Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A Főbérlő úgy hirdette a...

A Főbérlő úgy hirdette a lakást hogy 80 ezer aztán hirtelen szerződésnél 100 ezer lett, értetlenül állunk most mi van? Többi lent

Figyelt kérdés

Ugye bár ha meghallják hogy gyerek főleg 2 is ak.pá pá van általában mindenki főiskolás magányost keres ,ő egyből mondta hogy rendben semmi gond .


Aztán szerződés íráskor ja még van a 8000 ft os közös költség és maguknak kell fizetni a lakás adóját ami havi 10.000 ft .Igen ám de én úgy tudom hogy adózni neki kellene , gyerekeknek nagyon tetszett azért mentünk bele mert nem akartunk csalódást okozni nekik és több hónapos keresés után most fogadtál el a gyerekeket is ...Rendben a közös költség mondjuk a hirdetésben nem szerepelt ...de az adózásra azt mondta majd közjegyző előtt is aláirunk mindent hát lassan 2 hónapja de semilyen közjegyző nem volt ,illetve most hozott egy őstermelői pecsétet mikor átvette a pénzt és elvolt nyugtázva hogy nekünk kell az adót fizetni , most ennnyire balféknek néz minket vagy jogos ?


Párom azt találta ki ha ő ilyen akkor eljátsza ő is az idiótát hogy volt bent a navnál hogy visszaigényeljük az adó pént a havi 10 ezret de azt mondták hogy nem is nekünk kellene fizetni hanem a főbérlőnek


Csakis a gyerekek miatt hallgatunk de ráadásul jól is áll anyagilag nem szorulna rá ilyen féreg nőt nem nézi a gyerekeket sem


2018. dec. 12. 14:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Egy valami kimaradt. Hogyan volt meghirdetve? 80 ezer rezsivel együtt vagy 80+ a rezsi és egyéb költségek? Mert ha csak a bérleti díj 80 és most előállt a 100-zal, akkor az gy lehetséges, hogy rászámolta a rezsit is.
2018. dec. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
80 szerződés nélkül, 100 szerződéssel, mert akkor biztosan kell adóznia is. Persze a 80 jobban hangzik és többen jelentkeznek rá, csak ugye nem írhatja oda, hogy szerződés nélkül. Persze hogy neki kell bevallania és befizetnie az adót, ez egyértelmű. Viszont akárhogyis, de nektek kell kifizetni. Olyan ez, mint az ÁFA. A bolt fizeti be az államnak, de te adod oda a boltban a kasszánál.
2018. dec. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

ja ebbe nem volt rezsi ...de úgy hirdette 80 000 ft


a közösköltséget hirdetéssnél nem írta de ugye az minket illet úgy tudom ....ami kérdéses hogy az adót miért nekünk kell ?? aki kiadja a lakást úgy tudom annak kell adózni

2018. dec. 12. 14:24
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A rezsi meg a közös költség egyértelmüen a ti költségetek.
2018. dec. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem rezsi !!! a rezsi gáz villany víz azt ki is fizettük e hónapba az külön 36000 volt ami problem az adó!!! nem rezsi!!
2018. dec. 12. 14:31
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem nem adót, hanem biztosítást kell fizetni.


A közös költség mindenhol beleértendö, azt nem tüntetik fel külön, mert természetes, hoyg te mint bérlö fizeted.


Azt viszont nem értem, ezek szerint nincs is szerzödésetek, úgy költöztetek be???


Meg mi köze az "östermelöi" akárminek a bérelti díjhoz????


Szerintem sürgösen rendezetek a jogi részét, mert különben nagyon át lesztek verve!

2018. dec. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy főbérlő???

Valaki bérel valakitől egy lakást és kiadja nektek?

Vagy a tulajdonost becézgeted főbérlőnek?

Nincs szerződésetek, holnap lecserélheti a zárat és gyerekestől mehettek Isten hírével, ezért javaslom, hogy normális emberi hangon beszéljétek meg a dolgokat és kössetek szerződést!

Ő hamarabb fog egyedülálló bérlőt találni, akár 100-ért, mint ti normális albit gyerekkel.

Használjátok az eszeteket a saját érdeketekben.

Szerencsétek lesz, ha nem dob ki benneteket, ha megtudja, hogy még a NAV-hoz is szaladgáltok.

2018. dec. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

"jól is áll anyagilag nem szorulna rá ilyen féreg nőt nem nézi a gyerekeket sem"

Na látod ba_szki, ezért nem találtok lakást gyerekkel. Mert azt hiszed, hogy csak mert kitoltál magadból két pulyát, mindenkinek hason kéne csúsznia előtted, meg ingyen meg kedvezménnyel jár neked minden. Meg amúgy is mi közöd van neked hozzá, hogy a tulaj hogy áll anyagilag? Ha havonta cserélgeti a bömböseit, ahhoz sincs semmi közöd. Nem szeretetszolgálat.

Ha zavar a tisztázatlan jogi helyzet, az teljesen jogos, de azt meg lehet beszélni normálisan is. Ha meg nem hajlik rá a tulaj, akkor meg lehet szedni a cuccotokat és elhúzni máshová.

2018. dec. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Jajj bocsánat! Nem tudtam hogy kisebbséginek tetszik lenni! Így már minden világos. Köszönöm a kedves privátot, önnek is hasonlókat. =D
2018. dec. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A szerzodes alairasakor rabolintottatok a 80+10+8 ezer forintra, ezek utan nem ertem mi a problema. Akkor kellett volna azt mondjatok, hogy koszonjuk szepen, ennyit nekunk nem er meg, keresunk inkabb masik lakast. Vagy azzal nem lenne gondotok, ha 100-at kerne es a 10+8-at o fizetne?


Uljetek le kozjegyzo elott es tisztazzatok papiron, hogy pontosan ki mit fizet, de arra ne is szamits, hogy havi egy 10-est meg fogsz sporolni. Ha pedig nem tetszik amennyit a tulaj ker, meg mindig lehet masik lakast keresni.

2018. dec. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!