Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Idegen lakótárs, tapasztalatok?

Idegen lakótárs, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Meselnetek nekem tapsztalatokat ismeretlen lakótársak valo osszekoltozesrol? Egyedul maradtam az albérletemben (eddig egy gimis baratnommel laktam), és tervezek feladni hirdetést (ismerettsegikorben nem tálatam alkalmas személyt). Azt mindenkepp ki fogom kötni, hogy egyetemistat keresek, de azon gondolkodom, hogy erdemes-e nemi kikotest is irni? Szerintetek nem születik tobb kellemetlenség, ha az ember egy ellenkezőnemuel lakik, akit nem is ismer? Kinek milyen tapasztalata van idegennel valo egyuttlakassal kapcsolatban? 21L

2018. dec. 28. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Nem feltétlenül egyetemistát választanék, hanem olyan lányt, aki már dolgozik, valami normális helyen. Sokkal biztosabb a fizetése.


A fiú sem gáz, amíg nem dugtok. Mert utána, amikor szétmentek ciki lesz kerülgetni ha hazahoz egy másik sunát.

2018. dec. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Amikor én elköltöztem otthonról, kapából lett három ismeretlen lakótársam, akikkel aztán barátok lettünk. Nem azon múlik, hogy valaki idegen, hanem azon, hogy mennyire tudtok egymáshoz alkalmazkodni. Például koránkelőként és korán alvóként engem mindig nagyon zavart, amikor valaki sokáig fent volt ébren, és viháncolt vagy telefonált, de én meg egész reggel csendben kellett lennem a szabadnapomon is, mert a másik emiatt délig vagy még tovább aludt, akkor is, ha nem éjszaka dolgozott. Nem nemtől függ.

Én most három ellenkező neművel lakom, és bármily nehéz elhinni, csak lakótársak vagyunk, semmi több.

2018. dec. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Nehéz normális lakótársat találni, akár fiú, akár lány. Te érzed, hogy mennyire félnél egyedül maradni egy idegen sráccal. Mennyire zavarná az életviteled, ha egy fiúval kéne osztoznod a fürdőszobán, wc-én. Az interjúztatáskor azért kérdezz rá olyan dolgokra, hogy mennyire biztos a "jövedelme", házimunka elvégzését hogyan képzelte, mennyire él bulizós életet. (Többiek majd kitérnek a többi lényeges aspektusra én most sietek tanulni.)


Sok hírdetést találni ahol nemre vonatkozó kikötés van, szerintem teljesen érthető.


Egyébként én férfiként inkább laknék nővel, mint egy másik férfival. A nők undoritó (mert vannak) szokásait könnyebben viselem, mint férfiakét.

2018. dec. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

Az én tapasztalataim:

17 éves koromtól-24ig laktam több albérletben, ált. lakótárssal. (tehát mindenkinek 1-1 saját szoba)

De így is nagyon nehéz volt, először a barátosném sz...rban hagyott, a beköltözés napján nem jelent meg, nekem kellett 100x telefonálni hol van. Közölte még se jön!! Mivel aláírt szerződés volt kénytelen voltam 2főre kifizetni a kauciót és első havi bérleti díjat...vagy mehettem volna kb. az utcára.

Aztán pár hét múlva találtam mást a lakásba szerencsére, de az meg tojt a takarításra, a rendre.


A kövi albérletbe egy idegennel mentem, nem volt gond a lánnyal, csak a lakásról turpisságok derültek ki pár hónap alatt. Mivel a lánnyal jól összeszoktunk, együtt mentünk a kövi. albérletbe. Ahol pár évig voltunk, de aztán történt valami és a szende normális lányból egy kuvvva lett. Az egész ház rólunk beszélt, család apával stb. k.rogatott a házból, persze a mi albinkba. Közbe minden másnap más férfi volt nála és sorolhatnám. Nulla magánszféra, tisztelet...

Én mindig megbeszéltem vele, hogy pl. ez vagy az feljönne. Szóval szóltam előre, szerintem így korrekt. Hiszen lehet a másik fáradt, rossz a napja, nem akar "idegent", vagy nem akar 1 szál köntösbe kitörni a fördőből úgy, hogy a konyhába meg ül valaki. Remélem érthető, szóval elég rossz irányba ment a lány, a tulajdonos fülébe is eljutottak már a dolgok, pl. a családapa felesége zaklatott engem és a tulajt...borzasztó volt.

Na a lényeg, kitettük, persze volt 1 hónapja. Szépen elköltözött. Utána egyedül voltam egy darabig, de minden pénzt megért! Sosem laknék már együtt senkivel, max a párommal.

(Ez jelenleg is így van.)


És ez csak 3 eset, tudnám még sorolni...

Az én tapasztalatom, hogy az albérlő fiúk kompromisszum képesebbek, meglepő módon rendszeretőbbek, normálisabbak, jobbban alkalmazkodnak, nem havi bajoznak mindenen. Így lazán azt tanácsolnám egy fiú lakótársat keress.

2018. dec. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%

már 8 éve folyamatosan idegenekkel lakok albérletben, tapasztaltam jót-rosszat. nagyon emberfüggő kikkel laksz együtt, van aki nem képes együtt élni másokkal. Sajnos nem tudhatod előre, hogy ki ilyen, mert még haelső benyomásra is szimpatikusnak tűnik, attól még megkeserítheti később az életedet, pár hónap együttélés sok mindent kihoz az emberekből.

Tapasztalatom szerint nőkkel kevesebb surlódás volt az albérlet kapcsán, ( egy lánnyal volt konfliktusom, de ez csak amolyan kivételes eset volt, de akkor az miatt kiköltöztem onnan)

Egyetemistával még nem laktam, arról nem tudok mit írni.

26f

2018. dec. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!