Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Aki volt kollégista: volt már...

Aki volt kollégista: volt már olyan, hogy nem tudtatok mit kezdeni a szobatársatokkal? Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Ketten vagyunk egy szobában egy elég magánakvaló, de alapvetően udvarias sráccal. Alapból megvagyunk, nincs vita köztünk, igaz, nagyon nem is beszélgetünk. A probléma az, hogy van pár éjjeli szokása, amivel a halálba kerget. Nem bír aludni, és egész éjjel gépezik, és az egész éjjelt itt most szó szerint értem, úgy, hogy hallom, hogy próbál aludni éjjel fél kettőkör, de gondol egyet, felkel, bekapcsolja a gépet, és újra elkezdi. Én meg hallgathatom a kattintgatását. És hajnali négykor fejezi be. A másik, amitől hülyét kapok, hogy cigizik, és amikor visszajön, akkor bebűzölgi az egész szobát a rohadt füstös kabátjával, én meg szagolhatom. De mégis leginkább ez az éjjeli kockulása zavar, megőrülök tőle. Elcseszi az egész napomat, hogy nem tudom kialudni magam. Nem tudom, hogy mondjam meg, lehet, hogy azt mondja, hogy használjak füldugót vagy ne figyeljek oda, elvégre az ő szobája is. És mi van akkor, ha azt mondja, hogy oké, és aztán újra folytatja, hogy veszem rá, hogy betartsa? Szerintem ha a kolimentorhoz megyek, az is csak annyit mondana, hogy oldjuk meg magunk között, nem vagyunk már óvodások. Nem tudom, mit csináljak. Cserélni se lehet, dugig van a koli.
2018. nov. 20. 20:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Amilyen szobatársak vannak.. egy angyalt” fogtál ki. És ezt komolyan mondom!

Az én volt szobatársam 0-24ben telefonált,nem mosott fogat,nem fürdött rendesen,a büdös/koszos ruháit bedobta az ágyneműtartóba vagy éppenséggel a párnája alá! Nem mosogatott el inkább ott rohadjon meg” felfogással... nem mosott hajat csak úgy világított a sötétben a zsírtól, szappan csak dísznek volt.. na had ne mondjam

Ja és ez csak az apraja”

Mellesleg lányról beszélünk...

(Nekem is csak annyit mondtak oldjuk meg”)

ha zavar a cigiszag mondd meg neki hogy nem tudna egy sar kabátot befogni amit kint is hagy? Vagy esetleg várjon egy kicsit/fújja be a szobát légfrissítővel.

2018. nov. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ő is elhányja a ruháit meg otthagy minden szemetet, de annyira nem érdekel, mert csak a saját térfelét érinti. Ha neki az úgy jó, egészségére. De éjjel, amikor kattintgat, az alól nem tudom kivonni magam, mert sajnos hallom. A cigi meg olyan, hogy mindig szellőztetek utána, nem bánja, de azért b*szki, most ezért keljek ki az ágyból éjjel háromkor?
2018. nov. 20. 22:02
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Meg tudom érteni, nekem is volt ilyen szobatársam, ráadásul albérletben.


Én dolgoztam, korán keltem. Ő meg minden este gépezett. Vannak tipikusan olyan emberek akik nem tudnak csendben létezni. Verte a billentyűzetet. Az egeret tipikus húzom-arrébb b..szom-húzom technikával használta. Éjfélig játszott, majd villanyt kapcsolt, hogy ő tanul. Ha szóltam akkor persze neki állt feljebb, mert hát tanulnia kell. És persze nem ért rá egész nap.


Persze a napjaim nagy része el volt szarva, mert hulla voltam.


Ráadásul amikor próbáltam megbeszélni, akkor jött az, hogy ő is mindig felébred mikor reggel dolgozni megyek. Ja, csak aztán alszik tovább délig.


De a jelenlegi lakótársam is elég zajos. Az aki "felveri" a villany kapcsolót, úgy csapja be az ajtókat hogy remeg a ház, csörömpöl, csattog, bevágja a mikró ajtót, borítgatja az üvegeket a hűtőben. Nem is értem hogy lehet ennyire zajosan "működni" én ha próbálok sem ment. Apró dolgoknak tűnnek, de sajnos hosszú távon nagyon kellemetlenek.

2018. nov. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

A cigi meg a másik.


Panelban lakom és az alattam lévő valamelyik paraszt konkrétan óránként 4-5 alkalommal cigizik, télen-nyáron.


Nyáron arra keltem, hogy jön be a füst, arra feküdtem. Függetlenül attól, hogy este 10 vagy hajnal 2 van, jött be a bagó füst. De még most télen is, ha kinyitom az ablakom szellőztetni, akkor pár percen belül már érzem, hogy jön be a cigi szag.

2018. nov. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Amúgy komolyra véve a szót, én tudom ajánlani a szemfedőt és a füldugót.


Sokáig én is úgy voltam, hogy "nehogy már én engedjek". Aztán elkezdtem füldugót használni, sima szivacsosat. Azóta szinte csak úgy tudok elaludni. Nem tökéletes, de elég jól megszűri a zajokat.

2018. nov. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, arra én is gondoltam. És pontosan attól félek, amit valamelyik válaszoló is írt, hogy veszekedés lesz belőle. Mármint, nem a veszekedéstől félek, de azért mégis egy légtérben élünk, elég csúnya lenne, ha állandó feszültség lenne köztünk, nagyon nincs kedvem hozzá. Csak nem tudom, hogy mi az, amit jogosan kérhetek, és mi az, amit nem. Pl. szerintem ha tényleg nem tud aludni órákig, akkor akár a folyosón, a közösségi helyiségben is gépezhetne, én meg addig el tudnék aludni, de lehet, hogy ezen is besértődik, ha erre megkérem. Mindenesetre nonszensznek érzem, hogy én éjjel háromig-négyig az ő f**sága miatt nem alszom.
2018. nov. 20. 22:40
 7/15 anonim válasza:
94%

Füldugó. Olyan egyszerű, egy csapásra megoldódik a problémád ezen része.

Én könnyen elalszom még zajban is. Az a baj ha elkezded magad idegesíteni, hogy na már megint kattogtatja a billenytűzetet akkor nem fogsz tudsz ellazulni és emiatt nem tudsz elaludni. Vegyél füldugót és simán fog menni.

Cigizés? Hát ez nehéz de nem tudhatod nem e fognál ki egy ugyanilyet ha esetleg cserére kerülne sor.

2018. nov. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél neki magne b 6 álom vagy hasonló készítményt. Az én szobatársamon az segített. Úgy aludt tőle, mint akit agyonvertek. Saját a bagóra nincs megoldásom...
2018. nov. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Füldugóval se tudtam elaludni. Próbáltam a párna+füldugó kombót, de még így is hallottan a kattogását. Ráadásul a füldugó nyomja is a fülem.
2018. nov. 23. 15:05
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet gagyi ötlet, de az esetleg opció lehetne, hogy utána jársz, hogy ott abban a blokkban ki még ilyen éjjeli madár egy csendesebb szobatárssal és megbeszélnétek egy cserét!?

Igen, ezzel az a baj, hogy neki már van egy kialakult rossz szokása, amin ha szeretne sem biztos hogy tud változtatni. Bár én a helyedben, annyira finoman biztos megkérném, hogy ha laptopozni szeretne, akkor menjen ki vele. Ez nálunk is így működött.

2018. nov. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!