Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Közös udvaros társasházban...

Közös udvaros társasházban nem pofátlanság a másik ablaka elé kb. egy méterre elhelyezni a kerti széket?

Figyelt kérdés

Hárman lakunk a hátsó udvarban, a kertrész osztatlan közös tulajdon, de az elöl lévő bejárat felé elég nagy területű.

A szomszédnak van saját verandája (a másiknak pedig valamennyire elkerített része). Én középen lakom, gyakorlatilag egy háromszög alakú terület van előttem, nekem nincs elkerített részem (nemrég költöztem) és az ablak alacsonyan van (derékmagasság).

A szomszéd egyszer csak kirakta a székét épp az én ablakom elé 1 méterre és önfeledten napozni kezdett.

Őszintén szólva kissé zavaró és furcsa, olyan érzés, mintha a privát szférámba másznának bele, most már köhinteni is alig merek, másról nem is beszélve...

Tettem fel függönyöket, de olyan is van, hogy spontán megállnak az ablakomban és elkezdenek trécselni hozzám, vagy beszólogatni az ablakon, ha épp nem vagyok látható..

Ez az egész a bizonyos egy szomszédékra vonatkozik.

Nem tudom, mit gondoljak, mert nekem nem jutna eszembe ilyesmit csinálni, sőt, én igazából nem is használom a kertrészt, ritkán vagyok kinn.

Csak nekem fura, vagy nem bennem van a hiba?



2018. aug. 19. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem illetlenség.
2018. aug. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Lehet kapni azt a bizonyos "ne zavarj, b***szunk!" táblát, vegyél egyet, és akaszd ki az ablakba.
2018. aug. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Bunkóság, tahóság! Minél előbb kerítsd le a részed, vagy szólj a szomszédodnak, hogy rakja máshová a széket.
2018. aug. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy nyisd ki az ablakot és kezdd el bámulni, miközben napozik. Vagy gyújts rá és füstölj a büdös bunkója orra alá. Eszem megáll.
2018. aug. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nos, dohányzok és épp az ablak előtti helységben, de úgy látszik, ez nem zavarja.

Egyébként jelzés értékkel már korábban felállítottam egy kis virágfuttatót az ajtóm és az ablakom közé, hogy mégis legyen valami látszólagos elválasztás, de ezek szerint hiába.

Igazából az az érzésem, hogy direkt, épp azért csinálta, hogy nézegessem, de hát ez nekem nem okozott esztétikai élményt...

Köszi mindenkinek, megnyugodtam, hogy nem velem van a baj!

2018. aug. 19. 16:55
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is bunkóság! Eleve a te kertrészedet nem is használhatná semmire csak úgy önkényesen! Mi is osztatlan közösben lakunk, szerencsére nálunk egyik szomszéd se csinál ilyet, bár nekünk sincs túl nagy kertrészünk, egy rövid járdából meg egy kis virágoskertből áll. Mondjuk, nálunk az egyik szomszéd azért szólt, hogy a virágoskertünk egyik sarkában van egy sziklakert-szerűség, amit még az előző tulaj csinált, és az őt zavarja és szüntessük meg! Természetesen eszünk ágában sincs, mi se szólunk bele, hogy ő mit csinál az ő részén!
2018. aug. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az a kellemetlen, hogy egyébként jóban vagyok a szomszédékkal, segítünk egymásnak, ha kell, ezért nem szívesen szólnék.

De ez már a második ilyesmi eset, előtte egy barkácsoláshoz felállított állványt raktak elém, amit aztán hetekig ott is felejtettek..

Nem értem, mert az udvaron tényleg lenne bőven hely máshol is.

Az előttem itt lakó hölgyet állítólag alig látták, gondolom, ezért megszokhatták, hogy azt csinálnak, amit akarnak.

Sajnos, jelenleg nincs pénzem elkerítésre, talán majd jövőre ültetek tujákat.

2018. aug. 19. 19:19
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg pont azért lenne jó, ha szólnál, mert amúgy jóban vagytok és így talán utána tekintettel lennének rád! Ha nem, akkor jöhetnek a tuják :)
2018. aug. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Bocs, de most kiemelem a kérdést, mert egyre cifrább dolgok történnek.

A korábbinak az lett a vége, hogy egyszer az éj leple alatt fogtam a széket és áttettem az ő oldalukra. Szerencsére azóta ott is maradt, de érdekes módon a pasi azóta sem napozott benne.

A legfrissebb, hogy tegnap a két gyerek felállított egy sátrat az ő bejáratuk elé, az én kis keskeny járdám közepére, az ajtómtól kb. két méterre.. Magyarán én csak a gazoson át tudok a bejárat ajtómhoz érni. Este ugyan behordták, de ma reggelre megint oda került. Jó, játsszanak a gyerekek, ez rendben van, de közben kidöntögették a pici szolár lámpácskáimat. Azért ott megjegyeztem, hogy a lámpácskákra vigyázzanak. Mára megint ki volt egy-kettő dőlve a földből, még jó, hogy vannak tartalék leszúróim, mert azt aztán nincs ember, aki megtalálja a fűben.

A kutyát már nem is említem... aki ugyanis a gyerekek játszadozásával párhuzamosan nyomja az ugatást.

Már jó ideje utóbbi miatt ritkán hagyom nyitva az ajtót, de már szerettem volna szellőztetni legalább egy-két órát, de lehetetlen volt, úgy ugatott a kutya, mintha nyúznák.

Nem bírtam tovább, káromkodtam egy cifrát és rányomtam a hifire a 100 wattot... 5 percen belül megszűnt a kutyaugatás (természetesen utána le is halkítottam a zenét), igaz, nekem azóta is fenn van a vérnyomásom.

Nos, csak azért írtam le, hogy okuljanak belőle azok, akik mondjuk a panel után tégla, "kertes" társasházba vágynak...:)

2018. szept. 16. 18:57
 10/11 anonim ***** válasza:
Igazság szerint mi is azért mentünk panelból kertesbe (igaz, négylakásos osztatlanba), hogy hátha nagyobb nyugalom lesz! Tévedtünk! Én is azt tanácsolom, hogy aki ilyenbe költözne, előtte nagyon gondolja meg, és alaposan nézzen körül többször is! Mi sajnos nem voltunk elég körültekintőek és utólag derültek ki a házról és egyes lakókról érdekes dolgok! Nyilván panelban is lehetnek ilyenek, csak aki a nagyobb nyugalom reményében költözne, annak nem árt alaposan tájékozódni! Az osztatlan közös tulajdonú házaktól pedig óva intek mindenkit! Mi belementünk egy ilyen ház egyik lakásának a megvételébe és iszonyatosan megbántuk! Én legszívesebben már most (alig 3 év után) dobbantanék, de egyelőre nem tudok. Remélem, hamarosan sikerül...
2018. szept. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!