Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért szirénáznak éjszaka a...

Miért szirénáznak éjszaka a tűzoltók/rendőrök/mentők?

Figyelt kérdés

Kisvárosban lakom, éjszakánként szinte 1 lélek sincs az úton, elvétve akad egy-két jármű maximum. Mégis az összes szerv szirénázva megy a helyszínre..ilyenkor miért nem elég a villogás mint megkülönböztető jelzés?

És ne értsétek félre, én tisztelem a hatóságok össze tagját, mert emberfeletti amit végrehajtanak, de nem értem, hogy ilyen esetekben miért jó felébreszteni az egész környéket..


2018. aug. 3. 21:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Erre mondjuk kíváncsi lennék én is, de gondolom jogszabály irja elő, hogy mennyire sietős, és kell-e használni.
2018. aug. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Na vajh miért?
2018. aug. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Bizonyos szabályokat nem kell betartaniuk és hogy ha jön valaki számítson rá.
2018. aug. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

Okoska, és a VAK ember pl hogy a frászba látja meg a villogó szirénát?


Vagy az autós, aki mögött kanyar fekszik?

2018. aug. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Először is nem tudod éjszaka se hogy van-e arra éppen valaki, vagy ki fekszik az út szélén, esetleg tervez átmenni egy beláthatatlan helyről. Lehet 2 éve nem volt, de ma pont van. Nem lehet tudni.


KRESZ előírja hogy az elsőbbséget csak a megkülönbözető fény és hangjelzések együttes használatával kapja meg.

2018. aug. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Én úgy tudom hogy kereszteződéseknél akár van közlekedő autó vagy más egyéb ha nincs, kötelező hanggal jelezni hogy jönnek, mert a fényjelzés nem feltétlen látható időben, főleg ha bekanyarodnának valahová akkor meg pláne kell használni a hangjelzést.


Persze erről is van nyilván pontos előírás hogy mikor hogyan kell használni ezeket a jelzéseket és nyilván okkal alkalmazzák, és nem azért hogy szándékosan felverjék vele az embereket.


A kisváros ahol lakom főút halad ott át, és sokszor éjjel is használják a hangjelzést.

2018. aug. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Én szintén kisvárosban lakok, van egy fő út (frappánsan ez a neve is), a többi pici mellékút (2 autó csak úgy fér el egymás mellett, ha az egyik lehúzódik, majdnem az árokba esve), ahol gyakran járda sincs. Onnantól kezdve, hogy lekanyarodik mindenhol lehet ember, mert gyakran középen sétálnak az emberek (délutáni-éjszakai műszakból hazajövő vagy akár szórakozó fiatalok).
2018. aug. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
6%
Tőlünk nyugatabbra ún. éjszakai szirénát szoktak ilyenkor alkalmazni, ami nem annyira hangos. Magyarországon valószínűleg nem akarnak erre költeni.
2018. aug. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%
Mert a kreszben pontosan le van írva mitől megkülönböztető jelzésű egy autó. És az a fény és hangjelzés együttes használata. Ha ezt nem tartja be ,akkor egy baleset esetén a másik fél teljesen jogosan hivatkozna arra ,hogy azért nem vette észre és azért nem adta meg az elsőbbséget a mentőnek rendőrnek ,mert az nem használta a szirénát,tehát nem is volt elsőbbsége vele szemben. És a te kedvedért mert téged zavar,nem fognak súlyos balesetbe keveredni ,vétkes okozó félként. Tudod ,a megoldás: költözz tanyára .
2018. aug. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
A tűzoltókat a KRESZ-en kívül törvény is kötelezi, hogy vonuláskor szirénával és kék villogóval közlekedjenek, napszaktól függetlenül.
2018. aug. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!