Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan védhetné meg magát egy...

Hogyan védhetné meg magát egy nő úgy, hogy még ne őt csukják le?

Figyelt kérdés

Nekem az jön le, hogy a támadót elengedik, akkor is, ha konkrétan nemi erőszakot követett el, de ha te védekezel, téged lecsuknak.


Rettentően leromlott a környékünk, munkásszálló is költözött a közelbe, drogosok telepedtek meg és a kisebbségi lakos is egyre több.



Csak a gázspray legális (ami nem paprikaspray), de az állítólag gyenge, plusz fogalmam sincs, hogyan veszi elő és használja az ember ilyen helyzetben.


2018. dec. 5. 09:57
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
88%
Járjon harcművészeti képzére. Ugyanis ahogy rámutattál, hulla mind1, ha van gázspréd, vagy akár lőfegyvered, azt elő is kéne venni időben, ami vagy bejön vagy nem. Az egyetlen, ami mindíg kéznél van, az a saját tested...
2018. dec. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Kihalt a házunknál az utca, amit igazából szeretnék, mert szeretem, ha nincs ember, de....



Rendőr sosincs, a közvilágítás szutyok és hiába szólsz a narancs önkorinak, tojnak a lakosságra.


Kint az utcán is bánthatnak és berángathatnak a házba, van olyan rész rögtön a kapu után, ahol azt csinál velem, amit akar.



Autólehányás, házunk levizelése, magukat lövő drogosok, autófeltörés vagy csak vandalizmusból autóüveg betörése, rablás minden héten van kb.

2018. dec. 5. 10:10
 3/34 anonim ***** válasza:
50%

"Nekem az jön le, hogy a támadót elengedik, akkor is, ha konkrétan nemi erőszakot követett el, de ha te védekezel, téged lecsuknak."


Akkor nagyon félre vagy tájékozódva, ugyanis ez nem így van.


De ettöl függetlenül,az nem jó megoldás, ha utólag akarsz valamit tenni, megelözni jobb.

2018. dec. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Hogyan előzzem meg????
2018. dec. 5. 10:20
 5/34 anonim ***** válasza:
85%

Nem engedik el a támadót és nem csuknak le, mert megvéded magad (nyilván arányosan).

Ne járj egyedül. Jöjjön eléd valaki, családtag. Gyalog kell menned mindenképp? Messze van a megálló? Autó nincs?

Szomszédok is figyelhetnek egymásra. Ha ilyen rossz a helyzet, akkor gondolom, mást is zavar, és nem te vagy az egyetlen az utcában, aki mászkál.

2018. dec. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
86%
#1-től kérdezem, ha hátulról leütnek egy sörösüveggel hogyan használod a harcművészeti tudást?
2018. dec. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Egyedül élek.

Autó van, de a munkahelynél nehéz megállni, nemsokára fizetős is lesz, az útidő meg hosszabb. Az autótól a kapuig is bánthatnak.


A lakóközösség... Hát...

Nem akarok rosszat mondani, de nem állunk ki magunkért az önkormányzat tétlenkedése ellen.



Szép virágokat kapunk, néhány látszaintézkedés és annyi.



A Vas utcai erőszakolót 2 nap után engedték ki, ha jól tudom.

2018. dec. 5. 10:28
 8/34 anonim ***** válasza:
44%

8: Járj autóval. Mindent meg lehet oldani.

Az már túlzott aggodalom, hogy az autótól a bejáratig is megtámadhatnak. Persze, bárhol, bármikor, jobb környéken is, fényes nappal is.

Kicsit negatív a hozzáállásod is, mindenki rossz, a szomszédok is, stb.

2018. dec. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
97%
Nem jó felvenni ezt a hozzáállást. Sok olyan dolog van amit nem tudsz irányítani vagy nem tudsz mit tenni ellene és sok példa is van rá amikor az illetőnek esélye se volt.
2018. dec. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Igen, rossz, mert kiállhatnánk magunkért normális közvilágításért, rendőri jelenlétért. Írhatnánk petíciót, bármi.


A villamostól se veszélyesebb, mint az autótól.


Jelenleg a munkahelyemnél nagy túrások vannak, utána fizetős lesz.

Tudom, oldjam meg így is, utazzak kétszer annyit, álljak a másik autó tetejére.



Tudom, a gyakori áldozathibáztatása és hogy mindig a kérdező a gyökér.

2018. dec. 5. 10:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!