Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehetek, ha a főbérlő meg...

Mit tehetek, ha a főbérlő meg akarja tagadni a kaució visszafizetését?

Figyelt kérdés
Három év után költözöm ki, mindig mindent pontosan fizettem, egy hónappal kiköltözés előtt jeleztem a szándékomat. A szerződés szerint csak akkor nem köteles visszafizetni, ha egy évnél korábban mondom fel. Kárt nem okoztam a lakásban, de most ilyenre hivatkozik, hogy rendbe kell hozatnia a tapétát (a mennyezetről vált le a sarokban, penésznek, beázásnak semmi nyoma, csak elengedte a ragasztó és ezt is azonnal jeleztem neki) meg meg akarja javíttatni a redőnyt, ami ugyanígy szorult már a beköltözésemkor is, illetva vízkő nyomok vannak a wc csészében, amik szintén beköltözés óta ott vannak. Hova tudok fordulni?

2018. szept. 23. 20:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Szerzodes van? Rendesen, papiron, alairva? Adozott is utana? (ez koltoi kerdes volt, nyilvan nem).


Mondd meg neki hogy jogtalanul tartja vissza a penzedet, te most elmesz ugyvedhez egy fizetesi meghagyast iratni, utana meg a NAV-hoz, mert szerinted nemigen adozott az altalad kifizetett osszeg utan.

2018. szept. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10%
Kérdező, megpróbálhatod, amit Első mondott, csak nehogy rá kelljen fizetned. Szerintem jobban jársz, ha nem reszkírozod, hogy még több pénzed odalegyen.
2018. szept. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
8%

Mennyi az összeg?

Mondd meg neki,hogy felezzétek meg a kauciót,aztán csók...

Akárhová fordulsz,ebben a mai világban senkit nem érdekel,mire (ha talán) jutsz valamire,belebolondulsz.

Sajnos a "kiszolgáltatottak" szívnak mindig.

49F

2018. szept. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem akarja visszafizetni semmit sem tehetsz, buktad. Viszont a NAV segítségével okozhatsz neki instant karmát..:D plussz kiköltözés előtt is végezhetsz munkát a lakásban annak állapotát alakítva oly módon ami utólag is megteremti a jogalapját a kaució visszatartásának. Bár a pénzed így nem jön vissza, de a nyereségèt eltűnteted. Ha mindenki így tesz az ilyen szemét főbérlőkkel akkor majd jobban tartózkodnak az ilyen megrablástól.
2018. szept. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

A szerződésben benne kell lennie, hogy a lakas állagának megőrzéséért a tulajdonos felel. A rendes használatból fakadó romlást nem fizettetheti ki veled (ahogy például vízvezeték-szerelőt stb is neki kell kifizetni ha nem a te gondatlanságod okozta a problémát).


Én közölném vele, hogy a szerződés x-z pontja szerint a kaució visszajár és amennyiben nem hajlandó fizetni neked, ügyvédhez fordulsz és akkor a perköltség is őt terheli majd. A lakás minden egyes pontjáról csinálj egy aznapi újsággal előtérben fotót - ez bizonyítja, hogy milyen állapotban van. Csinálj videót is. Utóiratként pedig szólnék neki, hogy elfelejtette az elmúlt 3 évben odaadni neked a lakbérről a számlákat (kell adniuk!), ezeket is várod postán feladva 5 munkanapon belül, ellenkező esetben kénytelen vagy jelenteni a dolgot a NAV felé.


Szerintem ő is be fogja látni, hogy nem éri meg baszakodni...

2018. szept. 24. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Pipas Pisti ***** válasza:
54%

A fotózás és a videózás, és a többi teljesen korrekt. Az is, hogy próbáljon egyezkedni. Az is, hogy ha gondolja ügyvéd, vagy fizetési meghagyás.


De ez nem jó: „elfelejtette az elmúlt 3 évben odaadni neked a lakbérről a számlákat (kell adniuk!),”


Nem kell számlát adni, ha nem kér a bérlő. Ha kér, akkor igen. Egy sima átvételi elismervény is elegendő.


A NAV-os fenyegetőzéssel óvatosan, mert hamar megy az új hely bérbeadójának a telefon, hogy bizony óvatosan. Én kaptam ilyent és óvatos lettem, annak ellenére, hogy bevallom az összes bérbe adott ingatlanom utáni jövedelmemet nem kívánatos az olyan bérlő, aki feljelent.

2018. szept. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

6-os, akkor átvételi elismervényt adjon 3 évre visszamenőleg. Ja, hogy a bérlő nem írta alá? Hat akkor bizony a főbérlő megint ott tart, hogy nincs időben kiadott bizonylat.


Amúgy szerintem attól normál esetben egyáltalán nem kell tartania, hogy az előző főbérlő bemószerolja az újnál. Honnan tudná egyáltalán, hogy ki az, hova költözik? Sehonnan.

2018. szept. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Pipas Pisti ***** válasza:
67%

Csak a számlára reagáltam, mert ha olvassa a hozzászólást valaki és az rögzül, hogy "számlát" kell adni.


Én azt szeretném, hogy a legtöbb értelmes bérlő és bérbeadó pontos információkkal rendelkezzen. Tavaly futottam bele egy kellemetlen esetbe: szimpatikus bérlő jelölt hölgy jött, beszéltünk, felvetett egy dolgot, amire én azt mondtam, hogy ez nem úgy van, mert... ő kötötte az ebet a karóhoz, hogy olvasta az interneten, és biztosan... Majd kiadtam a lakást másnak. Pár nap múlva hívott, hogy mégiscsak én tudtam jól és neki nagyon kellene a lakás. Elsírta magát szegény, hogy most mit csináljon, két gyerek, és már költözni kell... Ha nem terjengene ennyi fél vagy fals infó akkor sokkal jobb lenne.


A hova költözik téma: általában megadják az új címet, mert jöhet olyan pld. levél még, amit jobb ha meg is kap. Sem az új bérlőnek, sem a tulajnak nem felkutatni az új címet, ha mondjuk egy ajánlott, tértivevényes levele jön. Majd a posta visszaküldi: nem kereste/nem kézbesíthető. Sok szerződésben ott van a pont, hogy a ptk 6:5§ szerinti dolog életbe lép akkor is, ha nem veszi át.


Természetesen lehet postai utánküldést kérni, én úgy gondolom, aki nem adta meg a régi helyen az új címet, az gondosan járt el és minden kellő intézkedést megtett ebben témában.


Kicsit kapcsolódó téma: gondolom minden bérbeadó megnézi, hogy a bérlő kijelentkezett-e a lakásból. Azt fel sem tételezem, hogy van ad ki valaki lakást közjegyzői okiratba foglalt kiköltözési, kijelentkezési, fizetési stb. egyoldalú nélkül :)

2018. szept. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bérlőtől eleve tilos bérelni. Ki a tulajdonos? Őt ismered?
2018. szept. 27. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Es ha van kozjegyzoi okirat , (egyoldalu) felmondasi ido egyhonap , felmondasi idobol eltelik 15 nap es mar van massal szerzodes , tehat ha nem varja meg a foberlo a 30 hanem kozli h koltozzek mert kiadta es jonnek 3 nap mulva napot es kaukciot se akarja visszaadni
2018. szept. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!