Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nincs hova mennem januártól....

Nincs hova mennem januártól. Ötletek hogy mit kezdjek?

Figyelt kérdés

A helyzet röviden (holnap korán indulok, ezért gyorsan leírom még most a kérdést, és ha van kérdésetek, akkor arra válaszolok még).


-Nincs családi hátterem, nem támogat állam bácsin kivül senki sem. Néhány éven át saját keresetből és a kevéske állami támogatásból (félárvasági+családi amig középsulis voltam most már az egyetemi szoc tám) tudtam élni, ma már csak a szoc tám és az árvasági van, mert egyetem mellett nincs időm dolgozni

-Egyetemista vagyok Szegeden, 4 hónapja egy eléggé, ha nem a leginkább zajos, zsúfolt koliban élek. Ebből elegem lett, sokszor konkrétan a koli állapotok miatt nem tudtam készülni nyugalomban (a 4 hónap alatt mellesleg kb 20 ezer ft-nyi ruhámat, tisztálkodó szeremet, és élelmiszeremet lopták el)

-A koliban aláirtam a kijelentkezési lapot, mert egyrészt én nem birom itt, másrészt a hónapok alatt összebalhéztam egy két nmagyobb arcú lakóval, és mivel többen vannak, igy nyilván én megyek

-Csak az a gond hogy nincs hova mennem majd januártól. Barátnő Esztergomban él a szüleivel, a téli szünet alatt részben náluk, részben egy ismerősömnél Budapesten leszek. De mikor vissza kell jönmni Szegedre a vizsgák miatt, akkor már nincs hova mennem.

-2 hete leadtam a második legnagyobb befogadóképességű koliba a jelentkezésemet. visszadobták, teltház.

Ezen a héten hétfőn személyesen mentem el 6 (hat!) kollégiumba, részben egyházi fenntartásúakba. Teltház és vagy felújitás, nincs hely.

-Félretett pénzem alig van, mivel nem tudok emellett a szak mellett dolgozni (biológia, ha valaki azt mondja könnyű akkor grat neki, szerintem nem az) igy mondhatni csak fogy.

Konkrétan 80 ezer van a számlámon, ha sikerülne egy 20-asért eladnom egy rég nem használt kabátomat akkor lenne 100.

Ezzel kaucióval együtt rögtön elmene legalább 80 ezer egy albérleti szobára...

És mondom , csak a támogatásokból élek...


Szerintetek mit tegyek?


barátoktól mennyit szabad ilyen helyzetben kérni?

Jó, ez hülye kérdés..Én ismerem őket, én tudom milyen mélységű a barátságunk...

Van 3 barátom akiktől még 10 ezret is mernék kérni, tudják hogy megbizhatnak bennem, és én se érezném úgy hogy elkönyvelnek egy parazitának.

Mondjuk más hogy mernék kérni, meg kérek-e. Ők se épp milliomosok, egyetemisták mint én, szóval 5 ezernél többet senkitől nem is fogadnék el.


Mi lenne a legjobb lépés?



2018. dec. 21. 01:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Albérlet, ahol nem egy egész szobát bérelsz, hanem ketten vagytok egyben? Mellette hétvégente ösztöndíjkiegészítésként diákmunka? Közben kolival folyamatosan próbálkozni, méltányossági.. bár, gondolom ha látják a rendszerben, hogy kiiratkoztál nem szívesen vesznek vissza, lehet jobb lett volna inkább szobát cserélned, de ugye most már nem opció, úgyhogy ettől tekintsünk el.


Nem irigyellek, nem egyszerű neked. Ha sehogy sem megy, akkor levelező munka mellett maximum.

2018. dec. 21. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
28%
képes voltál kiiratkozni úgy hogy még nem volt hova menned? hát grat. akkor vagy keresel egy ágyat (nem egy egész szobát, hanem ahogy az első mondta, egy db ágyat egy szobában), vagy elmész a barátnődhöz, bár nekem biztos nem lenne pofám a nőmet megkérni hogy tartson el. de a legértelmesebb amit tehetsz az egyébként a külföldi munka munkásszállóval. nem is értem hogy aki totál csóró, miért nem csinálja ezt és szerez egy kis pénzt mielőtt annyira tanulni akarna valamit.
2018. dec. 21. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Én mégiscsak azt mondanám hogy dolgozni kellene valamit. A te helyzetekben már egy havi 30-40e forint bevétel is nagy segítség lenne. Nem állítom hogy a biológia szak könnyű, de nem is érzem nehezebbnek sok minden másnál. Rengeteg egyetemista dolgozik a tanulás mellett, és nem csak a büfé-könyvtár szakosok. Kérlek ne haragudj de egyértelműen az az érzésem hogy te nem nem tudsz, hanem nem akarsz dolgozni. Ha mást nem, adhatnál magánórákat bioszból, abba nem szakadnál bele és simán össze tudnál hozni belőle havi 30 pénzt.

A másik amit furcsának tartok hogy többszáz ember elvan együtt egy fedél alatt a kolidban, és egyedül te vagy az aki számára megoldhatatlan az együttélés és az egymáshoz alkalmazkodás. Megértem hogy nem érezted ott jól magad, és valóban nem is való mindenkinek a kolis élet, de a te helyzetekben kifejezetten felelőtlen döntés volt kilépni a koliból úgy, hogy nincs másik terved a jövőre nézve. Ezt egyszerűen nem engedhetted volna meg magadnak, alkalmazkodnod kellett volna a körülményekhez mindaddig, amíg kialakul hogy hova tudsz menni koli helyett.

Szerintem ha még lehet, vond vissza szépen a kijelentkezést, maradj a kolidban amíg nem tudsz helyette jobbat, és sürgősen kezdj el dolgozni. Más is túlélte, te is ki fogod bírni. Bármilyen egyetem is, olyan nincs hogy ne lehessen mellette egy kicsit dolgozni. Csak nem akarásnak nyögés a vége.

2018. dec. 21. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
6%
Vagy vegyél fel diákhitelt, de annak csúnya vége lehet
2018. dec. 21. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

Adj egy számlaszámot privátban én teszek rá neked negyvenet. Mivel nem vagyunk barátok, parazitának sem foglak nézni és vissza sem kell adnod. Írj.

32/f

2018. dec. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nemes gesztus, de lehet hogy jobb lett volna privátban felajánlani, mert reggel 8-ra szerintem legalább 20 szamlaszamot fogsz kapni :)
2018. dec. 21. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Na erre nem gondoltam látod, de azért remélem az "emberek", mint kategória jelent azért valamit a többieknek. >.<

32/f

2018. dec. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

#7. ha ma magyarorszàgról van szó, akkor sokaknak nem...


szerintem írj egyet privátba a kérdezőnek és ott kérd tőle el újra

2018. dec. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A válaszleveléből látni fogod, hogy tényleg ő írt
2018. dec. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%

A legnagyobb hülyeség volt kijelentkezni a koliból, mert bekerülni rohadt nehéz. Inkább mentél volna könyvtárba tanulni vagy tanulószobára, mert most jól kicsesztél magaddal. Menj dolgozni iskola mellett, másképp nem megy és próbálj valahol szobát bérelni vagy betársulni.


Most a szar szituációdból csináltál egy még szarabbat. A diákhitel megoldás lehet, de nagyon csínján kell vele bánni, mert könnyen milliós adóssággal kezded az életed.

2018. dec. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!