Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek hogyan kellene...

Szerintetek hogyan kellene elmondanom neki, mennyire sokat jelent a támogatása?

Figyelt kérdés

A szomszédban lakik egy nagyon idős néni. És nagyon jól kijövünk vele, sőt, az utóbbi egy évben a feleségemmel szinte minden nap elmegyünk hozzá, ő is átnéz heti többször. Annyira jóban lettünk, hogy még kulcsot is adtunk neki, hogy ha szüksége lenne valamire, jöjjön be hozzánk bátran.

És nemrég elhunyt a kedvesem édesapja. És a szomszédban lakó néni rengeteget segített neki. Persze én is igyekeztem, de nekem annyira közeli hozzátartozóm nem hunyt még el, ő pedig özvegy, így azért az ő segítsége sokkal többet ért.

Még azt is képes volt megcsinálni, hogy míg én dolgoztam, átjött segíteni a feleségemnek főzni. Pedig már nem olyan egyszerű az neki fizikailag. Rengeteget beszélgetett vele, és kicsit bután hangozhat, de nagyon örülök neki, hogy egy tapasztaltabb ember átvette a gyeplőt.

Tényleg igyekszem minden kívánságát teljesíteni a néninek, mert egy ajándék a földnek, ha bevásárolni megyünk, mindig hozunk neki is "nyersanyagot" bőven, az udvarát nem hagyom, hogy egyedül rendezze. Csinálnám én egyedül is, csak ő meg nem hajlandó nézni, hogy én ott gürizek, amíg ő csak ücsörög. Mondtam neki, hogy nem lenne teher, de nem hagyja. :))

Szóval a feleségem az ő segítségével állt talpra. Nagyon közel álltak egymáshoz az édesapjával, és nagyon összetört, mikor elhunyt, mert teljesen váratlanul következett be.

Szóval én valahogy szeretném vele tudatni, hogy nekem sokat jelent, hogy ennyit segített/segít abban, amiben én nem tudok vagy nem úgy tudok. És nem tudom, milyen módon kéne. Ebben kérnék segítséget.


2018. aug. 7. 21:44
 1/2 anonim ***** válasza:
53%
Csak mondd el neki! Nem kell túlragozni! Megmondod, és kész. Hidd el, örülni fog!
2018. aug. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
53%

Részvétem.


Készíts neki valami kis ajándékot saját kezűleg, vagy süss neki valami sütit vagy amit szeret. Mellé egy köszönő lap, vagy egy kis vers. Mosolyogj rá, öleld köszönd meg neki és tudasd vele, hogy számíthat rátok bármiben. Az ilyen apró gesztusok többet érnek, mint bármilyen anyagi dolog, főleg egy ilyen arany lelkű önzetlen idős hölgynek, mint a néni :D

Ma a buszon egy hasonló bácsika ült velem szemben. Megkérte, hogy nézzem meg a telefonját mert valami hibát írt ki. Közben elkezdtünk beszélgetni, kiderült, hogy özvegy. Meséltünk egymásnak a családunkról, az életünkről meg úgy mindenről. Nekem is nyomta egy kis dolog most a lelkem és ő segített benne. Én hamarabb szálltam le mint ő. Amikor felálltam, megköszöntem a segítségét, mondtam neki, hogy milyen értékes ember, és több kellene belőle, jó egészséget kívántam neki, és a családjának, láttam hogy szegény a könnyei visszatartásával küszködött. Csodálatos, hogy teljesen vadidegenek voltunk egymásnak, és mégis egy kedves gesztus a másik részéről milyen érzelmeket váltott ki :D Érdemes élni az ilyen pillanatokért ^^


Sok boldogságot kívánok nektek, a hosszú egészséges életet, a feleségednek pedig kitartást :D

2018. aug. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!