt, de az sem komolyan. Az persze más dolog, ha már csont törik, vér folyik; egy tányér még belefér, fogyóeszköz.
2018. aug. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén nem értem miért akarsz valaki olyannal barátkozni, aki alapból fúr téged és a kapcsolatod és ha olyat teszel, ami neki nem tetszik, akkor ezt ilyen hisztivel kezeli.. Az ilyen minden, csak nem barát, jobban jársz, ha nem akarsz vele kibékülni. A szomszédokkal meg ne foglalkozz, hamar lecseng a dolog és lesz más, amin csámcsoghatnak.
2018. aug. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igazatok van! Köszönöm szépen a véleményeteket!!! :)
2018. aug. 10. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!