Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szobatársam főzhet kávét?

A szobatársam főzhet kávét?

Figyelt kérdés
Csak magának főzzön vagy ne legyen sóher és főzzön másnak is?

2018. szept. 25. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
"Köszönjük bejelentésed. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést."
2018. szept. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
85%

Te mit kínálsz cserébe? esetleg te vagy a sóher?

miért is főzne másnak? persze lenne néhány ötletem, de azt itt mégsem..

2018. szept. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
7%
Általános szabály, hogy egy szobatárs mindenkinek főz kávét. Dobd ki, ha nem így tesz.
2018. szept. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Helyzetfüggő. Ha egy asztalnál ültök, akkor illik megkérdezni a többiektől, hogy kérnek-e kávét. Másik dolog meg az, hogy nem vendégek, ők is ugyanúgy meg tudják főzni maguknak.
2018. szept. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen viszonyban vagytok mint egy lakásban élők.

Ha más dolgokat is megosztotok, és te is beleadsz, meg mindenki, akkor a kávét is ugyanígy érdemes kezelni.

Ha mindenkinek van saját polca a hűtőben, nem zabáljátok el egymás kajáját stb., akkor mindenki főzzön szépen magának. Akkor nem sóherség.

Szerintem max. a kávéfőzőből érdemes problémát csinálni. Ha 4-en vagytok, akkor ne legyen4 kávéfőzőtök, mert minek... De akkor meg kell beszélni, hogy ha van még benne pl. 1-2 órája csinált kávé, akkor nem borítgajtuk ki a másik tudta nélkül, meg nem isszuk el az összeset, anélkül, hogy vennék akár havonta egyszer egy 500 forintos tcsibot, stb.

(Tapasztalat...)

2018. szept. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

Kérdés, hogy te mennyire vagy sóher vele? Pl Koliban mi mindig megkínáltuk egymást, ha valaki kaját főzött vagy kávét, vagy rágcsája volt. Ez oda-vissza működött.

Ha nem vagytok egymásra nyitottak és mindent mindenki magának csinál, és a szükség miatt vagytok együtt, akkor érthető, ha csak magának főz.

2018. szept. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem attól, hogy valakik kényszerből/beosztásból együtt laknak, még nem jelenti azt, hogy kötelező mindenen osztozkodniuk.
2018. szept. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Ha Gergő a keresztneve, akkor nem érdemes.


19/L

2018. szept. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Hogyha nem hajlando elkesziteni lefozesre, SEMMIKEPP sem 19/L
2018. szept. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha mindenki kávézik, akkor én tuti, hogy egyszerre főznék mindenkinek. Szerintem így a legegyszerűbb, leggyorsabb. Meg lehet beszélni, hogy mindig más vesz kávét és akkor így ez is el van osztva. Mi sem osztozunk mindenen a szobatársammal, nem esszük meg egymás kajáját stb., de az ilyesmiket össze szoktuk egyeztetni, mert szerintem praktikusabb.
2018. szept. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!