Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Veletek volt olyan, hogy...

Veletek volt olyan, hogy betelt a pohár és nem akartatok tovább azon a településen lakni, ahhol eddig?

Figyelt kérdés

Odáig jutottam, hogy nem akarok kimenni a házból, vagy lemenni sem a boltba...


Szülőfalum, igaz már város. Borzalmas, pletykások, ha autóval ismerőst látok, már kiver a hideg és bénázok.


Van még pár év a suliból, de már elmúltam 18. Otthon még elvagyok, de zavar, hogy kisgyereknek kezelnek


2018. aug. 29. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
12 éves korom óta el akarok menni ebből a patkányfészekből.
2018. aug. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én is kb. 12


Akkor elterveztem, hogy 18 éves koromban megyek fel Pestre,tanulni vagy dolgozni. Utána nagy álmom volt még külföld is. Nem egy 1500 fős "városban" leélni az életed.


Oké, nyugis, szeretem, de pont elég 2 havonta egy hétvégét eltölteni itt...


De főleg az emberek, gyűlölöm őket, a pletykát... Szeretnék úgy csinálni valamit, hogy nem kell azon agyalni, hogy "mit mondanak mások, jaj meglátnak".

2018. aug. 29. 20:15
 3/9 anonim ***** válasza:

én most a komplett rokonságból sokalltam be..és tépek is külföldre, járjon amivel jár..


már 5 éve dollármilliomos lehetnék ha nem itt vergődnék mindenkit meggazdagítva, magamat megszívatva

2018. aug. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem Budapestből lett elegem. Szép, meg kényelmes bizonyos tekintetben, de rengeteg a hülye, nincs arányaiban több, mint máshol, de mivel több az ember is, ezért többnek lehet érezni. Kertes házra vágyom valami nyugis helyen, ingázok is munkába, ha kell.
2018. aug. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kinek mi, nekem konkrétan ebből a faluból... Nem rossz a kertváros, de valahol teljesen más emberekkel.


Viszont én a fiatal éveimet mindenképpen Budapesten akartam tölteni...

2018. aug. 29. 21:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Ismerek olyat, aki Kecskemétről költözött Budapestre, ráadásul a belvárosba, és élvezi, neki való. Én Budapesten születtem és nőttem fel, szép, tényleg, nem arról van szó, szeretem magát a várost, gyönyörű este kivilágítva, reggel napkeltekor, fotóztam már a Várból, de idegesít a Sziget hete, amikor én dolgozom, és nem tudok aludni, panelban élek, ennek az egyik hátránya, hogy száraz, itt volt a nyári 30+ fokos hőség, nem tudtam végigaludni az éjszakát, mert kiszáradt a torkom, nincs akkora növényzet, ami párásítana, emiatt kialvatlanul jártam dolgozni, és nem tudtam rendesen koncentrálni, ha netán valamelyik szomszéd behülyül, és éjjel hangosra veszi a tévét, akkor szintén lőttek a nyugodt alvásnak. A természet zajai nem zavarnak, az utcazaj nem zavar, a hülye emberek zavarnak, a száraz levegő zavar, az árnyéktalan utcák nyáron zavarnak, a légkonditól megfázok, ha pocsékul van beállítva (és a BKV-n pocsékul van beállítva).

Budapesten jó tanulni, jó dolgozni, jó nézelődni, de nem szeretek itt lakni.

2018. aug. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igazából már kiskoromban betelt a pohár Budapesttel.

Az elmúlt egy-két évben mégjobban. Ötig dolgozom, így ügyet már nehezen intézek (igen, hála Istennek személyesen lassan már semmit se kell), hobbis, tematikus boltba csak a munkahelyem kerületén belül, rohanva jutok el, mert hatkor zár. Bár igazából a Herbaház a kedvencem, nincs ahhoz hasonló még egy és ez is hatkor zár. Mondjuk ide kevésbé praktikus személyesen elmenni, de egy kreatív boltból kevésbé szívesen rendelnék.

Ha valamiért este kell bolt, mert így alakult, meg vagyok lőve.

A tömegközlekedés meg kegyetlen lassú. Engem idegesítenek a logikátlanul utazó, "birka" emberek, hogy lassan ballagnak, hogy ha az időjárásnak megfelelően öltözöm, dögmelegem lesz (ez már most is érvényes, ahogy hűvösek a reggelek), kvázi alul kellene öltöznöm és hogy nincs semmi levegő a járatokon. Továbbá a járatok lassúsága....


Lehet, hogy a belváros szép, de be se férni a tömegtől.



Szóval nem szeretem a tömeget, nem vagyok partiarc, nem érzem, hogy 'itt kell élnem, mert fiatal vagyok', konkrétan amúgy nem is értem, mit kellene érteni ez alatt. ;)

Nem ad nekem annyit ez a város, amennyit elvesz.



Mit tart itt?

Család, munkalehetőségek, fizetés.

Utolsó kettő se feltétlen igaz, lásd Nyugat-Magyarország, így ha lehetőség lesz, lelépek.

2018. aug. 30. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Eljöttem 1000 km-re :)


Nem gondoltam volna, hogy ennyire messzire kapok végül állást, de tudod mit? Nem izgat :)

2018. aug. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is Budapestből lett elegem! Engem leginkább az állandó zaj meg a tömeg zavar! 3 éve költöztünk panelból kertesbe a városon belül, de nem nyugisabb! Egyszerűen képtelenség egy olyan helyet találni, ahol egy kicsit is nyugalom és csend lenne! Bizonyos szempontból jó, mert tényleg közel van minden, jó a közlekedés stb., de ez nálam nem kárpótolja a nyugalmat! Van egy vidéki házunk, nyáron többször is voltam ott! Az a nyugalom, ami ott van, megfizethetetlen!
2018. szept. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!