Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kollégisták! Ti szoktatok...

Kollégisták! Ti szoktatok főzni a koliban vagy otthonról visztek enni, rendeltek?

Figyelt kérdés

Én hétvégén otthonról szoktam vinni főtt ételt, ami általában hétfőre és keddre elég, néha esetleg még szerdára is marad belőle. A többi nap pedig vagy rendelek valamit vagy elmegyek valahová enni. Ezen kívül még vacsorára vagy reggelire szoktam venni valamit pl. felvágottak, zöldségek, müzli, péksütemény és hasonlók. A szüleim mindig adnak pénzt, bőven kijön belőle és mindig azt mondják, hogy ezen egyáltalán ne spóroljak.


Én nem szoktam főzni a koliban, nem is viszek magammal/nem is veszek semmi főzéshez való alapanyagot vagy eszközt. Nem szeretek főzni és annyira nem is tudok (ilyen alap kajákat pl. tészta, rántott dolgok stb. el tudok készíteni, de bonyolultabbakat már nem) és igazából nem is akarok ezzel szórakozni. Csomó órám van és otthonra is kapunk elég feladatot, úgyhogy az időmet inkább tanulásra vagy pihenésre fordítom. Illetve a "konyha" (mosogató+rezsó) nagyon picike és egyben van a szobánkkal, annyira annak sem örülnék, ha minden tiszta kajaszagú lenne.


Sokan így csinálják, legalábbis eddig nem igazán találkoztam olyannal, aki főz vagy süt a koliban (vagy max. ilyen tojás, virsli, tészta). Viszont csomóan csodálkoznak rajta és nem értenek vele egyet, mert mekkora pénzszórás és pazarlás étteremben enni vagy rendelni, mikor főzni is lehetne.


2018. szept. 22. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked így jó, akkor így csináld, akárki akármit gondol is róla. Annak, aki szeret főzni, lehet, hogy pénzszórás, de aki nem szeret nekiállni, meg a körülmények miatt (picike "konyha", stb.) nehézkesebb is lenne az egész, az jobban teszi, ha mással tölti az idejét, főleg, ha anyagilag sem gond, hogy készen vegyen valamit.
2018. szept. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Amikor koleszos voltam, mindig foztem, otthonrol hozott alapanyagokbol. Kiveve, amikor egy rakat kajat hoztam fel, be a fagyasztoba, kitartott kb 2-3hetig 😀 3 havonta jartam haza.
2018. szept. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
Én is az itthonról vitt kaját eszem hétfőn, kedden és ha marad, akkor szerdán is. Naponta csak egyszer eszem főtt kaját ebédre vagy vacsorára (attól függően, hogy mikor vagyok épp a koliban), a többi étkezésem megoldom kenyérből, más pékáruból, felvágottból, zöldségből, gyümölcsből. Ha nincs főtt kajám, akkor beülök valahová vagy elvitelre veszek egy menüt, az a "szabályom", hogy igyekszem olyan 1000-1200ft körül költeni egy étkezésre, így jut minden másra is pénzem és nem kell spórolnom. Nem szoktam rendelni, mert nálunk mindenhonnan 300 ft-nál kezdődik a kiszállítás, így pl egy pizza kb 1800ft-nál kezdődik és egyéb ételek is hasonló árban vannak, amit én személy szerint nem engedhetek meg magamnak, leglábbis rendszeresen nem. Amikor nem megyek haza hétvégén vagy ha hét közben nincs időm/kedvem elmenni kaját venni, akkor szoktam a koliban főzni magamnak virslit, sült zöldséges rizst, sült krumplit, tükörtojást, rántottát, különböző tésztákat különböző szószokkal (általában olyan üveges szószt veszek, amihez csak csirkemellet kell sütni, esetleg dobok bele valami zöldséget is). Nálunk a folyosón van a konyha, az előnye, hogy ha kinyitom az ablakot, akkor senkit nem zavar a kajaszag és viszonylag nagy, nem egy kis pitsányi hely, mint ami a szobákhoz járó konyhákban van, magamnak főzni sokkal olcsóbb, mint megvenni a kaját, én szeretem, hogy mindenben pont olyan és annyi zöldség, fűszer, stb van, mint amit én szeretek és amúgy is szeretek főzni. A hátránya, hogy sokan használják, általában többen is főzünk egyszerre és akik összekoszolják a tűzhelyet, mosogatót vagy széthagyják a mosatlan edényeiket, azok persze nem takarítanak fel maguk után.
2018. szept. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kollégiumtól függ, én az ME-n vagyok, általában beszereztem készételeket, mivel a folyosónkénti közös konyhákban nem volt gusztusom főzni, de idén olyan koliban vagyok, ahol van a szobában is elektromos tűzhely, néha főzök rajta, pl. virslit.
2018. szept. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!