Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A munkàltatónàl jelez ha...

A munkàltatónàl jelez ha érvénytelen a lakcímkàrtyàm?

Figyelt kérdés
2018. okt. 29. 16:54
 1/6 anonim válasza:
57%
Ha lejárt, akkor ránézésre meg tudják állapítani, de egy NAV bejelentés esetén már adódhatnak problémák.
2018. okt. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
57%
Bocsánat, lakcímkártyának nincs érvényességi ideje. A NAV rendszerében talán benne van a TAJ-Adószám-Lakcím hármas
2018. okt. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2, de van ;)

5 év, ha van rajta tartózkodási hely

2018. okt. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Van lakcímkàrtyàm de kijelentettek a lakhelyemröl ezt làtja a munkàltató?
2018. okt. 29. 19:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem, de a nav igen, ők meg visszajeleznek

Amúgy meg 3 munkanapot ad a jogszabály az érvényes lakcím vagy tartózkodási hely bejelentésére, elvileg bírságolhatnak érte, gyakorlatilag leszarják szerintem, de egy csomó hátrányod van abból, ha nincs bejelentett lakcímed pl. TB, kézbesítési vélelem, hivatalos levelek stb

2018. okt. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem látja a munkáltatód. Lévén hogy 100-ból 101 munkáltató tesz a dolgozóira, és nincs adatszolgáltatási kötelezettségük. Gyakorlatilag neked kell jelezz minden adatváltozásod...már ha az neked úgy jó. Én pl évekig a régi albérletembe voltam bejelentve még a cégnél mert ugye az messzebb volt és onnan vettem fel a km utáni benzinpénzt. Kibírják...
2018. nov. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!