Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A lakótársaim a rendetlenségem...

A lakótársaim a rendetlenségem miatt úgy kezelnek, mint egy kupac szemetet. Mi erre a megoldás?

Figyelt kérdés
Tiniként iszonyú igénytelen voltam, a szobámban halomban álltak az üditősüvegek, a chipses zacskók, miegymás. Évekbe telt ugyan, de sikerült elérnem egy olyan szintre, hogy rendszeresen takarítsak magam után és a dolgaimat rendben tartsam. De ez idő alatt jónéhány lakótársat elfogyasztottam, többen mentek el azért, mert nem figyeltem oda a környezetemre, az utóbbi két évben folyamatosan veszekedtünk ezen. (Talán azért is, mert alapból mindenkinek mást jelent a rend fogalma.) Ezek után, sajnos bármilyen apróság után képesek nekemugorni, minősíthetetlen hangnemben beszélni velem, én pedig folyton abban a fojtogató helyzetben találom magam, hogy baj van velem, hiába ígérgetek már bármit. Belül úgy érzem, hogy fejlődök, de az esetleges hajcsomóért a kádban ugyanúgy le vagyok üvöltve, mint a hat évvel ezelőtti háromhetes mekiszacskóért. Semmi önbizalmam nincs, már nem tudom hogy és mit takarítsak úgy hogy figyelmen kívül ne hagyjak valamit. Tönkreteszi a kapcsolataimat és engem is idegileg.
2018. okt. 22. 22:51
 1/6 anonim válasza:
0%
Szerintem Fizessétek be a kommunális adót és nyugodtan szemetelhetsz üres kukába hetente.
2018. okt. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%

Ne haragudj, de ki az, aki jogában érzi azt, hogy üvöltsön veled bámiért is? Esetleg anyukáddal laksz együtt?

Írtad, hogy többen mentek el. Szóval nem téged rúgtak ki, tehát te vagy a bérlő esetleg tiéd a lakás? Amennyiben igen, így máris a másik felett rendelkezhetsz. Rengeteg ember kihasználná ezt a fajta előnyét és megmondaná a lakótársnak hogy te dolgozol az ügyön, de ha a visszajelzéseit csak ilyen formában tudja előadni, akkor nagyon szívesen segítesz neki az összecuccolásban. SOHA ne engedd hogy valaki üvöltsön veled ilyenekért felnőtt létedre. Nem vagy köteles hagyni magad.

Ha szeretsz új arcokat megismerni, akkor a mostani rendszerrel nincs semmi gond. Viszont ha nem szeretnél két havonta lakótársakat váltogatni, akkor apró lépésekben, de dolgozz az ügyön. Plusz keress egy jóval toleránsabb embert szerintem.

2018. okt. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem jó dolog, hogy így leüvöltenek. Dícséretes a fejlődésed, de ne ess át a ló túloldalára. A lakásotokban ti éltek, érthető hogy néha lesz egy kis rendetlenség, sosem lesz olyan mint a katalógusban a lakások.. Ez ne tegyen tönkre idegileg. Ha a mostani lakótársaid is bántanak, akkor mondd meg nekik hogy vegyenek vissza, mert nem jogosan szidnak így le.
2018. okt. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egy barátnőmmel döntöttünk úgy, hogy a suli miatt egy lakásba költözünk, viszont ő lett a főbérlőm is. A lakótársaim már csak azért sem tűrték a dolgot, mert mindig visszabeszéltem és ettől hányingerük lett. Amit megértek, de nem érzem jogosnak, hogy letagadják, hogy sikerült változnom, vagy az elmúlt két év miatt semmibe vegyék az utóbbi 4-5 hónapot amikor elkezdtem összekapni magam. Most én leszek az, aki megy, de még biztos hogy valami miatt elő leszek véve...
2018. okt. 22. 23:31
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

En is rendetlen vagyok es koszosyn elek.

De minden nap sportolok ,apolom magam,sokat koltok magamra es ruhakra. Mindigy az aktualis pasimmal elek egyutt,aki rendszerint rend es tisztassgmanias. Valahogy a szemelyes jelenletem mindig elvonja a figyelmet a kupirol es koszrol. En csak magamba es a tanulasba ( dolgozlm,ellatom magam,de mindig kepzem magam a munkamhoz szakkkonyvekbol.)fektetem az osszes energiam. Velem soha nem ordit senki a kupiert. Sot megtehetem,h megmondom a fiumnsk,h mindig o viszi le a szemetet, hol takaritsson. Meg a ruhaim is rdndbetenne,de sajnos o nem ismeri a rendszert,ahogyan szetosztom/szetosztanam azokat a szekrenyeimbe.

Viselkedhetrk ezek melle eroszskosan,megalazoan,akkor is ugysnugy rajongva csung rajtam a fium.

A napi sport kiegyensulyozotta tesz.

A kulsom mindenert karpotolja. Mindig tobb evig tarto kapcsolataim voltak.

N/34

2018. okt. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Na most ez attól függ mennyire vagy rendetlen.

Én magam nem vagyok erre érzékeny, ha valaki rendetlen, de Volt hogy egy igen igénytelen emberrel hozott össze a sors egy albérletbe.

Nem baszogattam folyamatosan, de nagyon elszaladt vele a ló, és ki lett dobva onnan, mert szörnyű állapotok voltak a házban. Pedig egy értelmes jómódú gyerek volt, de nem tudta tisztán tartani a környezetet egyáltalán.

Miért gond ez? Mert sokszor én takarítottam a mocskát, mert már engem zavart. Nem megyek bele, de volt pl hogy olajos valamit főzött, én soha nem sütök semmit olajban, és az egész konyhabutor tiszta mocsok volt. Én nekem kellett lekaparnom a tűzhelyről, mert zavart, hogy ragadt és büdös volt az egész konyha. De sok más dolog volt. Mert van az, hogy nem érsz rá mosogatni, vagy akár lusta vagy, ilyen velem is van, ez nem gond, de nem egy kiskanál bögre volt otthagyva, hanem halomban állt a szennyesedeny a mosogatoba napokig.

Szóltunk neki sokszor, nem kiabált senki, de szép szóra csak visszadurrogott, hogy ha zavar, csináld meg.

Ilyeneket meg kell csinálnod, vagy az albérlet egyszerűen nem neked való.

Szóval én azt mondom, ha ilyen szinten rendetlen vagy, akkor jogosan vannak kiakadva a lakotarsaid, mert nem várható el tőlük hogy helyetted takarítanak nem igaz?

2018. okt. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!