Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit kezdjek a szomszéd csivavà...

Mit kezdjek a szomszéd csivavàjàval?

Figyelt kérdés

Nekünk van egy szuka pulink, a szomszédnak egy kan "zsebpiszok" csivava.

Rendbe van a kapunk, a kerítésünk, de mindenhol àt tud bújni, mostmàr több hete àtjàr hozzànk.

Az a bajunk, féltjük a rengeteg növényt, sziklakertekben lévő viràgokat, mivel "jelölget", pàrom pont tegnap mondta, félő, hogy kipusztulnak.

A szomszéd azt mondja bezàrni nem tudja, mert nyüszít.

Adjatok valami tippet légyszi amivel egy életre el tudom riasztani tőlünk.


2018. okt. 19. 09:30
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
84%
Hát nemtudom, nálunk a legigénytelebb bokrok is kirohadtak a kutya vizeletétől. Szólítsd fel a szomszédot, hogy ő csinálja meg a kerítést. Lehet kapni ilyen kicsi drótháló szerű "kerítést", nem tudom hogy mi a rendes neve, feltekerve lehet kapni. Azt pedig nem tudom, hogy honnan gondolta, hogy ha van egy izgága neveletlen kutyája és vesz mellé mégegyet akkor meg is oldja a problemát. Mert onnantól kezdve 2 kutya fog átrohangálni hozzád.
2018. okt. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Pedig ha csak egyetlen fa, bokor, viràg, fenyő, tuja kiszàrad/kirohad, akkor ismerem pàromat, hogy mi lesz.


Ugye ràadàsul szukàt akarnak mellé, az csodás lesz ha a MI udvarunkon fog szaladgàlni 6-8 ilyen kis vakarék.

Egyszer szóltam neki, azt mondta, nem tud vele mit csinàlni.

Tegnap a felesége jött àt, azt mondta ne haragudjunk, igyekszik majd bezàrni valahova.

Remélem ha bejön a hideg, akkor nem lesz kint a kutya.

Sz előző se volt kint télen, a szerencsétlen jó időben àtjàrt, aztàn pont az ebédlőablak alatt, a MI teraszunkon kellett kimúlnia.

Valószínű, hogy akkor cssk a sűrű dróthàló marad, de ennyi métert megvenni belőle...Édes istenem.

2018. okt. 19. 11:45
 23/32 anonim ***** válasza:
78%
De ne ti vegyétek meg. A gazda köteles a megakadályozni, hogy a kutyaja más telkére bejárjon. Ezért egyébként fel is jelenthetitek.
2018. okt. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Ha tudnàd hànyan jelentették màr fel a faluba különböző hasonló dolgokért.

Le se sz.rta.

Ő tuti meg nem venné azt a hàlót, de mindjàrt megnézem az àràt, aztàn szorzok, kb mennyibe kerülne.


Csak azt nem érti meg, hogy nem egy kutya zavar, hanem az, hogy féltem a növényeket.

Nem azért àldoz az ember egy valag pénzt és energiàt az udvaràba, hogy màs kutyàja kivizelje.

(Nincs kút az udvaron, rendszertől locsolunk, azért ez nyàron elég tetemes összeg ha nincs eső.Hiàba, hogy a fenyők nem olyan vízigényesek, de kell nekik is.Na most ez 6 fenyőfa esetében nem kevés víz.A tujàknak viszont kell jobban hogy szépek legyenek.De mondom, ezzel sajnos semmire nem megyünk)

2018. okt. 19. 12:03
 25/32 anonim ***** válasza:
0%
Csak 6 fátok van? 200 méteren? Elég sivár lehet. Garázsról, meg aknáról nem írtál semmit se, pedig ügyesen belefoglaltál mindent az egy csivavába. Azt is tudjuk, hogy exed is van, meg rendes férjed is, aki borzasztó fog lenni, ha a csivavavava lepisili a kertet. Még az aranyórát vedd bele légyszi valahogy.
2018. okt. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Tetmészeteden nem 6 fànk van, van vagy 13 tuja, különböző bokrok, kettő sziklakert, és írtam a tavat.

De ennek semmi köze se az anyagiakhoz, se aranyóràhoz.

Igen, van garàzs, mint àltalàban a legtöbb helyen ahol autó van.

A műhely meg jól jön.(Nem nekem nyilvàn)

De ennek semmi köze se a pénzhez, se semmihez.

Egyszerűen azt a rohadt kutyàt akarom tàvoltartani!

2018. okt. 19. 13:13
 27/32 A kérdező kommentje:

Annyi "sivàrsàg" meg kell amennyi van, az a füves rész kell a gyereknek jàtszani, nekünk napozni stb.

De nyilvàn màs is az udvaron, mivel tàrsasàgi életet élünk, ergó nem szalàmis szendvicset szolgàlok fel a vendégeinknek, plàne nem nyàron.

Egyéb gond, baj?

2018. okt. 19. 13:18
 28/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kutyariasztós válaszokat, külön köszönöm a privàtot is, remélem meg tudjuk oldani azt a kutyàt.


Tovàbbi szép napot :)


(Óràk óta nem jött, a csaj bevitte, aztàn ahogy ígérte tegnap, gondolom bezàrta valahova.Hallottam amikor visszacsalogatta)

2018. okt. 19. 13:22
 29/32 anonim ***** válasza:
0%

A kérdező kommentje:


Ha tudnàd hànyan jelentették màr fel a faluba különböző hasonló dolgokért.


Te jó ég. Szerencsétlen csivava. Mindenhova eltekereg?

De most, hogy nézem, ahogy írkodtunk, folyamatosan bővült a rezidencia...Már 2 tó is van. Úszómedence? Kuglipálya?

2018. okt. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Màs miatt jelentették fel, mindegy.

Igen, kettő tavunk van, de csak a nagyobbikban vannak halak.

Úszómedence?Van, de ez végképp nem tartozik ide szerintem.

Ez nem gazdagsàgot jelent. Egyszerűen csak szeretjük a szép udvart.


Egyébként szembe is átjàr a kutya, ott pedig kovàcsoltvas kapu van, mégis mit csinàljanak?!

2018. okt. 19. 17:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!