Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nők: más is fél hazafelé...

Nők: más is fél hazafelé menet és a kapuban? Pláne most, hogy korán sötétedik.

Figyelt kérdés

Nálunk rengeteget romlott a közbiztonság, kedves ismerősömet kirabolták, lerúgták egy másik lakó autójának tükrét, engem is ért kicsit messzebb egy kisebb atrocitás kora reggel romáktól - pedig régen a mi városrészünkben alig volt roma.


Abszolút nem vagyok félős alapvetően, de mostanában, nálunk...


Amikor nem egyedül vagyok a kapunkban, igazából akkor tudatosul bennem, hogy egyébként, egyedül mennyire szoktam félni - a kontrasztot érzem meg. Ha érthető. :D



Hogy védjem magam amúgy?

Lassan csak vállon átvetve merek pl táskát hordani.


Paprikaspray-ben nem bízok, mire elővenném....


2018. okt. 29. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Pedig a paprikaspray volt az elso tippem, tartsd a kabatzsebedben.

Tanulj onvedelmet, az mindig keznel van es onbizalmat ad! :)

2018. okt. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

“Paprikaspray-ben nem bízok, mire elővenném....“


Mire elővennéd mi lenne? Hordd a nyitott jobb zsebedben (ha jobbkezes vagy) a mutatóujjadat becsúsztatod a perem alá, és ahogy előrántod már fújsz is, nem egészen 2 másodperc lenne. Ennél jobbat, gyorsabbat még nem találtak ki. De ha ennyire para a kapualjatok, hát beszéld meg egy családtaggal, hogy ha este megcsörgeted, akkor lecsattog eléd. De ha egyedül élsz, akkor tényleg csak a spray marad, főleg mert viktimológiai szempontból eléggé kiszolgáltatott lehetsz: látszik hogy félsz, de nincs nálad semmi. Nem szabad ennyire kiszolgáltatott lenni. Én mindig hordok, de ad is elég öntudatot, hogy nem kell a csodára várnom egy esetleges támadáskor.

2018. okt. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Egyedül élek.

A kezem mindig tele van.

Ha jön a rabló, gyorsan dolgozik, mire felfognám, 50 méterrel arrébb szalad. Azt is kinézem belőle, hogy leüt vagy földre ránt.

2018. okt. 29. 20:26
 4/9 Metionin ***** válasza:
Félni nem félek de van az a környék ahol a paprikaspray a kezemben van kibiztosítva. Ha gyanús alakkal találkozok (főleg fiatal cigány srácok mászkálnak errefelé, 2-3 fős csapatban) és beszólogatnak, fütyülnek akkor emelt fővel, határozottan megyek tovább, de olyan is volt már hogy követtek de amikor megálltam és rájuk néztem szigorúan, akkor elszéledtek. Mondjuk nekem alapból nem túl barátságos az arcom, akaratomon kívül is tudok szúrni a tekintetemmel :D Szerintem szerezz önvédelmi eszközt és tedd szabaddá az ügyesebb kezed, megér ennyit az életed.
2018. okt. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Milyen életem, azért meg nem ölnek....

Mind a 2 kezem foglalt, ez a kiindulópont.

2018. okt. 30. 05:25
 6/9 A kérdező kommentje:

Amúgy a paprikaspray legális? Mindenképpen legális?


Mert nemsokára nem is 8, hanem 30 napig tárolják majd az utcai kamerák az önvédelmemet.

2018. okt. 30. 08:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Engem hazafelé menet este 22 kor egyszer egy részeg cigány akart megfogni. Nekilökött a kerítésnek, én belerúgtam a térdébe. Szerencsére a pia miatt nem volt egyensúlya, és amíg feltápászkodott, elfutottam. Jött szembe egy házaspár kérdezték rendbe vagyok e de de én csak futottam, nem voltam magamnál az ijedtségtől.
2018. okt. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
Mitől foglalt mind a két kezed? Én is nő vagyok, van paprikaspray-m, ha olyan környéken megyek, a kezemben fogom. A ridikülömet keresztben átvetve viselem, ha vásároltam, vállra akasztós szatyorban viszem. A magam részéről utálom, ha nem szabad legalább az egyik kezem. Mindig kényelmes cipőt hordok, abban könnyebb elfutni.
2018. okt. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%

Kicsim, ha mind a 2 kezed foglalt, akkor ami a kezedben van éppen, azt LE KELL DOBNI A FÖLDRE, hogy tudj védekezni, nincs mese. A spray igenis hasznos dolog tud lenni, életet menthet. Ha meg azon agyalsz, hogy a támadód biztos egy Flash gyorsaságú Superman lesz, azzal csak a saját magabiztosságodat rombolod le, ne stresszeld magad ezzel, felesleges. A rabló pont azt használja ki, hogy be vagy szarva tőle, tudod? Nem szabad kimutatnod. Tudom, hogy nehéz, de ez van. Néhány önvédelmi órára is be lehet iratkozni, megéri. Tapasztalat, hidd el.


Üdv: egy nő, aki már nem egy támadáson van túl.

2018. okt. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!