Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A kollégiumi szobatársam...

A kollégiumi szobatársam minden éjszaka felhangon beszél álmában. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

1,5 hónap alatt már eléggé zavaró lett a dolog... Az elején gondoltam, majd megszokom, de nem sikerült, mivel ez egy hirtelen hanghatás, akár az ébresztőóra.

Tudom, hogy nem tehet róla, ezért nem akarom emiatt bántani, de basszus, minden éjszaka felver legalább 3x...

Mit lehet tenni egy ilyen kényes szituációban?



2018. okt. 18. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Az attól függ miért csinálja. Szerencsés esetben (már a szobatársad szempontjából) semmi baja nincsen, úgy értem orvosi értelemben. Ez esetben emennyiben nem tudsz megbékélni azzal, hogy álmában beszél, legokosabb, ha elköltözöl, ugyanis amennyire tudom az ilyen jellegű szomnilokvizmus – minthogy nem betegség – nemigen kezelhető.

Előfordulhat ugyanakkor az is (és erre utalhat, hogy ha jól értem ismétlődő, rövidebb epizódokról van szó, és hangosan beszél), hogy REM-magatartászavarról, vagy valami hasonló rendellenességről van szó (ha nemcsak beszél, hanem a szomnilokvizmusos epizódok ideje alatt feltűnően sokat vagy furcsán mozog-mozgolódik is álmában, akkor ez a legvalószínűbb). Ez már egy kicsit komolyabb probléma, azonban melatonin-terápiával általában jól kezelhető.

2018. okt. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Költözz el! Szerintem ez a legjobb megoldás. Nem fogod tudni kigyógyítani ebből viszont előtte bezélj vele, hogy miért költözöl el?
2018. okt. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem tudok elköltözni, nincs másik szabad hely... szerintetek a füldugó lehet megoldás?
2018. okt. 18. 14:43
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, egy próbát megér.
2018. okt. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%
Hallgasd ki a titkait. Hátha egyszer a lottó nyerőszámait mondja el neked. :-))
2018. okt. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!