Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha csak egy garzonotok lenne,...

Ha csak egy garzonotok lenne, felújítanátok, berendeznétek tökéletesre? Vagy mivel úgysem szól örökre, ezért felesleges?

Figyelt kérdés
Már nem vagyok fiatal, közeledek a 30 hoz, de sajnos egyedülállóként erre tellett. Viszont azért én is szeretnék lassan házasságot stb. Párral pedig már nem tervezhetek örökre 30 négyzetméteren. Csak ez ugye olyan dolog, hogy lehet 10 évig nem találok senkit, lehet 2 hónap múlva bekopog az Igazi. Nem tudom meddig fogok itt lakni. Szívem szerint mindent a saját álmaim szerint kicserélnék, újítanék, olyan stílusú bútorokkal rendezném be amit szeretnék. Az eszem meg azt mondja, hogy egy ideiglenes lakásra ne költsek semmit, és ne fektessek bele energiát, jó a szakadt konyha, meg a használt bútor. Hiszen ha elköltözöm, úgysem tudom hova tenni az egyedi méretű, nekem tetsző bútorokat, lehet hogy a leendő nagyobb lakásba nem fog illeni, nem fog férni pont jól. Ha kiadnám albérletbe, akkor is sajnálnám a berendezést, új konyhát, fürdőt az albérlőktől. Igazából mondhatjuk hogy kár ezen gondolkozni, hiszen 30 négyzetméterre úgyis alig fér bármi. De inkább a fürdő teljes szétverése, konyhaszekrény, padlóburkolatok cseréje az ami elgondolkodtató, mert ez kerülne a legtöbbe. Így viszont ahogy most van, nem tetszik, nem érzem jól magam benne.
2018. dec. 28. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én belaknám, felújíttatnám, személyre szabnám magamnak.
2018. dec. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Erre a lakásra összpontosítanék,mert ki tudja mikor lesz kapcsolatom.Mindent kicserélnék,ha már ott élek,legalább jól érezzem magam.Soha nem is adnám el,max. esetleg ha úgy alakul,talán albérletbe,többért is ki lehetne adni felújítva,és csakis egy dolgozó nőnek maximum.
2018. dec. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha telik rá hajrá!


Később eladni/kiadni is esélyesebb lesz felújítva.

2018. dec. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én felújítanám. Később magasabb áron ki lehet adni és addig is élhetőbb.


Persze függ attól is mennyire szakadt, mennyire lepukkant. Nem mindegy hogy telibe kell bontani a konyhát, fürdőt, vagy csak festeni, feldobni. Persze ez a két véglet.


En mondjuk építőiparban dolgozva olcsón, ingyen tudnék szerezni magamnak anyagokat, és lenne ember is aki segít.


Illetve igyekeznék értéket növelni lehetőleg gazdaságosan, így ha esetleg eladom akkor vissza jön a rá költött pénz egy része.

2018. dec. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Felújítanám.
2018. dec. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad, hogy mekkora hitel van rajta, ha van egyáltalán. De tegyük fel, hogy nincs, vagy csak kevés. Felújítanám, belaknám. Élvezném, hogy az enyém.

Ha bekopog az igazi, akivel nagyobb, közös otthon kell, akkor is megtartanám. Kiadnám albérletbe. Ha jó helyen van a bérleti díj futná a törlesztőt.

Semmiképp nem hagynám elveszni, mert ha mégsem az igazi kopogott, akkor is van hova menni.

2018. dec. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá lehetőséged, újítsd fel. Lehet kompromisszumosan is, ha nem akarsz annyit rákölteni, akkor esetleg nem azt a csempét, stb. választod, ami tökéletes lenne, de nagyon drága, hanem egy olyant, ami még elég jó. Ha később ki akarod adni vagy el akarod adni, fontos, hogy gépészetileg rendben legyen, és ki is nézzen valahogy. A konyhabútorokat jellemzően tényleg nem tudod magaddal vinni, de a lakószobába választhatsz olyan bútorokat, amelyeket később magaddal tudsz vinni. Egyébként azért is fontos, hogy viszonylag jól nézzen ki a lakásod, mert ha keresed az igazit, óhatatlan, hogy a majdani jelölted felmegy majd hozzád, pl. egy vacsorára, és ha lepukkant nagyon a lakás, akkor esetleg azt hiheti, hogy igénytelen ember vagy. Próbálj annyit rákölteni, amennyit megengedhetsz magadnak.
2018. dec. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!