Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért hagyják a svédek (finnek...

Nekem te ne kérdése:

Miért hagyják a svédek (finnek, norvégok) 0/24-ben felkapcsolva a villanyt a kertben?

Figyelt kérdés
Új svéd szomszédaim lettek. Elöszőr azt hittem hogy véletlen de azóta megbizonyosodtam róla hogy 3 hete nem kapcsolták le a villanyt, kettőt a kertben, egyet a wc/spájz ablakában. Ez ilyen katonai előírás vagy kultúrák is szokás?

2018. aug. 31. 17:02
 1/4 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem finnekkel van tapasztalatom de ilyet sosem láttam. Azok a napelemes kis xarok vannak mindenhol amik maguktól kigyulladnak sötétedéskor de direkt nem hagyják égve a lámpákat a teraszon meg ilyen helyeken.
2018. aug. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
En Finnorszagban elek. Itt sokan egve hagyjak, pl. az aposomnak is megy nonstop minden ego. Szerintem a sotetseg miatt, mert itt nagy a sotetseg es igy "vedekeznek" ellene. En minidg mindenhol lekapcsolom, sok finn is,de megfigyeltem en is ezt,amit irsz.
2018. szept. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
En Svedorszagban elek es valoban nem kapcsoljak le a lampakat.
2018. szept. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Félnek a sötétben, mint a kanadaiak (Barney Stinson szerint). :D

Nem tudom, de tény, hogy, ahol van nyaralóm, ott van norvégoknak is nyaralójuk, s az erkélylámpát sosem kapcsolják le, ha nincsenek ott, akkor is fel van kapcsolva.

Ha kiderítetted az okát, akkor írd meg!

2018. szept. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!