Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van joga ehez a szomszédunkban...

Van joga ehez a szomszédunkban lakó idős asszonynak?!

Figyelt kérdés

A mai nap folyamán amikor kimentem, a szemem láttára jött át és adott csirkebelet a kutyáinknak a szomszédunk, és csak annyit mondott "csak egy kis falat", ha akkor visszaszólok neki nem tudtam volna vele szépen beszélni, van neki is két kutyája, adja oda azoknak, semmi köze a mieinkhez, én sem etetem az övéit... Tudniillik azért tud átjönni, mert ahol mi lakunk az a ház volt az ő édesanyjáéké, viszont az ő portájához tartozó kerítésen van egy kapu amin ő át tud a mi portánkra jönni, amikor kedve tartja. Rátett egy lakatot is hogy mi véletlen se menjünk át ha úgy gondoljuk hozzáteszem mi nem vagyunk annyira suttyók mint ő, hogy átakarjunk menni. Nade kérdem én van ehez bármi joga?! Mert már eléggé tele van a hócipőm, mert már túl nagy a pofája, már elnézést a kifejezésért... mert megértem hogy a házához van egy méteren joga a mi portánkon, de könyörgöm, akkor sem kell átjárkálnia, mert ő úgy érzi meg teheti.

Szóval emberek van ehez joga?! Mert már ideje lenne elbeszélgetnem vele...


2018. aug. 11. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

Ti is tegyetek lakatot a ti oldalatokra.

Közöld vele,orvos által ajánlott diétán vannak a kutyáitok. Ha valami bajuk lesz, ő fogja állni a további orvosi költségeket. Ha nem ért a szóból, mindezt megkaphatja írásban is.

2018. aug. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Én felhúznék egy böszöm kerítést, de 3 métereset. Ha lenne miből.
2018. aug. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs joga, szereljétek le a kaput, és rakjatok oda rendes kerítést, hogy ne tudjon átjárkálni.
2018. aug. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
csirkebelet???? én fogtam volna és visszadobtam volna a portjára.
2018. aug. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egy kicsit visszafogottabb lettem volna.A csirkebelét a nyakára tekertem volna, és ...:D
2018. aug. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Te is felteszel egy lakatot ugyanarra a kapura. Pont. Maradjon a saját portáján.
2018. aug. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

Csirkebelet? Ez komolyan vicc? xddd

Ne legyél mar ilyen buta, kié az állata és ki gondozi? Mivan ha allergiás a kutyád a csirkehusra, ha barmi tortenik vele, akkor se teszel semmit?

2018. aug. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy az idős szomszédot bármilyen rossz szándék vezérelte volna amikor enni adott a kutyáknak. Engem is biztosan zavarna, ha átjárna hozzám amikor csak kedve van, de úgy gondolom, hogy ezt a hosszú évek alatt megszokta a néni, lehet, hogy nincs is tisztában azzal, hogy az titeket zavar. Kedves Kérdező, nem kell mindjárt dühbe gurulni és a pokolba kívánni a szomszédot, nyugodtan meg kell mondani a néninek, hogy ne járjon át és, hogy ne etesse a kutyáitokat, mert ti ezt nem szeretnétek. Néma gyermeknek anyja sem érti a szavát, míg nem szóltok addig senki sem fogja tudni, hogy mit akartok.

Idős korára az ember olyan lesz, mintha még egyszer gyerek lenne. Ami nektek egyértelmű az egy idősebbnek már nem biztos, hogy az. Ezért kell kommunikálni, de csak si tiszteletteljes hangnemben. Tudod egyszer te is megöregszel.

2018. aug. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!