Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapestiek! Ti szerettek...

Budapestiek! Ti szerettek Budapesten élni?

Figyelt kérdés

2018. aug. 25. 22:40
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
54%
Igen, jobban, mint vidéken (éltem ott is).
2018. aug. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
63%

Az infrastruktúra és egyéb dolgok miatt igen.

Könnyebb helyzetben vannak azok a gyerekek tanulás és egyéb szempontból akik a Fővárosban laknak.

Éltem vidéken-pedig csak 25 km volt Pesttől, de kisgyerekesnek halál. Szörnyű volt az állandó kocsiban ülés. Bármi kellett komolyabb doki, ügyelet bármi órák mire elérte az ember.

Idős nem iskolás gyerekkel lévőknek jó a vidék, de nem sulisokkal, meg kamaszokkal.

2018. aug. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
66%
Igen! Éltem faluban és megyei jogú városokban is, egyszerűen sehol nincs megoldva a normális (közössègi)közlekedés. Budapesten egy útvonalra több alternatíva is létezik. Ezenkívül minden szempontból jobb itt élni(sport, kultúra, szórakozás, vásárlás) több lehetősége van az embernek.
2018. aug. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
78%
Én Budapesten maximum egyetlen dolog miatt élnék: nagyobb az esélye, hogy találok értelmes pasast (persze a hülyékre is nagyobb az esély, "de ki nem ****ja le"). De tényleg max. ez vonz benne. Amúgy nem hiányzik.
2018. aug. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
46%
Kedves "Budapesten egy útvonalra több alternatíva is létezik." Nagyon el vagy tájolva... Mi például egy kisvárosban lakunk, nem a fő úton, de kapásból 5 irányban tudnék kimenni a főútra. És akkor még nem beszéltem a számtalan lehetőségről, amiken megközelíthetem a munkahelyemet.
2018. aug. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
Én három éve élek Budapesten, tanulóként, egyedül. Előtte laktam egy (ennél) kisebb városban, Szegeden, illetve azelőtt majdnem két évtizedet egy még kisebben, ahol születtem (az már inkább falu). A három közül nekem leginkább Szeged jött be, az állt hozzám a legközelebb. Alapvetően szociális fóbiám van sajnos, ezért a tömött tömegközlekedés sokszor kikészít, Szegeden inkább gyalogoltam fél-egy órát, teljesen beláthatóak a távolságok, így elkerültem vele ezt a problémát. Arányaiban több a zöld terület is ott, ami számomra szintén egy fontos szempont. Nyugodtabbnak is éreztem az egészet, gondolom kisebb a népsűrűség, alapvetően ezért. De szerintem ez nagyon egyéni, hogy kinél milyen a prioritási sorrend. Sok ismerősöm ki nem állhatja Budapestet, én teljesen elvagyok itt. Sok előnyét látom annak, hogy ez a főváros, valahogy itt futnak össze a szálak. Ha valami kell, ami sehol máshol nincs, itt biztos. Meg sok barátom itt van, vagy a közelben, sokkal egyszerűbb itt megbeszélni találkozót, mint Szegeden pl. Szóval a szokásos indokokat tudom felhozni mellette. Hosszú távon nem célom maradni, de ha még is úgy hozza az élet, azt sem bánom. :)
2018. aug. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
63%
20 évet éltem egy 5000 fős településen aztán 1996-ban Budapestre költöztem. Életem egyik legjobb döntése volt. Megnősültem, lakást vettünk született két gyerekünk. Most már el nem költöznék Budapestről (Újpest). Megszerettem a várost.
2018. aug. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
Budapestre dolgozni járni, suliba járni, szórakozni járni -> igen. Budapesten lakni -> semmiféleképpen. El is költöztem, pedig nem a kutyaszaros, mocskos, húgyszagú Pesten laktam.
2018. aug. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 horex ***** válasza:

#8


Budapesten dolgozni, suliba járni, szórakozni és élni évtizedeket-> igen, szerettem


Erre a "maradék pár évre" elköltöztem onnan, Bp-töl vagy 5km-re

Egészségügy talán egy fokkal rosszabb mint a belvárosban volt, de jobb mint más községben

Amúgy a Rózsadombon is laktam nem kevés ideig és kutyaszarba léptem nem egyszer, Pesten viszont nem

2018. aug. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
Több helyen éltem már, így nekem hót mindegy érzésem van ezzel kapcsolatban.
2018. aug. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!