Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Fel lehet-e jelenteni a...

Fel lehet-e jelenteni a szomszéd öregasszonyt, mert hajnalban ütögeti a radiátort, hogy felébresszen?

Figyelt kérdés
A felettem lakó banya miatt lehetetlen éjjel pihenni. Szinte alig vagyok otthon, de minden éjjel hajnal 3-6 körül ha úgy tartja a kedve, a radiátor csövet püföli, hogy felébredjek. Fontolgatom, hogy feljelentem csendháborításért vagy zaklatásért. Természetesen a felette lakókat is utálja, úgyhogy így több családot zaklat.

2018. nov. 29. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Simán. Az meg már más kérdés, hogy tesznek-e valamit érdemben szolgálunkésvédünkék.



Feljelentés helyett telefonálj be, hogy jöjjenek a helyszínre, azzal többre mész. A három és fél órát számold rá, úgyelj arra, hogy addig a néni véletlenül se rekessze be a koncertet. Ha így rajtaütésszerűen éri majd a lárma a kékoverálosokat, az eléggé magától értetődő és kimagyarázhatatlan. Ha továbbra sem marad abba a mama performansza, nyugodtan hívd fel őket újra és újra. Azt hiszem a három az a bűvös szám, ami után már érdemben intézkedni kezdenek, és a néni kénytelen lesz új elfoglaltság után nézni, ha nem szeretne elbúcsúzni pártízezer forinttól.

2018. nov. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Bizonyíték kell, vedd fel kb 1 héten keresztül minden nap aztán irány feljelenteni.
2018. nov. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Lényegében az a gond, oygh egyrészt nem tudod bizonyítani, hogy éppen ö ütögeti a radiátort - mert más lakásból is áthallatszhat a zaj -, másrészt az végképp valószínütlen, hogy éppen téged akarnak felébreszteni ezzel.

Egyébként nálunk volt olyan, hogy a radiátor hajnalban, amikor beindult jobban a fütés, "magától" adott ki ilyen zajokat.

2018. nov. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk akkor ütögetik a radiátort, ha a szomszéd zavarja.


Ergo, ha a 8.-on él egy idős néni akit zavar, hogy a felette lakónál a kutya örjöng és ugrál, szaladgál vagy hogy a felette lakó ugrándozik cipőben, akkor elkezdi verni a radiátort, de mivel a 7.-en lakóhoz nem biztos hogy átmegy a zaj, ami a nyolcadikon élőt zavarja, így a hetediken élő csak annyit hal, hogy a felette lakó veri a radiátort.


Másrészt nem tudod bizoonyítani, ő veri a radiátort.

2018. dec. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat :) A banya felett kisgyerekes csalad lakik, lehet nekik szol a koncert. Viszont mindenkit utal a hazban, ha kirakom pl nyaron az erkelyre szaradni a ruhat, azonnal kiront es razza a koszos szonyegeit a tiszta ruhaimra. Egy gonosz szipirtyo, a fiaval el, aki szinten egy budos bunko. Ha lakas felujitas van a hazban, ok az elsok, akik rohannak ocsmanykodni a zaj miatt. "Sajnos" amugy nem egesz ejszakas a koncert, hanem hajnal 3kor raver egy nagyot radiatorra es visszafekszik pihenni. Amikor engem akar buntetni, akkor sulyzot vagy fogalmam sincs mit dobal a padlojara vagy kalapaccsal veri reggel 5 korul. Lehet mogyorot tor a foldon:D Mar gondoltam ra, hogy kiragasztok egy plakatot, miszerint gyujtsunk xilofonra a ven rohadeknak, inkabb azt utogesse. Igazsag szerint alig vagyok otthon, de baromira bosszanto, hogy egy ejszakat nem tudok vegig pihenni a sajat lakasomban.
2018. dec. 7. 03:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Feljelentetted?
2019. jan. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!