Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti mit tennétek ebben ez...

Ti mit tennétek ebben ez esetben? Milyen hatósághoz lehetne még fordulni? (nem engem érint közvetlenül, hanem az egyik családtagomat, de azért érdekelne a véleményetek, tanácsotok)

Figyelt kérdés

A probléma a következő: adott egy évek óta engedély nélkül működő, bérleti díjat nem fizető kocsma egy társasház közvetlen szomszédságában, aminek a "vendégei" évek óta rendszeresen - főleg hétvégén és jó időben - hangoskodnak, ordítoznak éjszakába nyúlóan (közülük vannak, akik vécének használják a társasház oldalát), amivel zavarják a ház lakóinak nyugalmát. Hétvégi meccsek idején vannak a legnagyobb hangoskodások, akkor egy csoport idióta drukker őrjöng a kocsmában órákig (elnézést kérek a normálisan szurkoló focirajongóktól!). Egyébként egy nagyon régóta húzódó ügyről van szó. A bérbeadó már bírósági útra terelte az ügyet, ami jelenleg legjobb tudomásunk szerint másodfokon van, de még mindig semmi eredmény, pedig már évek óta tart az eljárás. Volt már aláírásgyűjtés is, hogy zárják be a kocsmát, mert sokakat zavar a hangoskodás, de semmi nem történt. Tud az egészről a jegyző, a rendőrség, a közterület-felügyelet, a társasház közös képviselője, de semmi érdemi dolgot nem tesznek (voltak alkalmi jelleggel ellenőrzések a sorozatos bejelentések miatt, de már ezek sincsenek). Én már felvettem a kapcsolatot egy ügyvéddel és egy önkormányzati képviselővel is. Az ügyvéd igyekezett segíteni, de nem tudott ő sem semmilyen eredményt elérni, a képviselő úr pedig ígéretet tett, hogy segít, ha tud. Már nem tudunk kihez fordulni. Még bízunk abban, hogy talán a bírósági eljárás eredményre vezet, de már abban is egyre kevésbé. Azt még hozzáteszem, hogy a NAV-nak is szóltunk, de lepattintottak minket, hogy ez nem az ő hatáskörük. Nem vagyok ilyen jogi ügyekben jártas, ezért kérdezem, hogy mit lehetne még tenni, hogy bezárják végre ezt a kócerájt és nyugalom legyen végre? Amúgy a környéken több kocsmát is bezártak már hasonló okok miatt, úgyhogy még reménykedünk...


Köszönöm a segítő válaszokat!



2018. szept. 19. 17:26
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Azt azért kétlem, hogy engedély nélkül működik. A bérleti díj a két félre tartozik. Amit ti tehettek, hogy mindannyiszor rendőrt hívtok, ahányszor dorbézolás van.
2018. szept. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1# A bérleti díjjal kapcsolatban igazad van, az engedéllyel kapcsolatban nincs, mert tényleg nincs engedélye! Egy környéken levő másik kocsma is nem tudom meddig működött engedély nélkül, mire bezárták, de ahhoz is a már említett önkormányzati képviselő segítsége kellett! Amúgy a rendőrség meg magasról sz.rik az egészbe!
2018. szept. 19. 17:46
 3/5 anonim ***** válasza:

paran a hazbol osszedobtok egy kis lovet es fizettek nehany 2-ajtos szekreny rosszarcu illetonek, hogy ilyen dorbezolasok alkalmaval jelenjenek meg es osszanak ki nehany pofont


ha a szep szobol nem ert a csocselek es a jogi ut egy vicc, akkor nincs mas lehetoseg, fizikai eroszakot kell rajtuk alkalmazni

2018. szept. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3# Gondolkodtunk ezen is, de a lakók sajnos nem valami összetartók, nekünk meg nincs annyi pénzünk, hogy ezt megvalósítsuk. A hivatalos út tényleg nem járható, ez sajnos kiderült. Kifogytam az ötletekből. Még a képviselő úr meg a bíróság, aki talán megoldhatja a helyzetet. Belefáradtunk. 3,5 éve próbálunk tenni valamit, a tesómék voltak a bíróságon, én e-mailek tucatjait küldtem el a hatóságokhoz és egyéb helyekre. Fent volt a FB-on is egy darabig az ügy, de nem történt semmi, sőt én lettem hazugsággal megvádolva, pedig csak az igazat írtam le. Nem tudom, mit lehetne még tenni...
2018. szept. 19. 22:20
 5/5 A kérdező kommentje:
Váratlan fordulat az ügyben: egy, a kocsma közelében lakó rendőr épp most beszélt a sógorommal, aki a kocsmánál lakik és azt mondta, hogy mindent meg fog tenni a kocsma bezárása érdekében. Ez annyira meglepett, hogy nem is tudom elhinni még egyelőre... Ezek szerint a legutóbbi bejelentésünknek csak volt értelme...
2018. szept. 20. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!