Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Egy 60 ezer fős város kisváros...

Egy 60 ezer fős város kisvárosnak számít?

Figyelt kérdés

Megyeszékhelyen lakom, de sokszor olyan érzésem van hogy ez egy nagy falu. A saját korosztályomban esküszöm szinte minden embert ismerek legalább látásból, vagy közvetve, valakin keresztül. De még az idősebb korosztályból is sok ismerős valahonnan. Nem lehet úgy bemenni a városba, vagy akár elmenni szórakozni, hogy ne legyen minimum 2-3 ismerős. Néha nagyon bosszantó, amikor léptem nyomon olyanokba akadsz, akivel nem szeretnél találkozni.

Máshol is ugyanez a helyzet? Mekkora városban nincs már ez így?


2018. okt. 22. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Pesten is botlok néha ismerősökbe...


Amúgy számomra a 100.000 a standard város, alatta kisváros. 500.000 felett meg nagy város.

2018. okt. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát, igen én is így vagyok ezzel. Ahol én lakom az kb 50 ezer lakosú. Azt hiszem egy 200ezres város már megfelene nekem.
2018. okt. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát én 20k-ben lakom, én ezt tekintem kisvárosnak, de sosem éreztem nagy falunak, bár nem vagyok az a szórakozós fajta.
2018. okt. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Közepes méretű mezőváros pl. Békéscsaba. Az is 60 ezres. Veszprém is ennyi, Sopron is. Nem olyan kisvárosok ezek Magyarországon. Ahol én élek, 20 ezer alatti. Na, ez tényleg kisváros.


Nekem egy 165 ezres Szeged, vagy egy 204 ezres Debrecen tökéletes lenne. Ezeknél nagyobb nem is kéne.

2018. okt. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

50 e városban hasonló, de mi laktunk Bp-en is 13 évet,a kerületben kb ugyanugy volt egy kör akit ismertél,ugyanugy találkoztunk bárhol.


100 ezernél kezdödik nekem a nagyobb város, de alapbol kecskeméti vagyok,tini koromig ott is ismertem a korosztályom,utána pestre kerültünk,egy idő után a közvetlen környéket megismerve ugyanott voltunk.

2018. okt. 23. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!