Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Lakóhely, szomszédok

A kérdés

A kollégiumi szobatársam minden éjszaka felhangon beszél álmában. Mit tegyek?

1,5 hónap alatt már eléggé zavaró lett a dolog... Az elején gondoltam, majd megszokom, de nem sikerült, mivel ez egy hirtelen hanghatás, akár az ébresztőóra.

Tudom, hogy nem tehet róla, ezért nem akarom emiatt bántani, de basszus, minden éjszaka felver legalább 3x...

Mit lehet tenni egy ilyen kényes szituációban?

Keress kérdéseket hasonló témákban: álom, alvás, beszélés, zavaró, ijesztő, kialvatlanság, probléma, idegesítő, szoba

2018. okt. 18. 10:21  Privát üzenet  

A válaszok

Az attól függ miért csinálja. Szerencsés esetben (már a szobatársad szempontjából) semmi baja nincsen, úgy értem orvosi értelemben. Ez esetben emennyiben nem tudsz megbékélni azzal, hogy álmában beszél, legokosabb, ha elköltözöl, ugyanis amennyire tudom az ilyen jellegű szomnilokvizmus – minthogy nem betegség – nemigen kezelhető.

Előfordulhat ugyanakkor az is (és erre utalhat, hogy ha jól értem ismétlődő, rövidebb epizódokról van szó, és hangosan beszél), hogy REM-magatartászavarról, vagy valami hasonló rendellenességről van szó (ha nemcsak beszél, hanem a szomnilokvizmusos epizódok ideje alatt feltűnően sokat vagy furcsán mozog-mozgolódik is álmában, akkor ez a legvalószínűbb). Ez már egy kicsit komolyabb probléma, azonban melatonin-terápiával általában jól kezelhető.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2018. okt. 18. 11:05 Privát üzenet
Költözz el! Szerintem ez a legjobb megoldás. Nem fogod tudni kigyógyítani ebből viszont előtte bezélj vele, hogy miért költözöl el?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2018. okt. 18. 11:10 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem tudok elköltözni, nincs másik szabad hely... szerintetek a füldugó lehet megoldás?

# 3/5Időpont 2018. okt. 18. 14:43 Privát üzenet
Nézd, egy próbát megér.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2018. okt. 18. 16:17 Privát üzenet
Miquel nevű felhasználó válasza:

Hallgasd ki a titkait. Hátha egyszer a lottó nyerőszámait mondja el neked. :-))

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2018. okt. 19. 20:07 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Horkol a szobatársam! Mit lehet ellene tenni?
A szobatársam borzasztó büdös és trehány! Mit tehetnék?
A szobatársam főzhet kávét?
Zavar a szobatársam. Mit kezdjek ezzel, hogyan szokjam meg? Nektek nincsen/nem volt ilyen problémátok?
Az egyik szobatársam egy éjszaka szentelt vizet fröcskölt rám, amikor azt hitte, alszom. Ezt miért tehette?
Nyöszörgök éjszaka álmomban. Engem speciel nem zavar, de a szobatársam nem tud aludni tőle. Mit lehet tenni, hogy abba hagyjam?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések a Lakóhely, szomszédok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!