Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért fűtenek mindenhol úgy,...

Miért fűtenek mindenhol úgy, mintha már tél lenne?

Figyelt kérdés
Attól függetlenül, hogy enyhe idő van novemberben még nagyon fagyos tél lehet. Ha ismét -20 fok lesz december végén, akkor majd januárban ismét bejelentik a gázhiányt, energiahiányt? A 21. században a hiány nevetséges szó, tekintve hogy ilyen mértékű pazarlás megy. Kicsit illene adaptívabbnak lennie egy ilyen élvonalbeli fejlődő gazdaságnak.
2018. nov. 14. 21:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
3%
Talán mert tél van? November már igazi vérbeli hideg hónap tud lenni.
2018. nov. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
21:38 : Tud lenni. Idén viszont mintha nem lenne. Ne hónap szerint fűtsünk, ha lehetne így 2018-ban. Viszont ha kell fűtsünk május végén is!
2018. nov. 14. 21:51
 3/16 anonim ***** válasza:
18%
Nem emlékszem, hogy bármikor a közelmúltban korlátozás lett volna a gázszolgáltatásban szóval értelmetlennek találom a kérdést.
2018. nov. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%
Jó neked, hogy meleged van, én csak szeretném, ha úgy fűtenének, mintha tél lenne. Folyamatosan fázom :(
2018. nov. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom te hogy vagy vele de en 18 fokos lakásban már fázom.
2018. nov. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk is nagyon ki tud hűlni a lakás. :((

Mondjuk nekem a 30 fok az ideális, imádom a meleget.

2018. nov. 15. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%
Az nem fűtés, hanem csak a szauna...
2018. nov. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

Mondjuk én Kérdezővel értek egyet.

Gyűlölöm a meleget, 30 fok körül/felett vérnyomáseséssel is párosul, 25 fok körül/felett csak rossz érzés.


Amint elmúlik a nyár, jön a fűtésszezon, a nyárinál nem sokkal jobb hőrzéttel és elhasznált levegővel.



- A lakásban radiátorok zárva, kivéve fürdőszoba. Nem egyedi mérős házközponti. Ablak tárva hazaérkezésemtől alvásig (bár ez 2-3 óra csak amúg), így kellemes 22,5-23 fokban el lehet aludni. Ismétlem, radiátorok elzárva, ablak tárva.

- Irodában 2 egymásba nyíló szoba. Másik szobában fázós női munkatárs. Szellőztetés kb 3 óránként, levegő semmi, délután már pólóban ülök és úgy is kellemetlen.

- Reggel már leizzadok a villamoson. Felújítatlan TATRA-n is (aki tudja, melyik típus ez)



Egyébként egészségileg is 21-23 az ajánlott rendszeres szellőztetéssel, tehát nem tudom, mire fel ez a 25 fok lakásban, irodában.

Én 25 fokban egy szál pólóban érzem jól magam. Nyilván irodában nem megoldható.



26/L

Még épp egészséges BMI-vel, de nem tartom magam túlsúkyosnak + nem eleget, de sportolok

2018. nov. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Engem a buszokon zavar az eszetlen fűtés. Felszállok kabátban mert kint hideg van, és kb pólóra kell vetkőznöm ha nem akarok leizzadni. Múltkor az egyik buszon egyszerre ment a fűtés és a légkondi....
2018. nov. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem ertem miert van időhöz kötve, én fűtök, ha fázok.... legyen az március, vagy akár július...
2018. nov. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!